www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / to są jaja (15857 - wyświetleń)
- Autor rafallbn1981 Dodany 2009-08-13 12:21
Dostalismy z kolega 11 tys na wozek eletryczny w tym roku, a wozki dobre kosztuja min. 16000, skad wziac reszte?? to sa jaja poprostu. po co polaczyli dof. do prawa jazdy z programem na wozki? prawko kosztuje 1000 zl a wozek 20 tys. wpisujcie ile u was daja na wozki w tym roku:
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-13 14:56
O ile mnie pamięć nie myli (czego nigdy nie można być pewnym), te programy nie FINANSOWAŁY lecz DOFINANSOWYWAŁY zakupy, co oznacza, że w momencie składania wniosku zakładałeś wkład własny... czyż nie tak?
A skąd to już, wg litery umowy, którą zapewne podpisałeś, nie jest problem urzędu...

A że to skubanie drogie to, niestety, fakt..
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-08-13 15:10
nie rozumiesz tematu? niech bedzie "dofinansowaly" i co to zmienia? kiedy wozki dobre kosztuja od 16 tys, a daja 11 tys? + 1% tj 11 111,11 zl i co ty na to? stac kogos na wylozenie 7000 zl by kupic dobry wozek?
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-13 16:35
Nie wiem,moze grzesze,ale noz mi sie w kieszeni otwiera.Jak to szybko mozna sie pryzwyczaic do dobrego.Rownie dobrze mogliby nie dac nic i dopiero bylaby afera.Ja tez nie wiem,skad bym wziela brakujace 7 tysiecy,ale napewno nie zalilabym sie,ze dostalam tylko 11,bo to jak by nie bylo,az 11 tys.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-13 17:33
RACJA !
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-13 19:14
Tu nie ma nic dobrego. Ktoś potrzebuje wózek i nie ma na niego kasy. Wózki są bardzo drogie ( nie wiadomo dlaczego), PFRON opracował program dofinansowania do wózków i powinno być tyle kasy, by zaspokoić zapotrzebowanie. Bieda degraduje, ale nie dajmy się zwariować.
Jeśli niepełnosprawni mają funkcjonować, to trzeba umożliwić im wyjście z domu. Dlaczego zauważamy problem dopiero jak ktoś poprosi o eutanazję.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-13 19:41
Rozumiem,to jasne,ale jak Bluengel wczesniej tez zauwazyl,Ty sam rowniez,co wynika z :PFRON opracowal program dofinansowania(Twoje slowa),to ma byc dofinansowanie,a nie finansowanie. cena wozkow jest sztucznie wywindowana przez dofinansowania wlasnie,firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawe,ze gdyby nie one,to zaden niepelnosprawny by sobie na tali wozek nie pozwolil.A z doplata owszem.Co tu duzo mowic,ilu niepelnosprawnych oszukiwalo,dostawali dofinansowanie na samochod,jak jeszcze umarzali polowe kwoty pozyczki,po czym go sprzedawali.Dobrze,ze teraz bardziej zaostrzyli warunki."MY"skubiemy,"NAS"skubia,bilans wychodzi na zero.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-08-13 20:15
Dobrosia - właściwie do nic dodać, nic ująć.

A ja, chociaż nie stać mnie nigdy na zakup obydwóch protez, na które jestem skazana, też muszę za każdym razem cudować, skąd wziąć tę nieszczęsną resztę (w moim przypadku powinno to być ok. 20 000 zł co trzy lata...) - nadal uważam, że zbyt wiele mieliście (bo ja akurat nie miewałam lub nie korzystałam) za darmo. I stąd teraz takie biadolenie zamiast brać co się da a o resztę SIĘ STARAĆ.
Kiedy rozdają jak popadnie (bo o uczciwe kryteria strasznie trudno), ludzie tego też nie szanują, przyzwyczajają się, rozleniwiają. I też jest źle.

Przecież środki dla PCPR-ów i innych urzędów są ciągle niewystarczające w tym kraju - to skąd niby raptem państwo ma dać każdemu i wózek elektryczny, i auto, i protezy? Nierealne. Gdyby zaś każdy, oczywiście, skorzystał tylko z tego, co jest możliwe i próbował się usamodzielnić - każdemu byłoby piękniej. Ale samo posiadanie tych rzeczy u nas akurat jeszcze, jak się okazuje w życiu, nie wystarcza. Nadal problem tkwi w naszej energii i stagnacji z urodzenia. I znowu będziemy narzekać i spiskować...

Jest sporo mechanizmów, które pomogą zdobyć te brakujące kwoty - jak widać na załączonym obrazku:)

Więc, Rafale, nie opluwaj wszystkich z innymi poglądami, bo one Ciebie też dosięgną. Nie da rady.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-13 22:16
Też mnie szlak trafia, jak słyszę , że nie ma za co kupić, że za mało ... . Rafał, piszesz, że są różne wózki i różne ceny na wózki, za te pieniądze zapewnie jesteś w stanie kupić wózek elektryczny . Tak niedawno skradziono mi wózek ( manualny ), akurat po kapitalnym remoncie .  Wymieniono mi w nim prawie wszystko NFZ finansował mi ten remont w 3/4 ceny końcowej . Sam wózek również był kupiony w części za fundusze NFZ i PFRON . Byłem zły, ale nie umiałem  i nie chciałem znów iść i rozmawiać (pewnie z tymi samymi osobami z którymi załatwiałem dofinansowanie do remontu ). Kupiłem wózek najtańszy i za swoje oszczędności . Uważałem, że wiele już dostałem od NFZ a kolejka oczekujących jest duża ... . Trzeba znać umiar .
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-14 00:16
Tu, Amalian, masz rację, że trzeba mieć umiar ale nie do końca... Ponieważ nie każdy może zaoszczędzić ze swojej skromnej ręciny która nie raz nie starcza na życie od pierwszego do pierwszego... "Nie każdy ma rodzinę aby wsparła go, nie każdy ma pracę, aby sobie żyć na normalnym poziomie, nie każdy ma auto, jak i nie każdy może pozwolić się na wyjazd na zagraniczną wycieczkę... itd. itd. itd...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-14 07:44
TRZEBA ISC DO KSIEDZA PO WSPARCIE
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-08-14 09:16
A wiesz, że zadzwoniłem do  mojej parafii i poprosiłem o nagłośnienie sprawy z ambony . Bez żadnych ceregieli w niedzielę, po każdej z mszy było krótkie nagłośnienie sprawy i chęć przekazania wózka jaki pozostał  na parafii, po chorym bracie ...  . Kupiłem nowy, standardowy i za swoje oszczędności . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 09:33 Zmieniony 2009-08-14 09:35
Czapka napisał...a : Tu, Amalian, masz rację, że trzeba mieć umiar ale nie do końca... Ponieważ nie każdy może zaoszczędzić ze swojej skromnej ręciny która nie raz nie starcza na życie od pierwszego do pierwszego... "Nie każdy ma rodzinę aby wsparła go, nie każdy ma pracę, aby sobie żyć na normalnym poziomie, nie każdy ma auto, jak i nie każdy może pozwolić się na wyjazd na zagraniczną wycieczkę... itd. itd. itd...

ale każdy powinien znać umiar ... Ja również chciałbym mieć Maybacha, ale nie mam tyle pieniędzy . I co ? Mają mi go dofinansować ??? A zresztą ja zacząłem od siebie oszczędzać, rzuciłem palenie . Nie dość , że zaoszczędziłem na zdrowiu, to i w kieszeni coś nieco zostało . A podróże są moją pasją i lubię podróżować, teraz jeszcze do tego doszły zdjęcia . Pewnie dlatego, by móc choćby popatrzeć w te miejsca gdzie byłem jak już nie będę mógł... Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-08-14 10:33
ciekawe ilu  z Was robilo prawo jazdy korzystajac z dof. pfronu? ilu z was bralo kase na samochody z pfronu? prawko kosztuje 1000 zl a wozek 16 000 minimum, koszty sa nieporownywalne. wiekszsc osob ktore kupuje elektryczne wozki to niepracuje i maja tylko renty. i kto jest egoista?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 11:38
Pewnie wystarcza kwota dofinansowania i dlatego nie narzekają . A jak nie, to pewnie zastanawiają się nad tym jak zdobyć brakujące pieniążki .
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-08-14 11:45
wiesz 1000 zl wylozyc na prawko to i ja moge bez zebrania w pfron, ale wylozyc kilka tysiecy na wozek to niekazdego stac. jestes sprawna ze niepotrzebujesz elektryka, ale wczuj sie w tych co potrzebuja. bo ja ci powiem ze wszyscy ci co ulegli wypadkom przez swoja glupote, to niepowinni ani dostawac kasy z pfron ani rent, bo zrobili to ze swojej glupoty. i tak mnie zganicie za to ale ja mam to gdzies.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-14 11:58
JA CIE POPIERAM
SKACZA IDIOCI NA GLOWKE A POTEM IM DAJ
CHORE DZIECI TEZ NIE POWINNY SIE RODZIC
ZNAM MALZENSTWO KTORE JEST NIEPELNOSPRAWNE (karly) I PLODZA CHORE DZIECI JAK KROLIKI
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 12:09
Pewnie z nimi do gazu, albo tych co jeszcze mogą wysterylizować ...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-14 12:13
DZIEKUJE ZA POPARCIE
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-15 10:05
Wilkolak....
Jak już do gazu, to Ciebie pierwszego na 100% daliby....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 12:02
Rafał napisał : wiesz 1000 zl wylozyc na prawko to i ja moge bez zebrania w pfron, ale wylozyc kilka tysiecy na wozek to niekazdego stac.<

...ale Ty dostałeś, podobno za mało . Za 11 tyś możesz kupić wózek elektryczny .
Pewnie są lepsze modele, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma .

jestes sprawna ze niepotrzebujesz elektryka, ale wczuj sie w tych co potrzebuja.

Nie wiem kto ? Jestem rodzaju męskiego ;-) Pewnie piszesz do Bluengel . Blu to Blu , ma problemy i sama je załatwia i jeszcze drugim pomaga . Pewnie te dwie protezy jakie musi zapinać pewnie dla Ciebie to pikuś, bo nie elektryczne, ale ...pomyśl... Kobieta . Ała!!! Blu już nie bij , nic już nie piszę . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-08-14 12:39
twoj nik kojarzy mi sie jako nik kobiecy.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-08-14 13:10
Sorry, ale nie będę udowadniał, że tak nie jest - musisz mi uwierzyć :-) .
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-14 10:51
Amalian...
Jest takie powiedzonko: Szyty głodnego nie zrozumie... To można różnie interpretować, np. Bogaty biednego także nie zrozumie... Jak jeździsz na wycieczki to stać Cię na to, ponieważ nie każdego stać na takie wycieczki przy rencie 500 - 600 zł...A to, że rzuciłeś palenie to jest dobra wiadomość i cieszę się razem z tobą, tu masz rację, że zaoszczędzisz i na zdrowiu i w portfelu...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 11:30
Pewnie lepiej nie pisać tutaj o niczym innym niż : bieda, bieda, BIEDA. Jest na tej liście parę osób, które żyją i mimo wielu codziennych utrudnień nie narzekają . To nie znaczy, że problemy tegoż dnia ich się nie imają, nie muszą się natrudzić, ale żyją ,,, I CHWAŁA IM .
W polskim piekiełku nie ma żadnego diabła, który pilnował by tych w kotle, by się nie ' wychylali ' ... Jeden pilnuje drugiego . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-14 12:31
Widać że ciebie, Amalian bieda nie doskwiera.  A że jest bieda wśród "ON" to nie nowość, ale ten temat jest ciągle na topie i dlatego trzeba trąbić o naszej biedzie bo nie każdy daje radę iść z nią w parze...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 13:09 Zmieniony 2009-08-14 13:15
pogubiłem się już w tych zmianach nicków. Czy ty i Norbi to jedno ?.... To pytanie do czapki .
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-14 13:56
Tak, amalian, ja jestem Norbi... A czapka5 to jest nick z tlenu... Dlaczego zmieniłem nicka to długa historia... To że mam nick czapka5 nie jest tajemnicą i też nie jest tajemnicą to że szczerbaty to teraz ta  sama osoba co wilkolak...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 14:27
A, to pewnie ty pisałeś o tym, że mieszkasz w domu jednorodzinnym . Dla mnie to nic zdrożnego, ale idąc twoim tokiem rozumowania : to za dużo . Dom, działka, ogród to jest luksus i jak to się ma do tych co wiążą ledwo koniec z końcem . Taki wyjazd, wycieczka to tylko mały procent tej kwoty jaki musiałeś lub musieliście wydać by to mieć . A i utrzymanie tego , to również nie małe kwoty . Nie zaglądam nikomu do kieszeni, ale twoje spostrzeżenia co do mojej osoby skłoniły mnie do ... . Rafał w swoim meilu pisze, że tak naprawdę, to w necie można pisać wiele ... czytając twoje posty również dochodzę do takich wniosków . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-14 17:31
Tak, Amalian, mieszkam w domu, ale nie sam, a z matką po zawale i udarze mózgu, razem się pomagamy... A  to że tak sceptycznie podchodzisz do czegoś co związane jest z "ON" mnie też daje dużo do myślenia... Uważam, że jesteś od nie dawna "ON" i jeszcze widocznie jeszcze nie dotarła do Ciebie świadomość prawdziwego życia jako "ON", ponieważ masz u siebie wszelkie wygody, masz w bloku windę, podjazd, masz samochód, pracę... Ja zaś nie mam takich wygód, nie mieszkam w bloku, nie mam pracy, dzielę się z matką finansowo... A ogród mam bo mieszkam tam, gdzie rodzice wybudowali dom.. a jak uważasz że ogród to jest luksus to po części masz rację, to luksus koło którego trzeba non stop pracować, mam z ogrodu warzywa, owoce... Więc nie muszę kupować kupować tego bo mam w zasięgu ręki... To też są jakieś pieniądze...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-14 19:34
BERETKA ZMIENIL NICK BEZ HISTORI POPROSTU NORBIEGO WYWALIL WLASCICIEL TEGO FORUM
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-14 19:40
BERETKA SPRZEDAJ DOM I PRZEPROWADZ SIE DO BLOKU Z WINDA JAK CI ZAL TYLKO JAK TY BYS ZYL WSROD LUDZI :-(
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-15 09:57
Wilkolak...
Jak mi wybudujesz blok z windą i dasz mi mieszkanie w nim to się przeprowadzę będę mieszkał  w tym bloku... Wiesz ile ludzi na mieszkanie w bloku czeka??? Czy ty chłopie zdajesz się sprawy z tego??? Sprzedać dom a potem co??? Pod most... Mieszkań nie ma...  Przyjadę do Ciebię, dasz mi pokój w twoim domu???
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-14 21:44
.A  to że tak sceptycznie podchodzisz do czegoś co związane jest z "ON" mnie też daje dużo do myślenia...<

Pewnie lepiej zrobisz jak zaczniesz pisać o ogrodzie i ptaszkach i grządkach pełnych warzyw i drzewach pełnych owoców . Pomóż mamusi w porządkowaniu ogrodu a bariery zostaw tym co się z nimi zmagają . Podjazd, to nie jedyna bariera na jaką może natknąć się wózkowicz , może to być osoba UWAŻAJĄCA, ŻE ZJADŁA WSZYSTKIE ROZUMY . Pozdrawiam i już nie piszę w tym wątku . 
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-15 10:21
Amalian...

> Pewnie lepiej zrobisz jak zaczniesz pisać o ogrodzie i ptaszkach i grządkach pełnych warzyw i drzewach pełnych owoców . Pomóż mamusi w porządkowaniu ogrodu a bariery zostaw tym co się z nimi zmagają . Podjazd, to nie jedyna bariera na jaką może natknąć się wózkowicz , może to być osoba UWAŻAJĄCA, ŻE ZJADŁA WSZYSTKIE ROZUMY . Pozdrawiam i już nie piszę w tym wątku.>


Ogród, dom, czystość to też moja działka, ale tu mowa o dofinansowaniu do wózka i częściowo o  barierach, więc nie mąć w temacie... A po drugie jako osoba jeżdżąca na wózku, sceptycznie podchodzisz do sprawy, widocznie jeszcze masz małe doświadczenie z bycia "ON"... A pozjadać rozumów  nie trzeba, tylko uczyć się życia...
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-08-15 16:19
Czapka...
Naprawdę niedobrze się już robi od czytania Twoich wynurzeń z cyklu: "piszmy na temat, łączmy się w działaniach, bądźmy aktywni - jak JA" oraz tekścików w rodzaju: "A po drugie jako osoba jeżdżąca na wózku, sceptycznie podchodzisz do sprawy, widocznie jeszcze masz małe doświadczenie z bycia "ON"..." znowu dzielisz ludzi na mających własne problemy i żyjących wyłącznie po Twojemu.
Nie, nie tylko Twoje doświadczenia są ważne i mogą cokolwiek zmienić dla kogokolwiek. Fakt że ON w Polsce często są jednocześnie biedni niczego jeszcze nie determinuje i nie jest jedynym problemem. Wg Ciebie niepełnosprawny - jeśli nie przymiera głodem i nie jest zdany (z jakichkolwiek powodów) na łaskę innych - nie ma pojęcia o żadnych kłopotach, ma życie usłane różami i nie dotyczą go żadne bariery, z którymi Ty się borykasz.

Otóż tak nie jest - a dlaczego? Wystarczy odrobina empatii i wyobraźni.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / to są jaja (15857 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill