www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odszkodowanie za odleżynę (4597 - wyświetleń)
- Autor romekxx Dodany 2009-07-25 21:51
witam jestem na wózku 4 lata temu miałem wypadek i przebywałem w szpitalu zaniedbanie personelu medycznego doznałem odleżynę 5 stopnia związku z tym czy mogę starać sie o odszkodowanie od szpitala  prosze o odpowiedz bo nie jestem zbytnio obeznany w tym temacie może ktoś miał podobny przypadek
Nadrzędny - Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-27 09:56
Teoretycznie można wnosić o wypłatę zadośćuczynienie i odszkodowania. Ale tutaj pojawia się problem, ponieważ to Ty musisz udowodnić winę personelowi szpitala, za zaniedbanie itp.

Poza tym jeśli wypadek był 4 lata temu i w tamtym czasie dostałeś tej odleżyny, to nawet przy stwierdzeniu winy szpitala sprawa przedawniła się po 3 latach i na to będzie powoływał się szpital.

Jeśli dochodzisz zadośćuczynienia z OC sprawcy wypadku (o ile nie byłeś wyłącznym sprawcą) to może lepiej uwzględnij te dolegliwości w zadośćuczynieniu, łatwiej udowodnić i prościej wyegzekwować.

Poza tym będąc osobą na wózku masz prawo do renty na zwiększone potrzeby (opieka, rehabilitacja, leki, środki opatrunkowe, przyrządy rehabilitacyjne itp.) oraz renty z tytułu niezdolności do pracy (jej wysokość liczy się indywidualnie).

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor romekxx Dodany 2009-07-27 10:21
mi sie wydaje że można starać sie o odszkodowanie do 10 lat wstecz
Nadrzędny - Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-27 10:33
Ten termin 10 letni (w tej chwili to nawet 20 lat na wystąpienie z roszczeniem) jest właściwy jeśli czyn niedozwolony z którego szkoda powstała był występkiem lub zbrodnią w myśl przepisów kodeksu karnego.

W Twojej sprawie, żadne postępowanie karne przeciwko szpitalowi się nie toczyło i nic nie zostało stwierdzone (przynajmniej nic o tym nie piszesz). Poza tym udowodnienie przed sadem, że ich działanie / zaniedbanie było przestępstwem będzie bardzo trudne wręcz niemożliwe.
Nadrzędny - Autor romekxx Dodany 2009-07-27 12:07
ale mam wypisy ze szpitala w którym pisze że mam odleżynę 5 stopnia i oni robili zdjęcie nawet to w tym szpitalu musi być w kartotece mojej tak mi sie wydaje
Nadrzędny - Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-27 12:14
Ale to nie chodzi o to czy odleżynę masz, bo zapewne tak jest, ale o to kto ponosi winę za zaniedbanie i czy to zaniedbanie może być potraktowane w ramach przestępstwa. W mojej ocenie nie i nic nie będziesz w stanie zrobić.

Spróbować oczywiście możesz i szczerze życzę powodzenia.

A czy Ty byłeś sprawcą wypadku w którym odniosłeś obrażenia? Bo jeśli nie to w grę wchodzą świadczenia o których wyżej. 
Nadrzędny - Autor romekxx Dodany 2009-07-27 13:45
byłem sprawcą
Nadrzędny Autor Aksedo Odszkodowania Dodany 2009-07-27 13:54
To niestety o odszkodowaniu można zapomnieć. Szkoda bo zapewne Twoje potrzeby są ogromne i taka pomoc finansowa byłaby bardzo przydatna. 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odszkodowanie za odleżynę (4597 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill