www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Działalność gospodarcza a stanowisko pracy chronionej. (2318 - wyświetleń)
- Autor Ravenik Dodany 2006-11-09 00:20 Zmieniony 2006-11-09 00:37
Mam możliwość podjęcia pracy początkowo na zlecenie a potem pół etatu.
Boję się jednak że stracę rentę.
Lekarz orzecznik w ZUS polecił mi abym się zainteresował stanowiskiem chronionym.

I stąd pytanie: czy jest możliwość abym otworzył działalność gospodarczą - jednosobową - ale w jakiś sposób "chronioną". Np. czy mogę sam utworzyć stanowisko pracy chronionej dla siebie ?  Wtedy mógłbym rozliczać się z pracodawcą z pomocą faktur.
Praca byłaby lekka i wykonywana w 90% w domu więc może dałbym radę (opracowywanie i uaktualnianie serwisu WWW).

Jeśli natomiast poprosiłbym pracodawcę o utworzenie stanowiska pracy chronionej to boję się że nic z tego nie będzie.
Przy okazji chciałbym spytać czy jeśli poproszę pracodawcę, po okresie próbnym, aby utworzył dla mnie stanowisko pracy chronionej, to czy on się dowie na co jestem chory, w trakcie tworzenia tego stanowiska ? Czy też dostanie tylko zalecenia odnośnie jak należy mi ułatwić pracę ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Ukryj post (unapproved)
Nadrzędny Autor chickling Dodany 2007-02-02 14:48
a czy w orzeczeniu masz wpisane że mozesz pracować tylko w zakładach pracy chronionej???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Działalność gospodarcza a stanowisko pracy chronionej. (2318 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill