www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dojazd dziecka niepełnosprawnego do przedszkola. (2495 - wyświetleń)
- Autor malgosia2978 Dodany 2009-08-27 14:20
Mam pytanie dotyczące dojazdu dziecka niepełnosprawnego do przedszkola.
Moja córeczka została przyjęta do ogólnodostępnego przedszkola{grupa pięciolatki-nieobowiązkowa}.Mieszkamy 3 kilometry od przedszkola,ja nie posiadam prawo jazdy żeby dowozić córeczke,mąż pracuje.Do zerówki która mieści się w przedszkolu jest bus który dowozi dzieci,ale to jest obowiązkowe nauczanie któremu moja córka nie podlega i ten bus jej nie będzie woził o czym poinformowała mnie pani dyrektor przedszkola i dyrektor oświaty w gminie{mieszkam na wsi}.Gmina posiada busa z pfron-u na dowożenie dzieci niepełnosprawnych ale też dopiero od momętu obowiązkowego nauczania.Nie wiem co mam robić,bo cały rok walczyłam aby przyjeli ją do przedszkola,a teraz przez dojazd ona nie może tam uczęszczać.Ja postanowiłam zrobić prawo jazdy ale to troche potrwa,mogę też w miare możliwości wozić ją na rowerze ale nie wiem  na ile mi sił wystarczy i żeby jeszcze pogoda dopisaywała.Prosze mi poradzić co mam zrobić,może jest jakiś przepis aby moje dziecko dowozić do tego nieszczęsnego przedszkola.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-08-27 21:19
Pierwsza sprawa - sugeruję zadanie tego samego pytania w dziale "Porady Centrum Integracji" - tam może szybciej wyłapie je ekspert, który będzie mógł wyjaśnić czy są jakieś środki prawne (czyli czy są przepisy stosujące się do Waszej sytuacji).
Druga - nie bardzo mogę pomóc, bo nie znam ani odpowiednich przepisów, ani nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz. Ale jeżeli mogłabym sugerować cokolwiek "w ciemno", to proponowałabym się zainteresować czy jest gdzieś w okolicy jakaś organizacja, która mogłaby pomóc (czy to w Twojej "wsi" - bo chyba pisałaś że we wsi mieszkasz - cz to w miejscu gdzie jest przedszkole). Od parafii/związku wyznaniowego począwszy (jeśli jesteś osobą wierzącą) po organizacje pozarządowe. Jeżeli nie wiesz, czy jakaś organizacja działa w Twojej okolicy, możesz np. przeszukać bazę portalu NGO.pl (klik).

Pozdrawiam serdecznie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dojazd dziecka niepełnosprawnego do przedszkola. (2495 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill