www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turnus rehaliblitacyjny (17206 - wyświetleń)
- Autor Cherry Dodany 2009-07-20 21:07
Zastanawiam się nad wyborem turnusu rehabilitacyjny, oczekuję miejscowości dostosowanej do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim (schorzenie: zanik mięśni). Pewnie polecicie mi Ciechocinek? A poza nim? Z jakich ośrodków korzystaliście? Jak wspominacie pobyt na turnusie? Czekam na pozytywne i negatywne opinie.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-21 10:01
Cherry.Wszystkie sanatoria dostępne dla wózkowiczów znajdziesz w internecie. kołobrzeg"Posejdon", Bałtyk" Ustka " Radość" napewno.... ale tegonie polecam. Ponieważ Radość nie ma bazy zabiegowej na miejscu. Szukaj z w internecie ze zdaniem: Dostępne dla ON. Warto też wcześniej zadzwonić i dopytać się.Lub napisać e mail o ile masz czas na oczekiwanie.
Powodzenia.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-07-21 10:38

Cherry, jeśli jesteś zainteresowana/y turnusem rehabilitacyjnym z dofinansowaniem z PFRON, to polecam stronki

     http://www.ebon.mps.gov.pl/wprowadzenie/

     http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/
.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-07-21 13:10
Ja niezmiennie polecam Cieplice,sanatorium MSWiA.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-11-17 17:03
Proszę o informację ile dopłaca do turnusu rechabilitacyjnego PEFRON.Pytałam w MOPR i nie otrzymałam konkretnej odpowiedzi,a nie ma sensu starać się o to,prosić lekarza ,jesli nie wiem czy będzie mnie na to stać.
Dochody mam grubo poniżej wymaganych kryteriów, więc nie wiem,czy PEFRON procentowo dofinansowuje, czy też w zależnosci od dochodów jest jakiś ryczałt uzalezniony od tego ile życzy sobie Sanatorium.Sprawdziłam np. jedno z sanatoriów i cena za 14 dniowy pobyt po sezonie wynosi 1500zł.!
Z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-17 17:09
wysokość dofinansowania jest uzależnione od stopnia niepełnosprawności papiery możesz zawsze złożyć i czekać na odpowiedź po za tym to też ważne jaki pokój weźmiesz
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-11-17 17:22
Mam znaczny stopień,pokój ,myślę że najlepiej dwójkę.Zresztą ta cena 1500 dot. 2-osobowego pokoju,1-osobowy jeszcze droższy. A w ogóle dziwne to, krewni byli  prywatnie w sanatorium w Busku i płacili za komfortowe warunki po 1400 zł-3 tygodnie.A tu taka cena, to nie wiem czy PEFRON może mi dopłacic tyle,żeby mi zostało jeszcze coś z renty na utrzymanie.
Basiu,dzięki.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-17 17:29
ZŁÓŻ WNIOSEK CZEKAJ NA DECYZJE JEŚLI UZNASZ ŻE NIE DASZ RADY FINANSOWO ZAWSZE ZREZYGNOWAĆ MOŻESZ Z DOFINANSOWANIA POWODZENIA
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-17 18:18
Malwa zależy to od standardu pokoju i sezonu. Poza sezonem jest taniej. Nie wszędzie jedynki są droższe.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-17 19:00

Kliknij na link http://www.ebon.mps.gov.pl/wprowadzenie/. Tu znajdziesz wysokość dofinansowania do turnusów. Uwzględnia się również dochód osoby ubiegającej się o dofinansowanie (lub dochód na osobę w rodzinie).
O dofinansowanie może się ubiegać osoba, której dochód nie przekracza:
- 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym
- 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia - w przypadku osoby samotnej.
W przypadku przekroczenia tych kwot zgodnie z ustawą o rehabilitacji, kwotę dofinansowania pomniejsza się o kwotę, o którą dochód ten został przekroczony.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-11-17 19:46
Serdecznie dziękuję za rady. :-)))
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-17 19:48
PROSZĘ
RUSZAJ DO DZIAŁAŃ
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-17 20:39
Zapomniałam dodać, że kwoty te ulegają kwartalnym zmianom.
Już się poprawiam :-) i informuję o aktualnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale. I tak wg. Komunikatu Prezesa GUS z dnia 10 listopada 2009 r. przeciętne wynagrodzenie w III kwartale 2009 r. wynosi 3113,86 zł.
Malwa interesujące cię kwoty ulegną więc niewielkim zmianom.
Nadrzędny - Autor efik Dodany 2010-02-11 15:01
Osobiście byłam tam 2 razy.Przystosowany  w 100%,nad jeziorem i na skraju lasu sosnowego.  efik
OŚRODEK REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY W WĄGROWCU

                                                                    
Nadrzędny Autor efik Dodany 2010-02-16 12:57
Dla próbujących zarezerwować sobie turnus rehabilitacyjny  dobra stronka . efik

                       www.zuris.pl
Nadrzędny - Autor elwirka233 Dodany 2010-03-06 19:19
WITAM:)
SZUKAM FAJNEGO NIEDROGIEGO TURNUSU NAD MORZEM O CHOROBACH UKŁADU KRĄŻENIA I CUKRZYCA.MOŻE KTOŚ ZNA TAKIE??
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-06 20:28
u mnie w tym roku na turnusy nie ma dofinansowań dla nikogo
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-06 21:22
barbara, a co ma piernik do wiatraka...? A może ktoś chce sam za to zapłacić.../
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-07 14:40
jak chce i ma kase to niech płaci
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-07 14:55
Bluengel nie ma sensu się sprzeczać z Basią bo i Elwirka... nie ma ochoty nawet obejrzeć stron. Ona wszędzie pisze, ale chce mieć gotowe podane na tacy. Niedrogi turnus to dla niej ..... hmmm trudno mi tu odpowiedzieć bo sanatoryjne budynki nie pasują a hotele SPA bedą za drogie. Zaś prywatne kwatery nie mają bazy zabiegowej.
Basia bluengel ma rację. Poza sezonem nad morzem można spędzić mile czas jak i podleczyć się za połowę tego co latem. A za kasę przyjmą zawsze.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-07 14:58
nie jezdże komercyjnie
od 15 zaczynam zabiegi u siebie w miejscowości z programu partner o którym pisałam już kiedyś
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-07 15:44
Basia jak masz takie możliwości to tylko cieszyć się bo ja ani komercji ani partner a. Pisałam powyższy post odnośnie prośby Elwirki. Najtańsze to właśnie te co masz Ty Basiu a to o czym marzy Elwirka może być tylko tak jak opisałam.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-07 18:37
ważne że ma marzenia
Nadrzędny Autor VillaWydmy Dodany 2010-03-08 19:32
Witam
Proszę zobaczyć :
www.villawydmy.prv.pl
Zapraszam
Nadrzędny Autor iwona26 Dodany 2010-03-13 16:59
Osobiście polecam Panoramę Morską w Jarosławcu jest w pełni dostosowana do osób poruszających się na wózkach zaróno pokoje jak i cały teren obiektu, polecam stronę www.panorama-morska.pl. pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turnus rehaliblitacyjny (17206 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill