www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / TELEFON KOMÓRKOWY (Strona 4) (92770 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-03 16:50
Jakoś u mnie ich nie ma. Często jestem z dala od komputerów i mam GG włączone? To właśnie komórka działa. Poza tym Basiu ile trzeba nerwów by klikać na komórce. To nie tak jak w komputerze i szybko się zniechęcasz. Włączyłam właśnie na czas braku dostępu do kompa. Miesięcznie płacę 5.- za GG w komórce. Nie zdarzyło mi się by skończył się limit. Dobrze jednak wiedzieć ciut więcej.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 16:54
MOŻE GO NIE PRZEKRACZAS TO NAWET NIE WIESZ ŻE KEST
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-03 17:16
ZA TO DZIĘKI TOBIE WIEM ŻE MOGĘ COŚ PRZEKROCZYĆ. CZASEM WARTO POKLIKAĆ Z KIMŚ KTO MA WIĘKSZĄ WIEDZĘ :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 17:19
ZAWSZE MOŻESZ ZWIĘKSZYĆ LIMIT
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-03 17:21
Po co ? Mnie starcza na wszystko co mam :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 17:22
SKORO WYSTARCZA TO OK
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-03 17:27
:-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 17:40
:-)
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-04 20:04
Dziewczyny  powiedzcie  coś  wiecej  o  tym  WAPie  na  czym  polega  itp. ile  za niego  ściągają ??
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 20:06
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-12-04 20:09
hmm  Basiu    ta  strona  zawiele  nie  mówi  przynajmniej  dla mnie  :-(  ale  dzieki 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 20:10
Eeeee tam nie lubię tyle czytać jak nie rozumiem.
Renatko wchodzę w komórce na GG przez WAP. Miesięcznie automatycznie ściągają 5 zł za GG ale tylko w komórce i dopisują do r-ku za komórkę ( mam abonament). Basia pisała o limicie ale jakoś mi nie przekroczyło się limitu. NIE UMIEM TAK TŁUMACZYĆ JAK BOGINKA. Przykro mi.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 20:15
boginka to szpec
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-04 20:15
no  Boginka  tłumaczy  świetnie  --bo  nawet  ja  łapie  :-)))))  Ellu  takie  wyjasnienie  starczy :-))))))))  jeszcze  mysle  na  telef. i  może  bym  go  unowoczesniła ???
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 20:17
powodzenia
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 20:17
Wiem że Boginka super tłumaczy. Miejmy nadzieję, że pojawi sie jutro i nam wyłoży to jaśniej.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-04 20:19
to  już  bybyła  pełna  jasnosc !
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 20:22
To miejmy nadzieję ale dopiero jutro dziś już po 20ej.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-04 20:24
no tak ciemnosc  widze  ,ciemnosc  :-)))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 20:30
Ja też widzę że juz nic nie widzę :-)))))
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-12-04 20:33
Boginka nas oświeci ,jak wpadnie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 21:12
:-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-12-07 11:46
Najpierw wyjaśnienie - w przeciwieństwie do wielu informatycznych rzeczy o których opowiadam z WAPu nie korzystam i nie mam narzazie zamiaru, więc to wszystko co napiszę poniżej, zostało zebrane ze stron opisujących technologię WAP.

To, że internet może docierać do komórki jest dość proste. Tradycyjnie internet docierał do komputerów poprzez światłowody (rodzaj kabli), ale skoro możliwy jest przesył radiowy to taki sygnał może też, poprzez operatora komórkowego docierać do komórek. To jednak tak w ramach wstępu, bo tym się WAP nie zajmuje.

WAP (Wireless Application Protocol czyli protokół dla urządzeń bezprzewodowych) to (upraszczając) pakiet informacji, dzięki któremu telefon może odbierać informacje z internetu. Bo to, że informacja może technicznie dojść to coś innego niż to, że urządzenie potrafi ją odczytać (podobnie jak do nas można czasem mówić, a my albo nie słuchamy, albo nie rozumiemy). Internet dla telefonu komórkowego musi być inny niż dla komputera. Dlaczego?

Jak już kilka razy opowiadałam, internet to morze danych. Kiedy wpisujecie np. adres tej strony, informujecie komputer że ma ściągnąć informacje o niej. Część może już mieć zachowaną na dysku i jeżeli okaże się, że jest taka sama jak poprzednio, nie musi po nią "biegać" do internetu, ale wiele informacji się zmienia i trzeba nie tylko potwierdzić ze stroną że są takie a takie, ale także je ściągnąć. W sumie, choć dziś mało kto już to odczuwa na komputerze, tych informacji do ściągnięcia jest sporo. Podróżuje ona przez łącza do komputera, a komputer "przemyśliwuje" ją za pomocą swojego procesora, po czym wyświetla ją na ekranie. I tu jest pies pogrzebany - telefony komórkowe mają zupełnie możliwości przetwarzania: przede wszystkim mają zupełnie inną przepustowość łącza, zupełnie inny procesor i znacznie mniejszy ekran (i trzeba nim inaczej sterować, bo mamy do dyspozycji tylko niewielką klawiaturę).

To oznacza, że żeby Internet przez komórkę miał sens, musi on być inny niż w komputerze. Mniejszy we wszystkich znaczeniach - wymagać mniejszego przesyłu przez łącza, mniejszej "pracy umysłowej" komórki i mniejszego ekranu. Z tego wynika stworzenie WAP. W tym miejscu warto napisać, że żeby strona była dostępna w komórce, musi być napisana w języku WML (związanym z WAP) a nie HTML (którego używają normalnie strony internetowe).Oznacza to, że dla telefonów posługujących się WAP dostępne są tylko takie strony internetowe, które albo z założenia powstały w WML (nie mają swojego odpowiednika dla "dużych braci" komputerów) albo istnieją także w HTML ale zostały również napisane od nowa w WML (są to wtedy odchudzone, bardziej tekstowe wersje stron znanych z HTML). Jaka jest różnica można sobie zobaczyć np. na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu, który na swoim "dużym" portalu informuje o tym, że ma portal "mały" (klik).

No to do czego się taki "mały" internet przydaje? Do znajdowania konkretnych informacji, które ktoś uznaje za potrzebne, a tak się do sieci przyzwyczaił, że się bez niej czuje jak bez oka. :-) A serio, jeśli wiemy, że potrzebujemy sprawdzić jakąś konkretną informację, WAP nam to dostarczy. Czasami można się tym też pewnie trochę "pobawić". Ale nie warto myśleć o nim w kategoriach "internetu w komórce" bo to jest zupełnie inny internet niż ten do którego są przyzwyczajeni użytkowcy "dużych braci". :-)

Czy warto mieć usługę WAP w telefonie? To pewnie zależy - ja nigdy nie myślałam dłużej nad tym, żeby kupić usługę WAP bo nie ma nic takiego, z czym koniecznie musiałabym utrzymywać kontakt nie mając jednocześnie komputera. Chociaż zawodowo potrzebuję internetu, to nie ma mowy o tym, żeby wystarczył mi internet bez komputera. A prywatnie uważam, że jak już się odkleję mojego potwora, to lepiej wziąć ze sobą książkę (albo nie brać nic i podziwiać świat). :-) Ale wiem też, że Ella korzysta z WAP i być może jest tu ktoś jeszcze - być może użytkownicy WAP mogliby odpowiedzieć Ci na pytanie do czego im ten WAP i czy jest wart pieniędzy, które na niego wydają.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-07 14:28
Witaj Boginko!
WAP służy mi w zasadzie tylko i wyłącznie do GG. Komórka jak napisała Boginka faktycznie jest zbyt mała zaczynając od drobnej klawiatury po mały ekran. Poza tym niezbyt ciekawie wygląda rozmowa na GG z kilkoma osobami na raz. Poza komputerem kocham książki na które muszę mieć czas, fotografia - aparat cyfrowy - ten w zasadzie mam zawsze ze sobą i to bez względu na pogodę. Tu jednak tylko zbieram. Po powrocie do domu wrzucam fotki do komputera i tu je dopiero "obrabiam" "przerabiam" czy też wstawiam w teksty. Nie jestem uzależniona od internetu. Dyskusja o GG i WAP to dla mnie ciekawy temat.
Ja to taki ciekawski ludzik ale nie zawsze internet tłumaczy z polskiego na nasze :-)))))))
Dziękuję Boginko za wyczerpujące informacje. :-)
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-08 19:30
witam  i wytłumaczone   -dzieki  Boginko  !
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-08 20:55
info dla eli
fonik ok już
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-08 21:26
super Basiu
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-08 21:31
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 13:14
co mi polecicie tym razem ? mam obecnie nokie 7230
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-04 15:01
Zależy do czego ma służyć telefon. Ja od kilku lat mam ten sam model :
Kliknij
z którego jestem zadowolony. Metalowa obudowa, trwały i wytrzymały.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 19:16
u mnie link nie działa ma być do wszystkiego i
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 20:37
U nikogo ten link nie będzie działał :-) Dobre są Nokie i już od jakiegoś czasu Samsungi. Zależy co lubisz. Trzeba pamiętać, że im więcej "elektroniki" tym droższa naprawa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-04 20:41
Mam już kolejną Nokię. Teraz C3 00. Jestem zadowolona.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 21:59
zobacze w sieci ten fonik
do rea  ja ich do naprawy nie zamierzam nosić
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-08-05 10:05
Jak coś jest do wszystkiego to najczęściej jest do niczego ;-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-05 10:33
też prawda :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-05 09:24
nachbar a możesz podać model ?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-28 07:34
moja noki 72 30 się zepsuła dałam do wyceny i zadecyduje co z nią robić obecnie mam c1 01 od wczoraj i jest super a jestem ciekawa co mo zaproponują w salonie 3 października ide po oferte niestandardową :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-28 15:27
Dzisiaj już od kilkudziesięciu złotych można kupić nowy telefon komórkowy. Naprawa nie zawsze jest opłacalna. Jak wcześniej napisałem, dla mnie telefon jest do prowadzenia rozmów. Muzyki słucham z radia, a zdjęcia robię aparatem cyfrowym. Wyznaję zasadę, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-28 15:59
ja mam  dany do wyceny i zobacze co zrobie po za tym mam dostać teraz jakiś telefon narazie mam od znajomej mówiła że mam jej już go nie oddawać więc zostawie ale w razie w wole mieć jakiś
ja z reguły też nie robie zdjęć radia też nie słucham ale jak mieć to coś pożądnego
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-28 16:31
Zgadza się Basiu :-)
Ale to chyba? Nach... ma wszystko w laptopie czy notebooku :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-28 16:36
nie mam przekonania do telefonów dotykowych i z opowiadania wiem że się zawieszają często się psują i są bardzo czułe więc takowy w moim wypadku odpada bo zginie śmiercią tragiczną przedwcześnie
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-04 16:01
mam do sprzedania nokie c5 całkowicie nowa orientujecie się ile moge za nią wziąć
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-10-04 16:08
Wejdź do lombardu i zapytaj, będziesz mieć orientację. Poszukaj na Allegro.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-04 16:12
ok ale z tego co wiem lombardy mało dają dzisiaj ten telefon przywiózł mi kurier
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-10-04 16:14
Basiu, nie jest tak łatwo też sprzedać telefon za cenę, która jest w sklepie. Musisz liczyć się z mniejszą kwotą. Dziś mnóstwo telefonów jest za 1 zł.  Wystaw na Allegro, największe szanse.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-04 16:16
dzięki za rady
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-04 16:47
Wystaw na Allegro albo daj darmowe ogłoszenie na http://tablica.pl/
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-10-04 17:00
dzięki
Nadrzędny Autor mmllmm Dodany 2020-12-13 15:06
Pamiętajcie że w umowie kupna sprzedaży telefonu musi być kilka specyficznych informacji.
Kilka przykładów tutaj: https://lean-management.pl/pliki-do-pobrania/umowa-kupna-sprzedazy-telefonu/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / TELEFON KOMÓRKOWY (Strona 4) (92770 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill