www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / całkowita niezdolność do samodzielenej egzystencji a opiekun (2822 - wyświetleń)
- Autor s-bo Dodany 2009-07-21 11:47
Witam,
lekarz orzecznik ZUS orzekł, że moja mama jest niezdolna do samodzielnej egzystencji na stałe. Jako jej syn opiekuję się nią,jednak chciałbym załatwiać w jej imieniu sprawy np bankowe lub urzędowe. Dlatego proszę o informację co powinienem zrobić aby być osobą dopuszczoną do reprezentowania mamy. Czy powinienem złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie? jakie mogą byc inne rozwiązania??
dziękuje za pomoc
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-21 12:58
ZEBY WZIASC RENTE CZY EMERYTURE MAMY NIE MUSISZ JEJ UBEZWANOWOLNIC :-(
Nadrzędny Autor s-bo Dodany 2009-07-21 13:11
nie zrozumiałeś problemu, nie chodzi o zabieranie pieniędzy, bo mam do nich dostęp. chodzi o inne kwestie, np załatwianie spraw w urzędzie skarbowym w jej imieniu, lub w banku składanie dyspozycji takich jak spłata kredytów i inne.
Nadrzędny - Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-21 13:10
Jeśli mama jest osobą świadomą swoich poczynań to myślę że najlepiej będzie zaprosić do domu notariusza w celu sporządzenia stosownego pełnomocnictwa i nie powinno być problemu z załatwianiem spraw w banku czy urzędzie.

Jeśli stan umysłowy mamy jest zły to pozostaje wniosek o ubezwłasnowolnienie.
Nadrzędny - Autor s-bo Dodany 2009-07-21 13:12
no właśnie charakter jej choroby jest neurologiczny i nie jest w stanie złożyć swiadomego oświadczenia woli.
Nadrzędny Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-21 13:32
To pozostaje ubezwłasnowolnienie, wzory wniosków możesz bez problemy znaleźć w internecie. Zgromadź także dokumentację medyczną z leczenia i jakieś zaświadczenia lekarskie stwierdzające jej obecny stan  zdrowia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / całkowita niezdolność do samodzielenej egzystencji a opiekun (2822 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill