www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turnus rehabilitacyjny Pomorskie (11846 - wyświetleń)
- Autor zazetka1 Dodany 2009-08-08 19:43
Witam,
1.Czy są jakieś Ciekawe turnusy rehabilitacyjne dla osób chorych na astmę w woj. pomorskim najlepiej nad morzem jakie możecie polecić?

2.I mam pytanko czy w takich turnusach uczestniczą też dziewczyny w moim wieku tj. 19 lat? ;P bo zrozumcie mnie za przeproszeniem że chciałbym być z ludźmi w moim przedziale wiekowym.
3. I czy jeżeli chce się mieć media. tj. internet to trzeba coś dopłacić?
4. A i jak to jest na turnusach wrzucają Cię do obojętnie jakiego pokoju nie bacząc na wiek tylko płeć?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-08 21:53
A CO WAPNIAKI CI PRZESZKADZAJA
NIEJEDEN WAPNIAK BY CIE PRZESKOCZYL PRZY TWOJEJ CHOROBIE
Nadrzędny - Autor zazetka1 Dodany 2009-08-10 07:36
Po pierwsze nie nazwałem starszych osób "wapniakami"
i jak byś nie wiedział nie jeden by Ciebie przeskoczył, a i jakbyś nie wiedział to 3 lata temu brałem udział w zawodach wojewódzkich w biegach na 1km. Myślisz że jeżeli ktoś ma astme to jest niewytrzymały? Grubo się mylisz jest bardzo dużo sportowców którzy mają astmę. a poza tym nie mam nic do starszych ludzi są w porządku po prostu chciałbym poznać kilku nowych ludzi w moim wieku i utrzymać sobie z niektórymi kontakt. Na turnusy nie jedzie się czasami tylko żeby uciągnąć rentę czy emeryturę jedzie się na rehabilitację, by odpocząć od obowiązków i by poznać ciekawych ludzi myślę że jeżeli ty byś jechał to tylko dla renty...
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-08-10 07:41
Na obecnosc na turnusie osob w wieku,ktory podales raczej specjalnie bym ie liczyla.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-10 09:16
Zrozumiałem,że jadąc do sanatorium dostanę wyższą emeryturę.W jakim regionie kraju tak jest.Zaraz się przeprowadzę.Co to za astma,jak biegasz 1 km .Sportowcy mający astmę trenują dyscypliny "spokojne" a nie biegi. Nie jedż "ciagnąć " forsę.Jesteś jeszcze młody i zawsze zdążysz to zrobić.Na marginesie, na turnusy jedzie się po zdrowie.A poznawanie znajomych trzeba załatwić na dyskotece. Pozdrawiam-też wapniak.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-10 09:31
Masz rację,ale teraz na rehabilitacji poznałam bardzo sympatyczną wapniaczkę i dziędki temu miło spędziłyśmy wolne chwile na pogaduchach a nie tylko leżąc w łóżkach wapniaczka
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-10 10:18
No a co było z "astmą" przeszło?.......
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-10 10:34
No ,o tyle nie,że na szczęście na astmę nie choruję wystarczy mi to ,co już mam pozdrawiam,a rehabilitacja owszem pomogła, szkoda tylko ,ze była taka krótka
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-10 10:37
O "astmie"to pisałem w przenośni.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-10 10:41
dzięki,a te dyskoteki to raczej dla tych mniej zwapniałych niż ja,miłego dnia :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-10 11:04
Oj, Eligiuszu, niepotrzebnie się chyba unosisz:)
To bardzo ciekawe, bo wielu współczesnych bardzo wyczynowych pływaków (w kategorii zdrowych - sic!) ma astmę i odnosi nieliche sukcesy. Okazuje się w praktyce, że nawet dosyć trudne przypadki można "rozpływać" lub zminimalizować wysiłkiem fizycznym. Oczywiście, nie u wszystkim, więc nie traktowałabym tego jako panaceum lecz wartą uwagi formę rehabilitacji.
Wśród obecnego składu pływackiej polskiej drużyny narodowej też chyba są takie osoby i sobie radzą.

A chłopakowi się nie dziwię, że szuka grup rówieśników. Ale w takim razie radzę poszukać w konkretnych organizacjach (fundacje, stowarzyszenia) zajmujących się aktywną rehabilitacją/turystyką/sportem - oni, z racji formalnych wymogów, regularnie prowadzą takie nabory i wyjazdy.
Z jakiego miasta jesteś (do autora wątku)?
Nadrzędny Autor zazetka1 Dodany 2009-08-10 12:24
Najbliżej mam do gdańska może być także krynica morska ;P
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-10 12:47
Nie unoszę się,ale bardzo nie lubię jak taki młokos myśli ,że starsi to już nic.A przecież też mamy swoje życiowe plany,chociaż nie wiemy kiedy to się skończy.A więc przez grzeczność niech mają szacunek dla starszych.A jak nie to na dyskotekę i szaleć.Łączę pozdrowienia.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-08-13 22:33

> bardzo nie lubię jak taki młokos myśli ,że starsi to już nic


Nie przesadzajmy, Eligiuszu - to, że ktoś chciałby mieszkać z osobami mniej więcej w swoim wieku jeszcze nie oznacza, że innych uważa za "nic". Po prostu, naturalną koleją rzeczy, ludzie w podobnym wieku najczęściej lepiej się rozumieją czy tolerują swój sposób zachowania (a to przy trzech tygodniach wspólnego mieszkania jednak ważne). Ty też, bądź co bądź, nazwałeś autora wątku "młokosem"... Ja również ostrożnie podchodzę do mieszkania w takich miejscach z osobami w wieku mocno emerytalnym - choćby dlatego, że część moich nawyków może osobie starszej przeszkadzać (i wtedy z nas dwóch to ja bym się musiała przystosować, co pewnie nie pozostałoby bez wpływu na mój humor, gdybym musiała tak robić trzy tygodnie). Pewnie, że w razie czego mam taki obowiązek. Ale oczywiste, że czasem obu osobom mieszkałoby się z kimś o podobnym trybie życia.

> A jak nie to na dyskotekę i szaleć.


Jedno z drugim się nie wyklucza. Miałam ostatnio przyjemność poznać kobietę (w wieku średnim) chorą na reumatoidalne zapalenie stawów - choroba postępująca, która kiedyś odbierze jej całkiem sprawność. Na razie jeszcze może przy dobrym leczeniu funkcjonować znośnie, więc co wieczór biegnie z leczenia na tańce, żeby się natańczyć za te lata, kiedy taniec będzie wspomnieniem. Zresztą - siwowłose panie też chadzają w sanatorium "na tańce". Cóż w tym złego?

> Na marginesie, na turnusy jedzie się po zdrowie.A poznawanie znajomych trzeba załatwić na dyskotece.


Chęć poznania towarzystwa przy jednoczesnym leczeniu nie jest niczym zdrożnym, nie od dziś wiadomo że dobre towarzystwo poprawia samopoczucie. Nie ukrywajmy, że te siwowłose panie na ławeczkach też wolą mieć z jaką koleżanką pogadać przy herbacie o wnukach, planach i dawnych czasach a z jakimś panem może zatańczyć tango. Tę samą potrzebę odczuwają młodzi - także gdy jadą do szpitali czy sanatoriów i to jest normalne. Tylko, że siwowłose panie nie muszą najczęściej się martwić czy trafi się jakaś pani która chętnie porozmawia przy herbatnikach o wnukach, a młodzi ludzie są jednak w takich miejscach w mniejszości (jeżeli to sanatorium dla dorosłych). Ale dla jednych i dla drugich towarzystwo jest w sumie równie wskazane dla zdrowia psychicznego.
Nadrzędny Autor zazetka1 Dodany 2009-08-10 12:29
Napisałem że przedłużą bo niektórzy mają renty na czas określony nic nie było o wyższej. Ja nie mam szans na otrzymanie renty ponieważ jeszcze się uczę mimo że mam umiarkowany stopień.... mogę jeszcze zdobyć zawód w którym astma by nie przeszkadzała. A i w sumie niby coś słyszałem że jak się weźmie leki to już normalnie się oddycha jak przeciętny człowiek od mojego lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-10 15:49
Za dużo nie tłumacz się. Ja Ciebie rozumiem, choć mam inny rodzaj schorzenia. Korzystaj młody człowieku z życia. Na turnusach jest różnie, ale może zdarzyć się i piękna dziewczyna. Miej oczy otwarte, zacznij od załatwienia turnusu, a potem jakoś poleci, towarzystwo też się znajdzie.Zyczliwa wapniaczka(tak na marginesie - nie denerwuje mnie to określenie).
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-10-29 19:43
Witam! Mam pytanie;czy może mnie KTOŚ oświecić jak to jest z odpłatnością za turnus rechabilitacyjny, ile trwa taki turnus i jak długo się czeka na przyznanie. Dopiero dostałam wniosek,więc złożę chyba w listopadzie.Dzięki za wszelkie porady.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-10-29 20:54
WSZYSTKO ZALEŻY KTÓRĄ MASZ GRUPĘ JEŚLI MASZ JEDYNKĘ I DOSTANIESZ DOFINANSOWANIE TO ZAPŁACISZ MAŁO TURNUS TRWA 2 TYGODNIE A CZEKA SIĘ RÓŻNIE JA CZEKAŁAM 2 MIESIĄCE POWODZENIA  POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-10-29 22:17
Mam znaczny stopień,to chyba dwójka. W MOPR kazali mi tylko odcinki rent za ostatnie 3 miesiące dostarczyć i będą rozpatrywać.Szczegółów niestety nie podano.
Będę próbowała.Dzięki za informacje,pozdrawiam serdecznie :-).
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-10-29 22:22
znaczny to jedynka nie ma za co pozdrawiam powodzenia życzę
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turnus rehabilitacyjny Pomorskie (11846 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill