www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca budownictwo (4021 - wyświetleń)
- Autor lukd Dodany 2009-09-11 11:35
Witam, mam zamiar rozpocząć studia na kierunku budownictwo. Mam pytanie, mianowicie czy są problemy ze znalezieniem pracy w branży. Posiadam lekka niepełnosprawność ruchową, chodzę o własnych siłach, biegam jeżdżę na rowerze, jednak mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Czy powinienem zastanowić się nad zmianą kierunku? Czy pracodawcy będą odrzucać mnie z powodu tej niepełnosprawności?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-11 11:46
chodzę, biegam,jeżdże na rowerze,chciałabym mieć takie problemy, nie pytam skąd niepełnosprawność nie moja sprawa
Nadrzędny Autor lukd Dodany 2009-09-11 11:55
z naczyniaka który uciska na rdzeń i nie da się go zoperować.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-09-11 12:09
Nikt nie wywróży, w jakiej formie będziesz za parę lat i czy/jak choroba będzie postępowała; czy lekarz dopuści Ciebie do pracy w wybranym przez Ciebie zawodzie itd. - to nie jest kwestia poglądów, ale faktów nie od nas zależnych.
Myśleć, myśleć...
Nadrzędny - Autor lukd Dodany 2009-09-11 12:16
Chodzi mi głównie o to czy pracodawcy odrzucają kogoś z powodu samego faktu że ktoś posiada orzeczenie, nie zwracając uwagi na jego stan fizyczny i psychiczny.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-09-11 13:22
No przecież spora część osób z orzeczeniem, niepełnosprawnych pracuje - na pewno o tym słyszałeś.
Oczywiście, zdarza się, że odrzucają - ale raczej się do tego nigdy nie przyznają:) I nie tylko w tym zawodzie, dla ułatwienia - w każdym innym możesz mieć te same obawy.
Ale z drugiej strony - jeśli Twoja niesprawność nie będzie uniemożliwiała pracy i lekarz na nią wyrazi zgodę nie ma powodu, abyś nie mógł być pracownikiem tak samo wydajnym, zaangażowanym i potrzebnym pracodawcom, jak każdy inny:) Zastanów się raczej, czy Twój stan będzie pozwalał na zykonywanie takiego czy innego zajęcia - to jest klucz na dziś.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-11 15:32 Zmieniony 2009-09-11 15:34
Lukd tylko co wczoraj czytałam w Onet że najlepsze kierunki na studia w tym roku to budownictwo, marketing i bankowość. To samo z pracą i zarobkami. Grunt to pozytywnie myśleć.
Miłego studiowania :-)
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-09-11 17:52
Tak,teraz wbrew pozorom i mimo kryzysu bardzo duzo sie buduje,a jak bedziesz operatywny,to zalozysz wlasna firme i ominie Cie strach przed rozmowa z pracodawca.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca budownictwo (4021 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill