www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla Słabowidzących (10575 - wyświetleń)
- Autor LukaszT Dodany 2009-08-23 14:12 Zmieniony 2011-04-29 11:31
Witam serdecznie. Jak w temacie chciałbym uzyskać od czytelników tego forum porady dotyczące pracy dla osób słabowidzących. Jestem jedną z nich i od jakiegoś czasu szukam bezskutecznie pracy. Nie wiem jaki robię błąd że moje poszukiwania są nieskuteczne. Chciałbym uzyskać informacje od osób z dysfunkcja wzroku gdzie pracują, czy nie są dyskryminowane, jak znaleźli prace, czy mają jakieś rady, w co warto zainwestować - myśle tu o kształceniu czy też kursach zawodowych by móc podjąc wreszcie prace. Jestem na I gr i obecnie studiuje na administracji ukończyłem technikum ekonomiczne i jestem osobą lubiącą wyzwania. NIe wiem jednak jak skutecznie zabrać sie do poszukiwan by móc się realizować zawodowo. Wszyscy bowiem piszą i mówia o telemarketingu, ale w miejscu mojego zamieszkania mało jest firm które oferują takową prace. Ostatnio nawet myśle o ukończeniu kursu masażu ale też nie wiem gdzie to najlepiej zrobić. Proszę więc o porady osób słabowidzących i niewidomych co i gdzie najlepiej. Mimo iż moja choroba nie przeszkadza mi w zdobywaniu wykształcenia - a wręcz mobilizuje do solidnej pracy nad sobą., to jednak nikt nie potrafi poradzić mi w sprawie zatrudnienia. NIe mam bowiem codziennego kontaktu z osobami z taką dysfunkcją i brakuje mi przedstawienia problemu zatrudnienia i jego poszukiwania przez osoby z problemami widzenia. Mimo iż dotychczasowe szkoły kończyłem z najlepszymi wynikami - bo tak chciałem udowodnić wszystkim że problem z jakim sie borykam nie przeszkadza w zdobywaniu wiezy to jednak wszyscy pozostali znajomi którzy kończyli ze mną szkoły mają pracę. I tu właśnie ujawniłem to co mnie najwięcej boli - mimo iż przez wszystkie lata dotychczasowej nauki to ja ciągle byłem tym naj... to jednak oni - Ci ciągle drudzy i dalsi, realizują sie zawodowo a ja niestety siedzę w domu i zostaje mi tylko rozmyślanie gdzie robie błąd. Zal mi tego iż bycie osobą niepełnosprawną jest jakby wysokim murem. Na tyle wysokim iż bez pomocy innych nie idzie go przeskoczyć. A zatem szukam tych Innych - tych którzy znaleźli już sposób na przeskoczenie muru - dajcie wskazówki. pozdrawiam - mój e-mail tomaszewski.wiki na o2.pl
Nadrzędny - Autor edikielce Dodany 2009-09-05 17:06
Jak czasem dobrze przeczytać ze nie jest sie osamotnionym
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2010-01-19 21:24
Mój problem jest podobny.  W 2008 pracowałem dalej choroba (jaskra) utrata widzenia 100% jednego oka drugie choroba też dosięgła .potem L-4 i zwolnienie z zakładu pracy .W zus orzeczono stopień lekki (3dawna) bez renty mało lat pracy a w orzecznictwie poza rentowym umiarkowany na 2lata. Zero zakładów chcących zatrudnić osobę nn a teraz w czerwcu mam komisję i zastanawiam się czy w ogóle składać papiery czy to warto ,bo jak na czarno to nie przeszkadza że jestem chory ale legalnie nie .Teraz mój poprzedni pracodawca złożył mi ofertę że jakbym miał 3gr to mogę wróci do pracy .Jestem w zawieszeniu więcej na rzuć to wszystko niż dalej to ciąg, tym bardziej iż założyłem rodzinę i do tej pory pomagają nam rodzice z obu stron a życie nie jest lekkie ich też. Prawdę mówiła mi jedna osoba że trzeba się grubo zastanowić zanim się zaczniemy starać o jakieś orzeczenia w sprawie niepełnosprawności. Pozdrawiam NN
Nadrzędny Autor Lesiu_gdynia Dodany 2012-07-28 13:28
Pracowałem w telemarketingu i tam wzrok jest potrzebny nawet bardzo - do pracy na CRMie (czy ogólnie komputerze), robienia notatek, przekazywaniu informacji na kartkach czy migowo między sobą tak żeby klient na linii nie słyszał... itd. Poszukuję od dłuższego czasu jakiś zawodów dla osób słabowidzących i w sumie nie mam pomysłu... Mam jaskrę, jeszcze widzę w miarę dobrze, ale już chciałbym pokierować swoją karierę w taki sposób aby możliwe pogorszenie wzroku nie dyskwalifikowało mnie zawodowo. Nie mam nawet pomysłu jaki zawód można wykonywać bez wzroku... :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla Słabowidzących (10575 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill