www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / beneficjent projektu (3788 - wyświetleń)
- Autor andrzej1964 Dodany 2009-06-21 20:12
od jakiegoś czasu dostawałem od PFRONu pismo, a nawet 2, ze zostałem beneficjentem projektu. Nawet nie wiem co to znaczy. Pytam się ludzi, znajomych też o czymś takim po raz pierwszy słyszą. W piśmie jest napisane
"Że realizuje projekt pn. Wsparcie i utrzymanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego. Rozwój zasobów ludzkich dzialanie 1.4 schemat b).
Zgodnie z założeniami tego projektu dofinasowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych zatrudnionych w okresie od stycznia do czerwca 2009 jest refundowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego".
Jak pracuję tyle lat w ZPchr, nigdy czegoś takiego nie dostawałem z PFRonu, a trochę latek mi minęło.
Po raz pierwszy z czymś takim się spotykam i nikt na to nie potrafi mi odpowiedzieć, a pracodawcy nie chce się pytać o te sprawy.
Wydaje mi się, że tu w tym przypadku chodzi o moje zatrudnienia w Zakładzie Pracy Chronionym i być może moja szkoła zaoczna, do której chodzę.
Ja tak myślę, ale dlaczego ma napisane, ze tylko jestem zatrudniony od stycznia do czerwca br, a gdzie dalej? Umowe mam do końca roku.
To już drugie pismo mi przyszło
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-21 20:53
Nie jestem specjalistą Integracji, ale póki ich nie ma, spróbuję sprawę wyjaśnić (najlepiej jak umiem, chociaż nie daję gwarancji że odpowiedź jest 100% poprawna):

Zostałeś "beneficjentem projektu" czyli stałeś się osobą, która korzysta z programu PFRON (konkretnie korzysta Twój pracodawca). Projekt jest prawdopodobnie aktualnie prowadzony i dlatego wcześniej nie dostałeś takiego pisma - nie ma bowiem znaczenia ile pracujesz w ZPCh tylko to, że akurat załapałeś się na program PFRON. No i najważniejsze:

> dlaczego ma napisane, ze tylko jestem zatrudniony od stycznia do czerwca br, a gdzie dalej? Umowę mam do końca roku.


Jest napisane że program PFRON trwa od stycznia do czerwca, nie że tyle czasu jesteś zatrudniony. Przez tyle czasu Twój pracodawca będzie korzystał z projektu, potem projekt się skończy, ale Ty będziesz pracował dalej.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-06-22 07:51
Boginka  to Ci ładnie wyjaśniła ..
JA dodam   za encyklopedią  znaczenie Beneficjent - osoba fizyczna lub prawna, której udzielono kredytu albo na rzecz której została otwarta akredytywa, udzielona gwarancja lub poręczenie.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-22 07:50
to jest ten program, ktory jest reklamowany w TV czyli  "niepelnosprawni sprawni zawodowo"
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2009-06-22 17:31
chyba macie rację, to wszystko jest stworzone dla pracodawców. My pracownicy, niestety jesteśmy wielokrotnie tylko ofiarami pseudopracodawców, którym wielkrotnie nie należałoby się w ogóle status ZPchr.
To wszystko jest po to aby kasę zdobywać, a i tak oni nie sa z nas zadowoleni

A co mają powiedzieć osoby pełnosprawne? My to choć dotacje mamy, i jeszce narzekają
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / beneficjent projektu (3788 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill