www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prace przymusowe... (26232 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor czapka5 Dodany 2009-08-27 22:50
Prace przymusowe... (-->A zobaczyć film kliknij tu... <--)
Fakty TVN

Nierówna walka z ZUS-em. 23-latka z porażeniem mózgowym i po wypadku walczy o rentę rodzinną, którą ZUS chciał jej zabrać już kilka lat temu. Wtedy się nie udało, ale ubezpieczyciel nie odpuścił i do prób odebrania renty wraca dziś. Dziewczyna skończyła naukę i zdaniem urzędników powinna iść do normalnej pracy. Może w ZUS-ie?
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 08:17
To jest rozumowanie ZUS-u. Zdrowie jest na ostatnim miejscu.
Jest:
1) młoda
2) skończyła szkołę
punkt 3 (zdrowie) obchodzi ich najmniej.
wniosek: jest zdolna do pracy.

Przecież to norma. Ja ciągle czytam i słyszę wyjaśnienia odmowy renty, bo ktoś jest młody i wykształcony.
Tylko jeszcze nigdy nie widziałam wskazania miejsca pracy czy zawodu, który nie tylko dana osoba mogłaby wykonywać, ale też co ważniejsze - co nie szkodziłoby dalej zdrowiu.
To z faktów to akurat skrajniejszy i bardziej rzucający się w oczy przykład, ale to naprawdę norma i przy mniej spektakularnych chorobach, ale cieżkich...
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 09:01
JAK MACIE SILE ZEBY SIE UCZYC TO I DO PRACY MOZECIE ISC
CHYBA Z MYSLA O PRACY ZAJMUJECIE MIEJSCA W SZKOLACH
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 10:36
[usunięte]
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 11:50
TO TY SIEDZISZ Z MAMUSIA I ZYJESZ ZA JEJ EMERYTURE SAM O TYM PISALES
I CO Z TEGO ZE SIE TAK WYKSZTALCILES
ZAJMOWALES TYLKO MIEJSCE TYM KTORZY NIE BYLI ON
PRZYJELI CIE Z LITOSCI DO TEJ SZKOLY MUZYCZNEJ
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 11:15
Jesteś tak ograniczony, żę myślisz, że choroba jest stałym, niezmiennym stanem???
Owszem, miałam siłę się uczyc, na początku przynajmniej i właśnie OD TEJ PORY zaczęło się pogarszać w szybkim tempie.
Coś twoje komentarze. robią się równie głupie jak blue coś tam...
Nie na temat albo głupio i bezczelnie - byle dogryźć.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 11:44
Z TEGO WNIOSEK ZE PRZEZ NAUKE STRACILAS ZDROWIE
GDYBYS TEJ ENERGII NIE ZUZYLA NA NAUKE TO BYS DLUZEJ BYLA ZDROWA
PROSTE JAK CEP ??
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 13:03 Zmieniony 2009-08-28 13:06
CZAPKAA5...
Wiadomo, że choroba nie wybiera... A dziewczyna była ambitna, więc się wykształciła z myślą o podjęciu pracy, a renta powinna być jako dodatek na rehabilitację i na leczenie... A Ty zamiast kształcić się to kamieniami rzucałeś w szkołę, co z tego że jesteś pełnosprawny ale nie pracujesz, masz zasiłek bezrobotny... Jakbyś był wykształcony, to prędzej robotę zdobyłbyś... Jesteśmy trochę w lepszej sytuacji bo mamy wykształcenie, a znowu i w gorszej sytuacji niż ty bo jesteśmy "ON"... Ale i to się zmieni na naszą korzyść, to tylko kwestia czasu... A jeśli chodzi o moje muzyczne wykształcenie, to tam nie liczyła się litość a umiejętności gry i radzenia się z każdym obranym przez siebie instrumentem muzycznym w muzyce oraz wiedzą... Miałem znacznie utrudnioną naukę związku z moimi fizycznymi niedosięgnięciami, czyli z moją niesprawnością ruchową.... Ale pokazałem że jak się chce, to się osiąga obrany cel i to się liczy... Nie masz prawa sądzić, że:
Z TEGO WNIOSEK ZE PRZEZ NAUKE STRACILAS ZDROWIE GDYBYS TEJ ENERGII NIE ZUZYLA NA NAUKE TO BYS DLUZEJ BYLA ZDROWA PROSTE JAK CEP ?? >
Ponieważ każdy, obojętnie jak chory jest, ma prawo do edukacji... I Ty tego nie zmienisz... Jeszcze raz ostrzegam Cię... Licz się że słowami i najpierw pomyśl a potem pisz a nie odrotnie...
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 13:58
NIE STRASZ
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-28 15:13
Powiedzcie mi przyjaciele,bo już się pogubiłem i nie wiem o co chodzi.Czy czapka 5 i CZAPKAA5 to są dwie różne osoby ?Dlaczego takie prawie równe nazwy użytkowników.Czytając treści tych osób to nie wiadomo która czapka do której pisze.Może by to zmienić bo jesteście "płodni" na forum ,a trudno Was rozróżnić. Pozdrawiam wszystkie czapki i mohery też.:-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-28 16:11
Panie Eligiuszu - nie do mnie, ale podpowiem kawałek "historii":

czapka5 (z małych liter), dawniej także norbi68 to jeden użytkownik, a CZAPKAA5 (dużymi literami) to drugi użytkownik. Dawniej m.in. WILKOŁAK. Zmienił pseudonim na CZAPKAA5 gdy Norbert posługiwał się tutaj już pseudonimem czapka5, więc podobieństwo jest pewnie celowe. Najłatwiej Ci będzie zapewne rozróżnić albo po avatarze (dwa różne), albo po tym, że jeden z Panów używa zazwyczaj liter małych, drugi zaś pisze samymi wielkimi.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:17
NO TEGO JESZCZE NIE BYLO
PANI BOGINKA NAZWALA MNIE PANEM ZAMIAST INNYMI EPITETAMI W KTORE BOGATY JEST JEZYK POLSKI
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 16:32
eligiusz...
Napisałem Ci na prywatnej wiadomości... Poczytaj
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:46
JA TEZ CI NAPISALEM
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 19:51
Proste jak cep?
Niby co?
Najbardziej to szkodziłaby praca fizyczna, a bez wykształcenia to tylko do takiej mogłabym iść, co jest nierealne, skoro mam problemy ruchowe.
Więc ciekawe, czy tak długo byłabym zdrowa, bo pewnie teraz byłabym człowiekiem-rośliną.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 20:44
I tu masz rację, Pola 01, szkoła dużo, a nawet bardzo dużo daje, ja, ty i inni wykształceni "ON" kształcili się nie na "bzdy" a po to, aby pracować swoim umysłem, a nie fizycznie, ponieważ fizyczna praca, nie jest wskazana dla osób z trudnościami ruchowymi...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-28 12:12
Dziewczynko,
oby odpłacono ci tym, co robisz innym, sądzisz o nich, posądzasz, obrażasz, wytykasz, zmyślasz...
Gdzie jest dowód na to, że tylko ty i kuleżanka pannacośtam macie monopol na mądre i poprawne odpowiedzi...? Dlaczego tyle w was niezyczliwości i zero pokory, zrozumienia? Wasze zdrowie nijak tego nie tłumaczy ani usprawiedliwia, nie na tym poziomie agresji.
Czemu każda opinia inna od waszej jest głupia? Bo jej nie rozumiecie...?
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 13:57
RACJA
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 14:06 Zmieniony 2009-08-28 14:10
HIHIHI.... ani słowa racji.... CZAPKAA5  a proste jak cep, to z pewnością ty jesteś...
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 14:10
TYLKO W TWOJEJ PISANINIE JEST RACJA CO ?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 14:12
A, ŻEBYŚ WIEDZIAŁ ŻE TAK JEST... CZAPKAA5...
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-08-28 14:19
CZAPKAA5 ZNOWU MA JAKIEŚ ALE
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 15:02
Gruszka...

>CZAPKAA5 ZNOWU MA JAKIEŚ ALE >


Jak zwykle, zgadza się, CZAPKAA5 ma zawsze, swoje nierealne, niemądre teorie....
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 19:26
Czyli większość tak uważa,
a jak zwykle dostało się mnie (i pannie ktoś, która tu nawet nie napisała nic :O
o czym to świadczy? jak zwykle o tym samym - nie chce mi się powtarzać, można by tylko lustrzanie odwrócić jej wypowiedź, gdyż pisze tam kropka w kropkę o sobie

i to pani dziewczynka (skoro ta forma jej się tak podoba) blue coś tam ma ZAWSZE JAKIEŚ ALE, ale co do niektórych, do których ja należę, jak widać..
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-28 16:52
NO FAJNE Z WAS TOWARZYSTWO: GRUSZKA, CZAPKA5 CZY POLA01. NIE MA KOMU BRONIĆ CZAPKAA5 TO HUZIA WSZYSCY NA JEDNEGO. TO TAK JAK STRZAŁ W PLECY. BARDZO MILI PRZYJACIELE CO OD TYŁU ATAKUJĄ. SUPER NIE MA CO.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 19:12
tą opinią to się kierujesz ty:
"Czemu każda opinia inna od waszej jest głupia? Bo jej nie rozumiecie...? "
i powtórzę:
(czyżbyś pisała do siebie samej?)
"oby odpłacono ci tym, co robisz innym, sądzisz o nich, posądzasz, obrażasz, wytykasz, zmyślasz... "

każdy to potwierdzi, kto czyta to forum. dorzucasz kłamstwa, wymyślasz, dopowiadasz, obrażasz non stop.
nawet dziś podałam przykład, a ja niby gdzie? zawsze tylko piszesz puste słowa, byle dogryźć, a na oczywiste wytknięcie twocih kłamstw i dopowiedzeń już milczysz.

swoją drogą masz wybujałą fantazję. wyobraźnia... świetna rzecz...
szkoda tylko, że w twoim przypadku połączona tylko z jadem i wredotą.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-28 19:34
pola01...
Tak, pola, masz tu 100% racji, że tu na tym forum panuje atmosfera zgryzoty, nie zrozumienia....
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 19:47
Czyli widać jak sztuczny jest podział na ON i nie On.
Bo zero zrozumienia, empatii wśród niby podobnych. Ile razy ktoś chciał się wyżalić, doradzić, a zaraz gromy, wyzwiska. Nawet pytać nie można, bo to też złe.
To od czego jest forum?
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-28 19:52
Wszyscy tak się kłócicie, jak warzywa na straganie, a potem i tak utoną w zupie.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 19:59
I prawda. Jak napisałam w innym temacie, ktoś musi być mądrzejszy i przestać reagować na dopowiedzenia i obelgi.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:21 Zmieniony 2009-08-28 20:24
DOBRE POROWNANIE KROPKA
MASZ U MNIE PLUSA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-28 19:57
Pola01,czapka5 i gruszka....MIŁO WAS SIĘ CZYTA AŻ SZKODA ŻE TRZEBA JUŻ ZMYKAĆ.

>każdy to potwierdzi, kto czyta to forum. dorzucasz kłamstwa, wymyślasz, dopowiadasz, obrażasz non stop.
>nawet dziś podałam przykład, a ja niby gdzie? zawsze tylko piszesz puste słowa, byle dogryźć, a na oczywiste wytknięcie twocih kłamstw i dopowiedzeń już milczysz.>


POLA KAŻDY TO KTO?

NIE MILCZĘ ALE PISZĘ TYLKO WTEDY GDY MAM DOSTĘP DO KOMPUTERA.

I jeszcze jedno: podaj choć jeden wyraz jakim Cie wyzwałam
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:00
Ella, przecież ja nic tutaj nie pisałam do Ciebie...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-28 20:09
Pola czytaj post wyżej pod moim postem a nie podałaś do kogo piszesz. Domyśliłam się że to nie do mnie ale chciałam byś sama to zobaczyła. Dlatego ja swoje posty kieruję nie to WY a konkretnie do......

Dziś już zmykam Dobranoc
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:13
Ja biorę opcję odpowiedz na poście danej osoby.
To, że ktoś odpowiada na Twojego posta, poznasz po tym, że jest nie tylko pod (ale nie zawsze bezpośrednio), ale też skręca w prawo, takie drzewko się robi.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:23
HA HA HA SADZA DRZEWKA
A KIEDY BEDA OWOCOWAC
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:24
A co, w czapkę będziesz łapał? :>
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:28
HA HA HA DOBRY ZART
WIDZE ZE ZACZYNASZ NADAWAC NA ODPOWIEDNIEJ FALI
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-28 20:35 Zmieniony 2009-08-28 20:39

> Pola czytaj post wyżej pod moim postem a nie podałaś do kogo piszesz. Domyśliłam się że to nie do mnie ale chciałam byś sama to zobaczyła.


Ellu - posty nie układają się tutaj jedne pod drugimi. Post-odpowiedź układa się z wcięciem po lewej (czyli okno Twojego posta, na który odpowiadam, jest nieco szersze niż mojego). Przy czym, jeśli było tak, że A napisał post, B mu odpowiedział, a C odpowiedział B, to jeżeli przyjdzie D i odpowie A, jego post będzie pod postem C, a nie pod postem A:

A
  B
    C
  D

Rzeczywiście, najlepiej dla pewności dodać cytat albo inaczej wskazać w poście osobę, do której piszemy. Ale jeżeli ktoś tego nie zrobi, wcale nie musisz się "domyślać" do kogo pisał. Na wysokości pseudonimu autora, po skrajnej prawej jest przycisk z narysowaną małą strzałeczką w górę. Jeżeli ją klikniesz, dowiesz się na czyj post ktoś odpowiada (pod czyim postem kliknął "Odpowiedz"). Ekran ustawi się tak, by w miarę możliwości odpowiedni post był na samej jego górze.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:40
I chyba jeszcze jest jednak opcja, przynajmniej ja ją widzę.
Jak jestem na stronie głównej forum, to są tam u góry zdania: ... ktoś tam... odpowiedział na twojego posta i wtedy klikasz i widzisz ten post.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:42
NAJLEPIEJ NIE PISAC I SPOKOJ Z SZUKANIEM
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:42
To po co piszesz? :>
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 20:47
BO JA NIE MAM PROBLEMU
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 20:53
A kto ma? Ella się pomyliła i wielkie hallo, akurat ciebie to nie dotyczy.
Wielki mi problem...
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-08-28 23:58
Norbi, to są praktyki  ZUS-u. Jak ZUSowcy chcą aby ta dziewczyna pracowała, to niech jej  Ci  ZUSowcy odstąpią jakieś stanowiszko, a dziewczyna będzie pracowała i to lepiej i sumienniej niż jakikolwiek urzędnik a kawkę też będzie umiała wypić ale podczas pauzy śniadaniowej...
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-29 00:14
Tak gruszeczko, masz rację co do joty, że Urzędasie z ZUS-u nie chcą dać tej dziewczynie renty, mówią że ma iść do pracy... Tylko zapominają do jakiej pracy... Może tak jak autor tego filmu powiedział, że to najlepsza kandydatka na sumienną pracownicę ZUS-u, ponieważ  jest inteligentną dziewczyną... A gdyby tacy ludzie zasiadali na miejscu wypasionych pełnosprawnych pań, to byłaby odmiana na lepsze w tym skorumpowanym pod same brzegi ZUS-ie...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-08-29 14:50
Gruszka.
Masz w zupełności rację, że te zagrywki ZUS są poniżej pasa. Masz rację w stu procentach że ta młoda dziewczyna, która wg. Zusowskich urzędasy jest zdolna do pracy, to niech jej wygospodarują w swojej fortecy-zamku miejsce pracy. Nie sztuka bowiem napisać że osoba powinna iść do pracy, sztuka jest dać jej pracę i to dobrą. Uważam, że w ZUS powinni pracować osoby właśnie takie jak ta młoda dziewczyna pokazana na filmie z linka Norbiego. I to bez żadnego "ale" a nie sami zdrowi, którzy tylko dbają o własną kieszeń a nie o niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-29 14:57
W ZUS-ie w moim mieście to nawet trudno / niemożliwe byłoby pracować niepełnosprawnym, bo nie ma windy.
A że renciści często mają trudności z poruszaniem, a muszą iść na piętro?  A kogo to obchodzi?
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-08-29 16:14
TAK, POLA01, ALE ZUS POWINIEN MIEC JAKO PIERWSZY UDOGNIENIA DLA INWALIDOW, Z TO TERAZ, JAK MASZ APARAT CYFROWY, LUB KOMORKE Z APARATEM CYFROWYM, TO ZROB FOTKI TEGO WASZEGO ZUS-U I PRZESZLIJ E-MAILEM DO ANTYBUDYNKU http://www.antybudynek.pl/
NADAL UWAZAM, JEDNAK ZE INWALIDZI POWINNI PRACOWAC W ZUS BO ONI WIEDZA I ZNAJA LEPIEJ ICH SPRAWY, A NIE ZDROWI. ZDROWI MAJA ZBYT PLYTKIE WYOBRAZENIE CO DO SPRAW INWALIDOW. I SA BARDZIEJ SLEPI NA NASZE POTRZEBY.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prace przymusowe... (26232 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill