www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (123351 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 06:52
     Witam wszystkich wchodzących na forum.
    
     Zastanawiam się od pewnego czasu co skłania ludzi do "fantazjowania na swój temat". Uważam, że przypisywanie sobie działań, w których się nie uczestniczy, czy przedstawianie siebie w nieistniejącej rzeczywistości źle świadczy o takiej osobie.
     Faktem jest, że użytkownikiem forum może być każdy. Można wchodzić na forum anonimowo, tylko pod wybranym nickiem, ale nie oznacza to wejścia w wymyślony świat. Każdy ma prawo napisać co chce, to prawda, ale wypisywanie głupot świadczy o piszącym.

     Jeden z użytkowników, Buziaczek08  napisał, że jest inwalidą (znaczna niepełnosprawność) wymagającym opieki i pielęgnacji w podstawowych czynnościach życiowych, a jako hobby podaje ... " Balanga, fajne dziewczyny ". Ta sama osoba  >JA WYBRALEM SOBIE TAKI NICK, KTORY COS PRAWDY O MNIE POWIE. A NIE PRZYSZLO CI DO GLOWY ZE KTOS MOZE NIE MIEC OBU RAK I JEDNEJ NOGI. A ZA TYM ZASTANOW SIE CZEGO JA UZYWAM ABY PISAC NA TYM FORUM? NO. CZYM PISZE? JAK ODPOWIESZ PRAWIDLOWO TO BEDZIE ROWNIEZ ODPOWIEDZ NA TWOJE DURNE PYTANIE. , a w innym poście przyznaje się, że pisze nogą...
    
    Inny użytkownik, Willi napisał do Elli  >Ja jestem takim samym polakiem jak ty polką i się tego nie wypieram, a żydem jestem z wyznania, tak jak ty jesteś katolicką to ja jestem, żydem. A o to mi chodzi że mylisz pojęcia wiara i narodowość. W Izraelu są Izraelici wyznania, żydowskiego, muzułmańskiego, chrześcijańskiego ale nie wszyscy są żydami, tak samo też we Włoszech. Czy każdy Włoch jest katolikiem? Czy nie może być protestantem, muzułmaninem lub żydem? Ja mogę wstać i powiedzieć, że ja jestem stu procentowym polakiem jak również z wyznania stu procentowym żydem. Proszę nie mylić tych dwóch rzeczy jakie jest wyznanie i narodowość.

     Proszę nie mylić dwóch pojęć: obywatelstwo i narodowość. Tak się składa, że często narodowość ma wpływ na wyznanie, ale obywatelstwo nie.
     Czy Willi nie wie, że są Żydzi, niebędący żydami, zaś żydów niebędących Żydami w zasadzie nie ma. Można być Żydem, czyli członkiem narodu żydowskiego i nie być żydem, wyznawcą judaizmu. Czy działa to w drugą stronę? Czy można być żydem i nie mieć żydowskich korzeni?  
      Z pewnością Willi, wyjaśni mi to dokładnie. Oczekuję rzeczowej odpowiedzi, gdyż osoba ta podaje się za rabina... Jaka gmina żydowska ma rabina, który jest  >z wyznania stu procentowym żydem , a jednocześnie wypiera się narodowości swojej i swoich przodków. 

     Nie wiem, czy wspomniani użytkownicy to osoby rzeczywiste, czy wymyślone przez kogoś na potrzeby forum. Faktem jest, że pisząc takie posty sami o sobie wydają opinię.
    Ja wyznaję zasadę, że to co robię, mówię i piszę świadczy o mnie. Jeśli nie chcę, nie mogę, nie wiem co o sobie lub na dany temat napisać, to po prostu nie wypowiadam się.
     Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-06-23 07:22
To jest bardzo dobre podsumowanie niektórych wystąpień na forum, niestety dalej nie wiemy po co i dlaczego ci ludzie się osmieszaja?
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-23 09:25
DOBRE PYTANIA
TYLKO ZE NIE OCZEKUJE ODPOWIEDZI BO BEDZIE TYPU MASLO MASLANE
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-06-23 09:39
bARDZO PRAWDOPODOBNE ALE WARTO SPRÓBOWAC
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-23 12:24
jolik_

Pod pseudonimem, w Internecie każdy ma tylko tożsamość. Wszystko inne istnieje wyłącznie "w realu". Ja tu sobie mogę pisać gdzie pracuję, co robię, jakie mam wykształcenie i że np. nie lubię ciasta marchewkowego... ale jedynym poręczeniem jest moje słowo. Jeżeli nie ujawnia się danych osobowych w rodzaju imienia, nazwiska i adresu (czego osobiście nie polecam), to nie ma zewnętrznej weryfikacji. Dlatego należy z bardzo dużą ostrożnością formułować wypowiedzi w rodzaju: "Nie wiem, czy wspomniani użytkownicy to osoby rzeczywiste, czy wymyślone przez kogoś na potrzeby forum" - bo to samo można z dużym powodzeniem zarzucić tutaj KAŻDEMU i nie ma jak się obronić. A niesłusznie przyczepiona łatka jednak zostać może.

> Można być Żydem, czyli członkiem narodu żydowskiego i nie być żydem, wyznawcą judaizmu. Czy działa to w drugą stronę? Czy można być żydem i nie mieć żydowskich korzeni? 


Nie jestem Willim i mało mnie obchodzi dyskusja o czyjejś żydowskości, ale jako osoba zainteresowana językiem powiem, że nie całkiem. W paszporcie narodowość to Israeli czyli Izraelita, a nie Żyd (Jew). Można to zobaczyć np. tutaj. (zdjęcie izraelskiego paszportu na Wikipedii – klik). Wprawdzie narodowość izraelską otrzymuje się też np. wraz z przejściem na judaizm, ale nie każdy posiadający narodowość izraelską jest Żydem – każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Jest to zresztą logiczne, bo z różnych względów tereny państwa Izrael zamieszkują też np. muzułmańscy Arabowie i stosowanie wobec nich terminu „Żyd” (z dużej czy małej litery) byłoby mylące, bo sugerowałoby religię, do której nie należą. Ach, można być wyznawcą judaizmu i nie mieć żydowskich korzeni - wystarczy być konwertytą (przejść na judaizm). Otrzymuje się wtedy obywatelstwo państwa Izrael, ale "korzeni" się nie ma.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-23 14:09
ZYD TO ZYD I NIE IDZIE TU O JAKIES DEFINICJE I WYZNANIE
NIE BEDE TLUMACZYL SZCZEGULOWO KOGO SIE NAZYWA ZYDEM BO MNIE WYWALA A NIE CHCE MI SIE LOGOWAC PONOWNIE
JAK WIDAC NIE TYLKO PALESTYNCZYCY BOJA SIE ZYDOW
SKONCZMY TEN TEMAT BO JESTESMY PROWOKOWANI ZEBY BYLO WIELKIE AJ WAJ
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-06-23 14:35 Zmieniony 2009-06-23 14:38
Izraelici są tak są nasiąknięci dobrem i złem jak inne nacje i nie wiem dlaczego się ich tak nie lubi . Pewnie trochę przez zawiść ,że im się tak jakby trochę lepiej działo jak innym ,ale im się chciało ... Wszystkie narodowości na tym zyskały zaobacz tutaj  . Dla mnie Żyd czy Izraelita nie kojarzy się ze złem ,ale nie wiem czy wszystkim ? Panuje u nas jeszcze to przekonanie ,że to my jesteśmy tym narodem wybranym . Pewnie m.in. dlatego część naszego społeczeństwa ICH nie lubi . Pozdrawiam . Ach . Pewnie nie zauważyliście ,że jestem już wtajemniczony , pokonałem już następny stopień do wiedzy ;-)) ... My informatycy ;-))) . Pozdrawiam wszystkich :-) .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-23 14:40
Pewnie mógłbym trochę się ' przyłożyć ' w wyszukiwaniu stron na których chcę się 'oprzeć ;-) . Te typy tak mają ;( .
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 15:47
 
     Amalian,
nie napisałam ani jednego słowa świadczącego o tym, czy lubię, czy nie lubię jakikolwiek naród.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-06-26 13:25 Zmieniony 2009-06-26 13:40
Jolik.
Ja jestem Żydem z wiary i nie przyjechałem z Izraela, mam narodowość Polską i tak samo obywatelstwo Polskie a Rabinem jestem dla mojej rodziny, bo żyję w miejscowości gdzie nie ma Żydów prócz mojej rodziny ani też nie ma Synagogi. Synagogą jest mój własny dom, w którym mieszkam. Nie nawołuję nikogo do przejścia na judaizm, prowadzę życie towarzyskie jak każdy mieszkaniec tej miejscowości gdzie mieszkam, mam swoje gospodarstwo, jestem hodowcą bydła. Mało kto wie w mojej miejscowości o mojej wierze, z tym się tylko różnię że nie chodzę do kościoła. Jolik, czy ty nie rozumiesz, że np. w Izraelu też mieszkają Katolicy i inne odłamy Chrześcijaństwa, ci ludzie też są narodowości Izraelskiej, choć nie są Żydami? To tak samo jest ze mną i z moją rodziną tu w Polsce, że jesteśmy Polakami, tak jak ty jesteś Polką i Chrześcijanką. A Boginka Ci dobrze napisała że:

> Pod pseudonimem, w Internecie każdy ma tylko tożsamość. Wszystko inne istnieje wyłącznie "w realu". Ja tu sobie mogę pisać gdzie pracuję, co robię, jakie mam wykształcenie i że np. nie lubię ciasta marchewkowego... ale jedynym poręczeniem jest moje słowo. Jeżeli nie ujawnia się danych osobowych w rodzaju imienia, nazwiska i adresu (czego osobiście nie polecam), to nie ma zewnętrznej weryfikacji. Dlatego należy z bardzo dużą ostrożnością formułować wypowiedzi w rodzaju: "Nie wiem, czy wspomniani użytkownicy to osoby rzeczywiste, czy wymyślone przez kogoś na potrzeby forum" - bo to samo można z dużym powodzeniem zarzucić tutaj KAŻDEMU i nie ma jak się obronić. A niesłusznie przyczepiona łatka jednak zostać może.>


> Można być Żydem, czyli członkiem narodu żydowskiego i nie być żydem, wyznawcą judaizmu. Czy działa to w drugą stronę? Czy można być żydem i nie mieć żydowskich korzeni? >
>Nie jestem Willim i mało mnie obchodzi dyskusja o czyjejś żydowskości, ale jako osoba zainteresowana językiem powiem, że nie całkiem. W paszporcie narodowość to Israeli czyli Izraelita, a nie Żyd (Jew). Można to zobaczyć np. tutaj. (zdjęcie izraelskiego paszportu na Wikipedii – klik). Wprawdzie narodowość izraelską otrzymuje się też np. wraz z przejściem na judaizm, ale nie każdy posiadający narodowość izraelską jest Żydem – każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Jest to zresztą logiczne, bo z różnych względów tereny państwa Izrael zamieszkują też np. muzułmańscy Arabowie i stosowanie wobec nich terminu „Żyd” (z dużej czy małej litery) byłoby mylące, bo sugerowałoby religię, do której nie należą. Ach, można być wyznawcą judaizmu i nie mieć żydowskich korzeni - wystarczy być konwertytą (przejść na judaizm). Otrzymuje się wtedy obywatelstwo państwa Izrael, ale "korzeni" się nie ma. >

Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-26 19:48
do Williego

>Ja jetem Żydem z wiary i nie przyjechałem z Izraela, mam narodowość Polską i tak samo obywatelstwo Polskie


     Czy ja napisałam w swoim poście, że nie masz polskiego obywatelstwa i przyjechałeś z Izraela? Dlaczego przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałam? Zadałam jedynie pytanie: 

>Czy można być żydem i nie mieć żydowskich korzeni?


     I oczekiwałam od ciebie merytorycznej odpowiedzi, co potwierdzają moje własne słowa

>Z pewnością Willi, wyjaśni mi to dokładnie. Oczekuję rzeczowej odpowiedzi, gdyż osoba ta podaje się za rabina...


     Zadałam jeszcze jedno pytanie

>Jaka gmina żydowska ma rabina, który jest >z wyznania stu procentowym żydem , a jednocześnie wypiera się narodowości swojej i swoich przodków.


     przy czym określenie z wyznania stu procentowym żydem jest twojego autorstwa, bo to twoje własne słowa.

     A oto twoja odpowiedż, wyjaśniająca moje wątpliwości

>Rabinem jestem dla mojej rodziny, bo żyję w miejscowości gdzie nie ma Żydów prócz mojej rodziny ani też nie ma Synagogi. Synagogą jest mój własny dom, w którym mieszkam.


    
     Napisałeś w swoim poście

>tak jak ty jesteś Polką i Chrześcijanką


     Pytam się więc, w którym miejscu podałam o sobie takie informacje?

     A to z drugiego postu

>Jolik.


Ja nigdzie nie napisałem że przeszedłem na Judaizm.

     A gdzie ja napisałam, że ty Willi przeszedłeś na judaizm? Dlaczego ponownie przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałam.
    
     Willi, dlaczego nie trzymasz się faktów. Ja osobę, która nie mówi prawdy nazywam kłamcą.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-06-26 22:58 Zmieniony 2009-06-26 23:01
Jolik.
Jeszcze raz Ci piszę że:

> Ja jetem Żydem z wiary i nie przyjechałem z Izraela, mam narodowość Polską i tak samo obywatelstwo Polskie.>


Na pytanie:

>Czy można być żydem i nie mieć żydowskich korzeni? >


Odpowiedziałem tak:

>Ja i moi pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, byli i żyli w Polsce jako Polacy, walczyli w ramie w ramie jako POLACY przeciw hitlerowskim najeźdźcom, byli represjonowani przez faszystów w czasie II wojny światowej, potem przez komunistów.>


Napisałaś także do Boginki:

> A tak w ogóle, to Willi podjął temat wyznanie a narodowość. Przypuszczam, że pomylił pojęcia: obywatelstwo i narodowość. Można przecież mieszkać w Polsce, mieć polskie obywatelstwo i być innej narodowości niż polska. A tak na marginesie Boginko, nie słyszałam, aby osoba, która przeszła na judaizm dostąpiła zaszczytu bycia rabinem. A właśnie do tego odnosi się mój post. To Willi sam napisał, że jest rabinem. Jeżeli ktoś podaje takie fakty, to na pewno wie kto może zostać rabinem, kto to jest Żyd, a kogo nazywamy żydem.>


Dodam jeszcze że mam korzenie Żydowskie, no i co z tego? Jestem urodzony w Polsce a jak się ma akt urodzenia w Polsce i rodzice byli pochodzenia żydowskiego urodzeni także w Polsce a ich rodzice czyli moi dziadkowie też byli urodzeni w Królestwie Polskim, to kim ja mogę być jak nie Polakiem z narodowości i obywatelem Polskim i Żydem z wyznania. Wyznanie nie należy łączyć z narodowością ani z obywatelstwem. Takie jest moje przekonanie.
Napisałaś także:

>Willi, dlaczego nie trzymasz się faktów. Ja osobę, która nie mówi prawdy nazywam kłamcą.>


Odpowiadam i oświadczam Ci, kłamcą nie jestem a zwłaszcza jeśli chodzi o takie aspekty jak, wyznanie, pochodzenie, narodowość i obywatelstwo.
Pytasz także:

>Jaka gmina żydowska ma rabina, który jest >z wyznania stu procentowym żydem , a jednocześnie wypiera się narodowości swojej i swoich przodków.>


Odpowiadam:
Nigdy, nie wyparłem się wyznania ani narodowości moich przodków, wiem że ktoś z przodków z mojej rodziny był z Judei, Samarii lub Cisjordania. Ja jestem jeden z niewielu potomków "Polskich Żydów" którzy przeżyli holokaust i dalej wstecz: Od czasów powstania Królestwa Polskiego w XI wieku, poprzez utworzoną w 1569 Rzeczpospolitą Obojga Narodów, Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw w Europie, stała się więc domem dla jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności żydowskich. Nieprzypadkowo też współcześni nazywali ówczesną Polskę rajem dla Żydów (łac. paradisus Iudaeorum), a szesnastowieczny rabin krakowski Mojżesz ben Israel Isserles podkreślał, że jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia. Jednakże, kiedy unia polsko-litewska zaczęła słabnąć (z powodu zewnętrznych ataków zbrojnych i konfliktu na linii protestancka reformacja – katolicka kontrreformacja i linii prawosławie – unia brzeska), działo się to samo z tradycyjną polską tolerancją, począwszy od XVII wieku. A to znowu dowodzi że mam prawo czuć się jak i pełno wartościowym Polakiem i równocześnie Żydem z wyznania.

Jak nie umiesz pojąć tego, to radzę zajmij się innymi sprawami, ponieważ osłabiasz mnie z tym twoim niemądrym pisaniem. Zmień temat, jest tu dużo więcej poważnych tematów, np. Bariery, Komentarze, Praca... a nawet kawiarenka, do żartowania, grania. Lepiej byłoby jakbyś zajęła się sprawami które Ciebie interesują, lub napisz w dziale "Porady Centrum INTEGRACJI", jakąś poradę, jak się znasz na czymś i o co inni pytają.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-06-27 09:23
DAJ SE CHLOPIE SIANA
W TAMTYCH CZASACH WSZYSCY BYLI REPRESJONOWANI
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-27 17:29
jolik odpuść tym razem bo stracisz nerwy. Czytam to wszystko i powiem tak jak wilkołak. Jak się nie zakręcisz to i tak plecy z tyłu zostaną. Dawno zrezygnowałam z dochodzenia bo można sie nieźle zaplątać. Bo akurat ktoś supeł zrobi nie tu gdzie trzeba.
pozdrówka:)
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-23 16:55
HA
CHYBA SPADLES NA GLOWE PISZAC ZE NARODY COS ZYSKALY DZIEKI ZYDOM
WLASNIE W POLSCE SA LECZONE DZIECI Z PALESTYNY DZIEKI ZYDOM
AZ SIE DZIWIE ZE NASZ RZAD SIE NIE WYSTRASZYL
PROSILEM SKONCZCIE TEN TEMAT BO ZOSTAL ON WYWOLANY CELOWO
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 18:26
     Wilkołak,
ty wszędzie widzisz spisek, nie przesadzaj. Szkoda, że wywołani do tablicy milczą, bo to od nich oczekiwałam odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-23 14:40 Zmieniony 2009-06-23 14:51
Jolik chyba wklejając do Willego odpowiedź cytatem odpowiedziałam właściwie. Jeśli zbyt mało jasno to trudno. A tym kim ja jestem napiszę POLKĄ z krwi i kości. W co wierzę? We wwszystko w co się da. I tyle musi każdemu wystarczyć. Drążenie tematu narodowość a wiara zawsze doprowadza do waśni w państwach do wojen. Wolę być neutralna :-)

AMALIAN owszem jest taka stronka to to co cytowałam........  http://pl.wikipedia.org/wiki/Judaizm
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 15:39
     Ella,
przepraszam, jeśli cię uraziłam posługując się cytatem z postu adresowanego do ciebie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-23 15:54
jolik nie uraziłaś mnie :-)))))) Nie miałaś czym urazić. Cytat cytowałam osobie która uważała że jak Polak to katolik a jak Żyd to judaizm.... dla mnie te pojęcia są mieszane. Znam małżeństwo gdzie jedno jest Ukraińcem drugie Polakiem. Św. obchodzą tak jak im pasują. tj jeśli Boże Narodzenie było po polsku do Wielkanoc ( u nich Pascha) po ukraińsku. Dla mnie to normalne. Poza tym zwiedzam wszystkie kościoły czy świątynie bez wzgledu na wiarę. Często zostaję na ceremonii tylko po to by mieć porównanie. I tak np: ślub prawosławny udzielany przez popa jest o wiele ciekawszy od katolickiego. Nie przepraszaj bo nie ma o co :-))))))
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 15:59
     Uff ...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-23 16:01
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 15:34
     Boginko,
mój post miał na celu zwrócenie uwagi na fakt, że niektóre osoby wypisują na swój temat głupoty. I nie interesuje mnie, czy przedstawiają rzeczywistość czy fikcję, a jedynie to, że pisząc takie bzdury ośmieszają się. Te osoby nakręcają dyskusję na swój temat i jeszcze bardziej się pogrążają.

     Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z tego iż każdy z użytkowników tego, czy innego forum może na swój temat pisać co chce: prawdę, półprawdę, kłamstwa (tylko nie wiem po co). Ale nawet "tworząc" swoją osobę należy używać intelektu.

     Boginko, RP również wydaje swoim obywatelom paszporty. Paszport jest dowodem tożsamości, który poświadcza obywatelstwo polskie oraz tożsamość osoby w nim wskazanej. Tak więc w polskim paszporcie również nie podaje się narodowości.

     A tak w ogóle, to Willi podjął temat wyznanie a narodowość. Przypuszczam, że pomylił pojęcia: obywatelstwo i narodowość. Można przecież mieszkać w Polsce, mieć polskie obywatelstwo i być innej narodowości niż polska. A tak na marginesie Boginko, nie słyszałam, aby osoba, która przeszła na judaizm dostąpiła zaszczytu bycia rabinem. A właśnie do tego odnosi się mój post. To Willi sam napisał, że jest rabinem. Jeżeli ktoś podaje takie fakty, to na pewno wie kto może zostać rabinem, kto to jest Żyd, a kogo nazywamy żydem.

     Podsumowując, nie miałam zamiaru swoim postem komuś przypiąć łatki. Zwróciłam jedynie uwagę na fakty, a te fakty podali sami użytkownicy: Buziaczek08 i Willi, żyjący w Polsce - tu i teraz, w rzeczywistości realnej lub wyimaginowanej.  Buziaczek08 i Willi sami o sobie napisali, ja tylko przytoczyłam ich słowa. A przecież za treść własnych wypowiedzi tylko oni odpowiadają.
    
     Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-06-23 15:57

> Paszport jest dowodem tożsamości, który poświadcza obywatelstwo polskie oraz tożsamość osoby w nim wskazanej. Tak więc w polskim paszporcie również nie podaje się narodowości.


Powiedzmy, że zgoda - można mieć więcej niż jedno obywatelstwo, a trudno być więcej niż jednej narodowości (więc podział ma sens), ale... skąd się bierze narodowość? Jeżeli jest z założenia czymś innym niż obywatelstwo, to w sposób oczywisty dotyczy to nas wszystkich (nie tylko Żydów). Jakie jest więc kryterium narodowości? Tzn. w jakich przypadkach należałoby powiedzieć, że ktoś jest np. wyznawcą judaizmu, z obywatelstwem polskim, narodowości żydowskiej? Albo: wyznawcą grekokatolicyzmu, z obywatelstwem polskim, narodowości polskiej? Kryterium wiary jest oczywiste, kryterium obywatelstwa poświadcza paszport... a co poświadcza narodowość?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-23 16:01 Zmieniony 2009-06-23 16:06
Boginko no właśnie? Tym razem i ja się zgubiłam? :-)))))))))

znalazłam to...ale w/g mnie mało :-(       http://www.wspolnota-polska.org.pl/index.php?id=msz17_01
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 18:04
     Mogę się mylić, ale chyba nie ma dokumentu poświadczającego narodowość. Moim zdaniem narodowość tak jak i wyznanie, lub jego brak jest sprawą danej osoby. Uważam jednak, że własnej narodowości nie należy się wstydzić. Bo to tak jakby człowiek wypierał się własnych korzeni, a co za tym idzie własnych przodków, kultury, tradycji a niekiedy nawet i własnego języka. Parę lat temu przeprowadzono Powszechny Spis Narodowy (po domach chodzili ankieterzy) i pamiętam, że wtedy podawało się swoją narodowość. Jestem ciekawa, czy ludzie podawali faktyczną narodowość, czy może taką, do której woleli należeć, czyli deklarowali chęć przynależenia. Bo faktycznie nie ma dokumentu potwierdzającego narodowość. Może to i dobrze, człowiek sam powinien wiedzieć kim jest.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-23 18:13
Skoro nie ma, to spór o to czy ktoś jest Żydem z narodowości i wyznania, Żydem z narodowości ale nie wyznania, czy Żydem z wyznania ale nie narodowości... jest mało sensowny. :-) Bo to sam zainteresowany decyduje, czy czuje się np. Polakiem wyznania starozakonnego, czy Żydem z polskim obywatelstwem. Co Ty na taką teorię? :-)
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-23 18:26
Boginko,
naprawdę nie chodziło mi o to o czym ty piszesz.
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 00:03 Zmieniony 2009-06-25 00:24
DO JOLIK. TAK NAPISALEM ZE LUBIE ''BALANGI'' I DZIEWCZYNY. BO CO NIE MAM PRAWA? NIE JESTEM CZLOWIEKIEM? CZY TO GLUPOTA, LUBIC DZIEWCZYNY? A BUZIACZEK, WYBRALEM SOBIE TAKI NICK, BO LUBIE DOSTAWAC BUZIACZKI OD PIEKNYCH DZIEWCZYN. KIEDYS BYLEM SPRAWNY I SILINYM MEZCZYZNA. MIALEM POWODZENIE U DZIEWCZAT, ALE SKONCZYLO SIE I TERAZ JESTEM TAKI JAKI JESTEM.  A JESLI CHODZI O TO CZYM JA PISZE NA KOMPIE, SKORO NIE MAM JEDNEJ NOGI I OBU RAK. NO, ZASTANOW SIĘ SKORO SIEBIE UWADZASZ ZA TAKA MADRA. PO PIERWSZE, MAM JEDNA NOGE KTORA UZYWAM DO PISANIA, TAK JAK JEDEN NIEPELNOSPRAWNY GRAL NA GITARZE PAPIEZOWI JANU PAWLU II PODCZAS JEDNEJ Z OSTATNICH PIELGRZYMEK DO KRAJU, TYLKO TA OSOBA BYLA I JEST W LEPSZEJ SYTUACJI, PONIEWAZ MA DWIE NOGI I MOZE CHODZIC. NA TWOIM MIEJSCU BYLBYM BARDZEJ SPOSTRZEGAWCZY. DALEJ. NIE WIESZ ZE MOZNA DOSTOSOWAC KOMPUTER DO NIEMAL KAZDEGO CZLOWIEKA, ZE SA SPECJALNE KLAWIATURY, ZE SA SPECJALNE MYSZKI DO USTNE?NIE UWAZASZ, ZE TO TY GLUPOTY WYPISUJESZ I UDAJESZ MADRALE, ZE TO TY SIE OSMIESZASZ?
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-06-26 16:31 Zmieniony 2009-06-26 16:34
Jolik.
Ja nigdzie nie napisałem że przeszedłem na Judaizm. Ja i moi pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, byli i żyli w Polsce jako Polacy, walczyli w ramie w ramie jako POLACY przeciw hitlerowskim najeźdźcom, byli represjonowani przez faszystów w czasie II wojny światowej, potem przez komunistów. Proszę, nie wypisuj ''bzdurowatych'' mądrości na tematy religii, o narodowości, obywatelstwach, ponieważ mylisz te pojęcia a tym samym, jak to napisał Buziaczek że się sama ośmieszasz.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-25 06:37
[usunięte]
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-06-25 06:46
bUZIACZEK,skończ waść wstydu sobie oszczędź
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 12:23
DO JOLIK. ZAPYTAM WSPROST. DLACZEGO PRZYCZEPILA MOJEJ OSOBY? CHCESZ MNIE SPROWOKOWAC ABYM CI ODPOWIEDZIEDZIAL Z BRZYDKIM WYRAZEM. BADZ  PEWNA ZE TEGO W TWOIM PRZYPADKU NIE ZROBIE. A CO DO MOJEGO NICKA, I CZEGO UZYWAM DO PISANIA TO MOGE UZYWAC ZAROWNO UST JAK I NOGI. NIE DO KONCA TY POTRAFISZ CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM. JA NAPISALEM TAKZE ZE USTAMI OBSLUGUJE SPECJALNA MYSZKE DOUSTNA. PO DOBROCI RADZE CI, JOLIK ODCZEP SIĘ OD MOJEJ OSOBY. NIE PISZ NA MOJ TEMAT, NIE ZNAM CIE I Z TYCH TWOICH "MADROSCI" WYWNIOSKOWALEM  ZE SPORO MUSISZ SIE NAUCZYC.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-25 06:40
do Wilkolaka
     Przepraszam, że posłużyłam się twoim postem.
     Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-25 12:47
Buziaczek,jeslo masz trudności z zapamiętaniem co i kiedy pisałeś ,to nie zwalaj tego na innych
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 13:38 Zmieniony 2009-06-25 13:41
DO MALTABAR. CZEGO SIE PRZYCZEPILAS? NICZEGO NA TWOJ TEMAT NIE PISZE, WIEC NIE ZACZEPIAJ. JEST TAKIE POWIEDZONKO: NIE LAP PSA ZA OGON BO UGRYZIE. JA NIE MAM TRUDNOSCI Z ZAPAMIETANIEM CO NAPISALEM, A TEGO CO NAPISALEM SIE NIE WYPIERAM.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-25 14:17
A JEDNAK CZARNO NA BIAŁYM WYNIKA,ŻE MASZ,WIESZ CO PSY ZNAJA SIĘ NA LUDZACH, NICDY ZADEN PIES NA MNIE KRZYWO NIE SPOJRZAŁ
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 15:29
DO MALTABAR. MALTABAR NAPISALA:

>A JEDNAK CZARNO NA BIAŁYM WYNIKA,ŻE MASZ,WIESZ CO PSY ZNAJA SIĘ NA LUDZACH, NICDY ZADEN PIES NA MNIE KRZYWO NIE SPOJRZAŁ >


TO SPROBUJ TYLKO ZLAPAC PSA ZA OGON A BEDZIESZ MIALA NIE CZARNO NA BIALYM A CZEROWNO NA BIALYM. :-) UWAZAJ, NIE ZYCZE CI TEGO, WIEC NAWET NIE PROBUJ, JAK CHCESZ BYC CALA I ZDROWA.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-25 15:47
BUZKA ZA KTORY TY OGON LAPALES ?
A MOZE TO BYLA WSCIEKLA KROWA
LAP ZAWSZE TAM GDZIE SA CO NAJMNIEJ DWA OGONY
MEEEEE
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-25 16:49
NIE MARTW AIĘ TAK O MNIE bUZIACZKU ,JA MAM W DOMU PSY W TYM AMSTAFA ,ZAPEWNIAM CIĘ ,ŻE TOBIE BY SIE NAWET NIE POZWOLIŁ SPOJRZEĆ NA SIEBIE,A JA MOGĘ ZROBIC Z NIM WSZYSTKO( W TYM CZASEM I BOLESNE ZABIEGI WETERYNARYJNE(PRZY TYM ZŁAPANIE ZA OGON TO PRYSZCZ)
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 17:18
DO MALTABAR. JA MAM DWA WILCZURY I JEDNEGO BERNARDYNA. TO SA PEWNE PSY A AMSTAFY TO SA NIE PEWNE. PSY KTORE SA NIEBEZPIECZNE, NAWET DLA WLASCICIELA.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-25 17:22
juz z tego co piszesz widac ,ze na psach się nie znasz( najwięcej jest pogryzięń ,przez owczarki niemieckie i ich mieszańce a nie ma takiej rasy ,jak wilczur( jak nie wiesz to skonsultuj się ze związkiem kynologicznym
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-06-25 17:38
DO MALTABAR. BYC MOZE SIE NIE ZNAM CZUDZYCH PSACH, JEDNAK ZNAM SIE NA MOICH PSACH I RECE ZE NIKOGO NIE POGRYZA, BO TO SA PSY TRESOWANE PRZEZ NAJLEPSZYCH TRESEROW. TE PSY MAJA ZA ZADANIE POMAGAC LUDZIOM POSZKODOWANYM, SA BARDZO PRZYJAZNE DO INNYCH LUDZI. SA PRZYPADKI POGRYZIENIA BO JAK SIE WYCHOWIE BESTIE TO BESTIA ZOSTANIE DO KONCA ZYCIA. JA MAM WYCHOWANE I SZKOLONE PSY, TEGO MOGE BYC NA 100 PROCENT PEWNY.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-25 17:44
nie przechwalaj się ,bo nie wiesz jakie uprawnienia zdobyły moje( a takie ma tylko kilka psów w Polsce( tak się składa ,ze zajmuję się tym od 30 lat sama(bo sama jestem treserem i terapeuta psich zachowań( z wykształcenia i z praktyki) ale jeszcze nie urodził się na tym świecie ,zaden pies na którym mozna polegac w 100%( może którys z twoich "treserów ci to wyjaśni  i powie tez dlaczego)
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-06-25 19:05
JA MYSLE O PRZYGARNIECIU JAKIEGOS FAJNEGO PSA
MOZE SIE DO WAS ZGLOSZE
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-06-26 16:48
Maltabar.
Gdzieś na tym forum przejęzyczyłem się i źle napisałem twój nick, a ty mi wypomniałaś wtedy moją Polską pisownię. Teraz ja Ciebie daję uwagę co do twojej pisowni, ponieważ budzi ona wątpliwości czy Ty potrafisz poprawnie bez błędnie pisać. Mogłabyś także przestać czepiać buziaczka.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-25 17:46
     
     Tak, dla jasności.

     Pisząc post bazowy chciałam wskazać na brak logiki w niektórych wypowiedziach użytkowników tego forum. Wymienione osoby powinny uzmysłowić sobie, że pisząc o sobie, a robią to dobrowolnie, nie kierują się prawidłowością myślenia i konsekwencją. Ponadto w ich wypowiedziach brak logiki faktów. I oczywiście nie wnikam, czy te osoby piszą o sobie prawdę, czy tworzą na swój temat fikcję, bo nie o to przecież chodzi. Ale tworząc jakąkolwiek "historię" należy robić to z głową. Jak widać nie jest to proste.
      Jeśli dana osoba nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to może należy jej "odpuścić"?  Może przyczyna takiego stanu rzeczy jest niezależna od woli tej osoby ...

     Jak zauważyła jedna z osób, na forum można pisać anonimowo, pisać co się chce i na każdy temat, nawet o sobie. Oczywiście, można. Ja też nie ujawniam swoich danych, bo nie ma takiej potrzeby, ale biorę odpowiedzialność  za swoje wypowiedzi. Chyba każdy dorosły zarówno osoba pełnosprawnym, jak i niepełnosprawna (z pewnymi wyjątkami) ma moralny obowiązek odpowiadania za swoje czyny i ponoszenia za nie konsekwencji. Ale to tylko uwaga na marginesie całej sprawy.

     jolik_
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-06-25 19:36
WILKOŁAK-niedawno biegał u mnie haski-młody ładny pies-musiał komuś zwiać,bo ta rasa ma taką naturę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-25 19:40
To pewnie mego sąsiada bo on ma psa rasy haski :-))))))))))
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-25 19:45
HA HA HA
ALE SIE USMIALEM
PEWNEJ POSLANCE PRZESZKADZAJA PROSTYTUTKI PRZY DROGACH I CHCE Z NIMI WALCZYC
POP......... PANSTWO W KTORYM NIE MOZNA STANAC PRZY DRODZE
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-06-25 19:51 Zmieniony 2009-06-25 20:29
Obchodzi mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (123351 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill