www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna & Opłata za czynsz + jak przeżyć (5425 - wyświetleń)
- Autor Gupik Dodany 2009-08-15 15:08
Witam, mam znaczny stopień niepełnosprawności, nigdy nie pracowałem, ze względu na stan zdrowia, mam przyznaną rentę socjalną na stałe, mieszkam w bloku, mieszkanie ma 48 metrów, [ czynsz za mieszkanie to 400 zł na 4 osoby ] na razie mieszkam z rodzicami + brat , to jako tako daje się rade, chciałbym się was zapytać jak sobie radzicie z tym wszystkim bo jeszcze oprósz opłaty za czynsz trzeba mieć kasę na przeżycie, a opłata za czynsz zabiera mi całą rentę, podobne takie osoby są od razu eksmitowane, bardzo tego się boję, może ktoś z was poradzi co z tym można byłoby zrobić ?? za info, Dzięki.
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-08-17 13:43
podbijam temat- te renty socjalne niby są ale jak z nich wyżyć to nie wiem, ja co prawda mam umiarkowany stopień i poszedłbym na pół etatu do pracy (tzn za te 955 bruttobo tyle mozna dorobic ) ale nawet na pol etatu ciezko znalezc. Porazka niby sa te pieniadze ale jak sie samemu mieszka to czlowiek tylko musi siedziec i patrzec jak sie stacza na dno.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 13:56
PISZCIE DO MIEDZYNARODOWYCH ORGANIZACJI O POMOC NIECH WIEDZA ZE W POLSCE KOLEJNE RZADY CHCA ZAGLODZIC CHORYCH LUDZI A WYDAJA MILIJONY NA LECZENIE NARKOMANOW , ALKOHOLIKOW ITP
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-17 18:37
TAM BIDULI TEŻ NIE CHCĄ :-(
Nadrzędny - Autor air2000 Dodany 2009-08-19 07:03
trzeba dorabiać na czarno...wrrr

ja też mam ten problem. renta soc i jak wyżyć? poszedłem do pracy bo musialem wiadomo żyć trzeba. miałem juz ustalone z pracodawcą ze mogę przepracować tyle i tyle i że nie mogę przekroczyć danej sumy. wszystko byłoby ok ale któregoś mies zrobiłem więcej h i ta wspaniała instytucja to zobaczyła i oddaje jej teraz haracz po 300 mies i tak poszli mi na rękę bo napisałem pismo o rozłożenie na raty sumy 5600zł całe szczęście w sierpniu była to ost rata więc dam rade..chyba
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2009-08-19 10:49
Dlaczego nikt z was nie pisze aby zawiesić rentę i zarabiać na tyle dużo, aby nie było żal się z nią rozstawać? Oczywiście nie mówię tu o ludziach, których stan zdrowia na to nie pozwala.
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-08-19 14:21
bo nie ma takiej pracy aby tyle zarabiac sprawa wyglada tak:
mam 504zl renty i nieoplaca mi sie jej zawieszac zeby isc pracowac za okolo 1200zl, bo pracując na polowe etatu dostane 600zl + renta 504+ zasilek 150= 1254zl, wiec skoro w jednym i drugim przypadku dostane okolo 1200zl to oplaca sie nie zawieszac renty i pracowac pol miesiaca niz caly za ta sama kwote, tylko pech polega na tym ze na pol etatu nie moge znalezc tej pracy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-19 17:57
No dobrze, ale dlaczego trzeba pracować tylko na to magiczne pół etatu...? Wielu z was może pracować i cały (czyli w większości przypadków 7 h), ale tylko czasami na pewno nie dałoby rady z powodu stanu zdrowie. W pozostałej części przypadków po prostu tak jest wygodniej.
Naprawdę odchodzi się od zatrudniania ludzi na częsci etatów w zawodach niewyspecjalizowanych - pracodawcom to po prostu nie jest potrzebne ani opłacalne. Spróbujcie sami coś dla siebie zrobić i też choć trochę się to tego rynku dostosować.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2009-08-20 20:32
Jasną sprawą jest to, że nie każdy, ze względu na stan zdrowia, może pracować na pełen etat. Ale bądźmy szczerzy, wielu niepełnosprawnych pracować po prostu pracować nie chce.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna & Opłata za czynsz + jak przeżyć (5425 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill