www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sąd uprawomocnienie (3044 - wyświetleń)
- Autor Jacekmaly Dodany 2009-07-16 15:33
Rozprawę w sądzie miałem 5 czerwca , i ją wygrałem , chodziło o rentę socjalną .

Wiem że ma minąć 21 dni na uprawomocnienie wyroku i tak też się stało , Zus się nie odwołał .
Ale dzwoniłem w zeszłym tygodniu 9 lipca , a pani mi z sądu powiedziała że jeszcze nie wysłali uzasadnienia do ZUS . Ile oni mają na to czasu , według mnie już się to zbyt długo ciągnie , czy mogę złożyć jakieś zażalenie że sąd tak długo zwleka z wysłaniem tego pisma .

Zadzwonię jeszcze w ten piątek , jak zaś nie wysłali to co mam im powiedzieć , czy mogę się na coś powołać żeby tak długo nie zwlekali .

Dodam , że dzwoniłem też do ZUS i żadne pismo z sądu do nich nie wpłynęło
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-16 21:50
SZKODA PISAC
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-07-17 13:21
Zgodnie z przepisami Kodeksu Postępowania Cywilnego uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku, a w wypadku, o którym mowa w art. 327 § 2 - od dnia doręczenia sentencji wyroku. Zatem jeżeli pełnomocnik ZUS nie odwołał się od decyzji Sądu ani nie żądał uzasadnienia, sąd nie ma obowiązku ani sporządzania ani wysyłania uzasadnienia.
Ww opisanej sprawie wiążące jest prawomocne orzeczenie sądu.
Nadrzędny Autor Jacekmaly Dodany 2009-07-17 19:39
Wszystko OK już wyslali teraz czekam na pismo z zus
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sąd uprawomocnienie (3044 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill