www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 118) (3744916 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 00:12
I wez czlowieku dyskutuj jak adwersarz wciaz ta sama nuta.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 11:27

>I wez czlowieku dyskutuj jak adwersarz wciaz ta sama nuta.


Nie nuta, ale myślenie nie ograniczone wyuczonymi schematami. Uważam, że użyłem wystarczających argumentów, aby wykazać, że dla jednych religii eutanazja jest nie do przyjęcia, a w innej popierają samobójstwo w świętej wojnie. Jedni z litości uśpią pieska, inni bezczynnie patrzą na cierpienie kochanej osoby z przyczyn religijnych. Masz jakieś inne argumenty, aby mnie przekonać do swojego toku myślenia?
Ale zmieńmy temat. Moją uwagę zwrócił linkowany niżej artykuł. Od czasu do czasu w polskich media głośno jest o aferach mających ścisły związek z naszym zdrowiem. Jak nie składowiska z trującymi odpadami, to chemia w żywności. Wszystkiemu winny jest pieniądz, który zamiast być środkiem do życia, stał się celem samym w sobie. W tej pogoni za pieniądzem nie liczy się człowiek, jego zdrowie, a nawet życie. Artykuł jest właśnie o tym.
W przedsionku piekła

>Mafia, robiąc intratne interesy na usuwaniu trujących śmieci, zatruła całą Kampanię. Rozszerza się afera z odpadami, chorymi na raka dziećmi i pozbawionymi skrupułów politykami. Ostrzeżenia byłego mafiosa i informacje amerykańskiej marynarki wojennej zostały zignorowane, na skutek czego niedaleko Neapolu rozgrywa się tragedia.
>Z siedemdziesięciu lat swego dotychczasowego życia eks-mafioso prawie połowę spędził w więzieniu lub areszcie domowym. Z prawnego punktu jego winy zostały odpokutowane. Mimo to w tych dniach bardziej niż kiedykolwiek dotąd znajduje się w centrum uwagi – z powodu zeznań, jakie złożył 7 października 1997 roku przed komisją śledczą w Rzymie. Sięgały tak głęboko, że trzymano je w tajemnicy – dopóki rzymski parlament nie uległ naciskom opinii publicznej i nie uchylił klauzuli tajności.
>W tamtym przesłuchaniu nie chodziło o zwyczajne morderstwa jak w czasie wojny gangów w okolicach Neapolu, skąd pochodzi Schiavone, lecz o nieumyślne zabijanie przez skażenie gleby i wód gruntowych trującymi odpadami, jak z tego wszystkiego, co dotychczas wiadomo, nielegalnie, za to w sposób zapewniający maksymalne zyski postępował z nimi zwłaszcza klan Casalesich.
>Brudne interesy robiono pod osłoną nocy i ochroną mafiosów w mundurach karabinierów. Świadek wskazał sądowi wiele składowisk takich odpadów – bowiem ludzie zamieszkali w owych okolicach ryzykowali, że "w ciągu najbliższych dwudziestu lat umrą na raka".

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 12:25
Tym postem potwierdziles moj powyzszy. Moje argumenty znasz. Nie wiem czy masz dzieci ale skoro porownujesz je z psami to lepiej zebys nie mial.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 13:39

> Jedni z litości uśpią pieska, inni bezczynnie patrzą na cierpienie kochanej osoby z przyczyn religijnych.


Czy to jest to porównanie do psów? Bo jakoś tu tego nie widzę. Widzę natomiast zdanie o tym, jak różnią się ludzie wrażliwością i sposobem reakcji  w sytuacjach bardzo trudnych psychicznie i moralnie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 13:42

> Moje argumenty znasz. Nie wiem czy masz dzieci ale skoro porownujesz je z psami to lepiej zebys nie mial.


Pokaż mi fragment mojej wypowiedzi, gdzie porównuję dzieci z psami. Jesteś tak  - przepraszam za określenie  - zaślepiony, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Cytuję ten fragment: dla jednych religii eutanazja jest nie do przyjęcia, a w innej popierają samobójstwo w świętej wojnie. Jedni z litości uśpią pieska, inni bezczynnie patrzą na cierpienie kochanej osoby z przyczyn religijnych.
Wskaż, gdzie postawiłem znak równości. Wytłumaczę więc sens mojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że ludzie niekiedy okazują więcej uczuć zwierzęciu, niż drugiemu człowiekowi, bo religia zakazuje im pomóc w odejściu i zakończyć cierpienia. Tak zachowują się przeciwnicy eutanazji, bo sami nie cierpią, więc łatwo im tak mówić. 
Są inne religie, gdzie śmierć jest inaczej odbierana. Np. wspomniani samobójcy. Chcesz jeszcze jeden przykład? Odmowa transfuzji krwi ratującej życie. Jak byś to określił? 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 13:46
Ja zaslepiony? Spojrz na swoj jad wobec katolikow?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 14:03
Może trzeba się pojednać jakoś? dziś Franciszek namawiał katolików:

"Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra, papież podkreślił: "nasze relacje z Bogiem nie mogą być szczere, jeśli nie chcemy zawrzeć pokoju z bliźnim""
Pokój się czasem trudno wypracowuje, ale zawsze jest możliwy....
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 15:09
wuzetka tylko nie pojednanie. wtedy zostanie tu tylko ostatnia litera.
to żart ale puki dysputa nie zniża się do osobistych uszczpliwości to trwa dialog a to może doprowadzić do wspólnych ustaleń :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 16:09

>Ja zaslepiony? Spojrz na swoj jad wobec katolikow?


Nazywasz  jadem ukazywanie prawdy i wytykanie błędów? Nawet Biblia nakazuje napominać bliźniego. "„Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy brat twój zgrzeszy [przeciw tobie], idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa."
Mnie nie przeszkadzają katolicy, podobnie jak wyznawcy innych religii. Religia jest czymś osobistym i duchowym, niech więc odbywa się w takim właśnie wymiarze - duchowym, a nie zajmuje przestrzeni publicznej, domaga się specjalnego traktowania lub finansowania przez ogół społeczeństwa.
We wcześniejszym swoim poście napisałem, że państwo nie dotowało mojej działalności i nie udzielało mi bonifikaty, ale łupiło podatkami i z własnych, uczciwie zrobionych pieniędzy, płaciłem na swoją emeryturę. Dlaczego państwo na różne sposoby wspiera religię katolicką? Dlaczego hierarchowie "ułożyli" się z rządem o odpis podatkowy?
Mam przytoczyć, co napisano w  Biblii o obłudzie, zdzierstwie, nieprawości, niepowściągliwości i niegodziwości, gromadzeniu skarbów na ziemi, itp, itd?
To niekończąca się wyliczanka, więc nie sądzę, aby udało Ci znaleźć logiczne argumenty na usprawiedliwienia tych niezgodnych z Biblią działań. Zaznaczam z Biblią, a nie z kościelnymi "układami".
Nazywasz jadem to, co tutaj piszę. Bądź łaskaw odpowiedzieć mi na dwa pytania:
1. Dlaczego w Polsce, gdzie większość (około 95%) stanowią katolicy jest tyle zbrodni, napadów, złodziejstwa, pijaństwa, że niekiedy strach wychodzić na ulice, aby nie zostać pobitym lub napadniętym, dlaczego są podziały na lepszych i gorszych i w końcu - dlaczego tyle biedy i głodnych dzieci?
2. Co Polska, a dokładnie wszyscy obywatele, mają z tego, że corocznie ładujemy w Krk miliardy złotych?
Prawdziwe i pozorne skarby

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 17:43
Ad. 1 TYLE TZN ILE? Sugerujesz zapewne ze marni ci katolicy. Tylko ja nie twierdze ze jest tylu prawdziwych katolikow.
Ad.2 Katolicy maja miejsca kultu itp. Ja nie mowie ze te dotacje nie sa przesadzone. Jednak Panstwo finansuje wiele celow i wiele z nich nie sluzy ogolowi spoleczenstwa lecz tylko czesci. Dlaczego rzadzacy kieruje tyle srodkow akurat w to miejsce tlumaczylem powyzej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-16 15:00

>Tak zachowują się przeciwnicy eutanazji, bo sami nie cierpią, więc łatwo im tak mówić.  <


Jestem przeciwnikiem eutanazji. Gdybym Ci opowiedziała moje cierpienie z dzieciństwa, to byś poddał w wątpliwość moje słowa. Powiem tylko, że aby mi w tym cierpieniu ulżyć ściągano leki z zagranicy (czasy komuny). Teraz też różnie bywa. Znam cierpienie doskonale. Znam z własnych doświadczeń. Widziałam też odchodzenie moich bliskich. Nie mów więc, że przeciwnicy eutanazji nie wiedzą przeciw czemu się opowiadają.

>Chodziło mi o to, że ludzie niekiedy okazują więcej uczuć zwierzęciu, niż drugiemu człowiekowi, bo religia zakazuje im pomóc w odejściu i zakończyć cierpienia<


Czy pozbawienie życia drugiego człowieka nazywasz okazaniem uczuć? Może tak, ale jakie to są uczucia? Jeśli tak wg Ciebie wygląda miłość, to dobrze, że w moim środowisku nie ma takich ludzi jak Ty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 15:22
Eutanazja to jest wyjście na przeciw życzeniom człowieka, który sam i w pełni władz umysłowych chce Odejść, a nie chce się pod pociąg rzucać, czy skakać z mostu. A wy mówicie jakby tę decyzję podejmowali bliscy za niego i oni go zabijali.. Nie odwracajcie kota ogonem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-16 15:29
Wiem co to jest eutanazja.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 15:32
Ale ciągle piszecie z Rogalem tak, jakby chory nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie, a to bliscy, widząc cierpienie  chcieli go szybko zabić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-16 15:55
Chodziło przede wszystkim o dzieci, ale w ogóle eutanazji jestem przeciwna.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 16:26
już kiedyś pisalem że jestem za . gdy z nikąd pomocy to ja mogę pomóc bliskim by nie cierpieli patrząc na moje cierpienia .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 18:02
naprzeciw, naprzeciw, naprzeciw pisze się łącznie, czytam raz jeszcze posty i zauważyłam błąd. Sory memory.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 16:49

> Eutanazja dzieci w Belgii przegłosowana. Brak słów


lidian moze troche zakręcę dyskusją. co jest winne dziecko że rodzicow nie st ac na leki? to moze trzeba rodziców poddać eutanazji?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-16 16:59
Myślę, że nie tym się kierują ludzie godząc się na eutanazję.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 17:06
to czym. jesli nie religią"?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-16 17:19
Jak sądzisz, czym? Ja się nad tym nie zastanawiam, bo dla mnie temat nie istnieje. Jestem przeciw eutanazji.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 17:38
jestem za. eutanazjia to prawo dysponowania wlasnym końcem i nie myślę tu o męskich końcach :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 19:22

>to czym. jesli nie religią"?


Walduś, osobie, która od dziecka została wychowana w danej religii, nie można w żaden sposób wytłumaczyć, że w innej religii w konkretnej sprawie postępowałaby zupełnie odwrotnie. Przykładem jest ukamienowanie za naruszenie zasad szariatu. Gdyby przypadkiem nasza interlokutorka urodziła się w rodzinie muzułmańskiej, to nasza dyskusja wyglądałaby zupełnie inaczej, o ile w ogóle była możliwa, bo tam kobiety są pozbawione wielu praw.
I to by było na tyle.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 21:19
eeee , ale jęczeć by mogła ?   a tak na powaźniej  chyba sie nie poddajesz?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 21:26
Nachbar nie ma geanic, masz szeroki wybor panstw laickich. Milej podrozy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-16 23:09
rogal nie rób z siebie bardziej zakręconego niż jesteś
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-17 08:58
Czepnij sie swojej starej.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-17 09:52
Moją  stara  ciezarowke  odstawilem  na zlomowisko , ale mam jeszcze stary samolot to się  jego czepne  jesli pozwolisz?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-17 10:18
Nie wiadomo, czy pozwoli.:-) Rogal żachnął się na zakręconego, ale nie pisz przypadkiem dla naprawy i poprawienia się  "prosty Rogal".:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-17 10:26
Wtedy to by mnie ustawił na bacznosc :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-17 10:31
:-) :-) ale za co? prosty rogal to  croissant :-))) Lubimy Rogale wszelkiego typu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-17 13:59

>Nachbar nie ma geanic, masz szeroki wybor panstw laickich. Milej podrozy.


Z tego logiczny wniosek, że katolicy powinni do Watykanu za swoim biskupem Wesołowskim. Jak to się mówi: jaki pasterz, taka owczarnia.
Ja nie muszę, bo Polska jest państwem świeckim. Problem z tym, że katolicy - podobnie jak Prawo Boskie - w głębokim poważaniu mają prawo świeckie. A jak to się mówi: ryba psuje się od głowy, więc jaka hierarchia, takie rzesze wiernych. Oto przykład, jak katolicy szanują prawo. Nim ogłoszono wybory, ci już pchają się na ekran.
PSL chce, żeby PKW sprawdziła legalność spotów PiS

>Kosiński zauważył, że PKW wielokrotnie podkreślała w swoich komunikatach i stanowiskach, że "kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia aktu (...) o zarządzeniu wyborów i ulega zakończeniu na 24 godziny przed dniem głosowania".


>Rzecznik PSL przypomniał, że według wykładni PKW "podejmowanie przez podmioty, które zamierzają uczestniczyć w zbliżających się, lecz jeszcze niezarządzonych wyborach, działań, które noszą cechy kampanii wyborczej, jest niezgodne z przepisami prawa wyborczego".


>Jak ocenił, wobec ewidentnego zignorowania przez PiS dotychczasowych stanowisk PKW, celowe jest ponowne wydanie opinii przez PKW, dotyczącej działań agitacyjnych przed formalnym zarządzeniem wyborów. - W mojej ocenie, mamy do czynienia z nielegalną kampanią wyborczą, finansowaną z innego źródła niż jedynie dozwolonego, tj. z Komitetu Wyborczego, który formalnie nie mógł jeszcze powstać, gdyż zgodnie z Kodeksem Wyborczym można go powołać dopiero po zarządzeniu wyborów – podkreślił rzecznik PSL.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-17 14:25
Pochyl sie i rozpexz. Jakas litosciwa sciana na pewno ci pomozd
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-17 14:38 Zmieniony 2014-02-17 14:41
Drogi bracie Nachbarze ;-) . Nie uogólniaj i jeżeli chcesz bić się w pierś, to swoją .Bicie w pierś  budzi do życia i daje nadzieję na poprawę .Biskup Wesołowski ma problem i jeżeli okaże się, że to prawda to zostanie odsunięty od wszelkiej władzy kościelnej i skazany . Zaś kościół tylko się wzmocni przez pozbywanie się słabych ogniw . Ryba może psuje się od głowy, ale ...Głową mojego kościoła- na ziemi - jest papież .Papież nie ma problemu z oceną sytuacji i wie jak i w którym kierunku prowadzić ma kościół:). Przyjdź do mojego kościoła i odpocznij wesprzyj głowę i pomyśl ...Weiem, że to trudne, ale spróbuj pomilczeć . \Usłyszysz swoje myśli ...i nie tylko swoje . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-17 15:09

> Papież nie ma problemu z oceną sytuacji i wie jak i w którym kierunku prowadzić ma kościół:)


Chyba faktycznie wie, co w trawie piszczy, bo żadnego, ani jedniutkiego  Polaka na kardynała nie wywyższył.:-)))) Tyle aktualności.
Co się tyczy kościoła, to faktycznie jest w nim cisza i spokój, duchowość...dopóki jakiś przemądrzałek kazania nie powie.;-) Inny z tacą nie obleci>:-)  ups...nie rzucaj talerzami Amalian, wiem, to nie ten wątek.:-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-17 20:48

>Chyba faktycznie wie, co w trawie piszczy, bo żadnego, ani jedniutkiego  Polaka na kardynała nie wywyższył.:-))))<


Kościół to nie tylko Polacy, więc nie dziw, że polakami nie stoi :-) . Więcej pokory nam nie zaszkodzi i tego, że nie tylko Polacy mogą p;rowadzić do zmiany. Chociaż to Wałęsa zmienił porządek w komunistycznej części Europy lub J.P.II zapatrywanie na ekumenizm . Dostrzegł inne religie :-) . Ciasteczko, nie rzucam talerzami, by zaakcentować swoje zdanie - Jak Kargul ...Pozdrawiam:).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-18 10:14
A ja myślę, że wie o naszych ile trzeba.:-) Na audiencji wg mnie patrzył na nich jak na kłamczuszków patrzy kochająca mamusia.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-18 10:11
Pamietacie sławne "mam grać"?:-) Teraz mamy "mam debatować?". Prezio sam na debatę nie pójdzie musi mieć podpowiadaczy 'ekspertów', bo za słaby w kościach. Na miejscu Tuska bym go wezwała na debatę jeden na jeden, albo wcale.
A swoją drogą...nadal nie ma na kogo głosować. Do PE też przejdzie prawica, bo frekwencja będzie słaba,  elektorat wiadomy zmobilizowany jak na wojnę.:-)  I to by było na tyle z aktualności.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-18 11:27
Zobaczymy co z tego wyniknie, Tusk z PO już się części jego wyborcom znudził . Pewnie trzeba będzie zrobić jakąś akcję z dowodami osobistymi;))) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-19 12:22
Kto by nie wygrał dla nas zmieni się niewiele.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-19 13:14
może dali by po lżejszym wózku :-( . Już czwarty tydzień czekam na załatwienie reklamacji wózka :-( . W wózku pękła rurka krzyżaka i firma produkująca lub sprowadzająca wózki nie chce naprawić wózek . Jeszcze nie wiem dlaczego, ale ...zobaczymy :-( . Wózek jest lekki i łatwo daje się włożyć do samochodu a czynność tą wykonuje żona . Poczekamy zobaczymy :-(((( .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-19 13:25
I to jest wg Ciebie zadanie dla rządu?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-19 13:28 Zmieniony 2014-02-19 13:32
Jak nie ma co robić, to chociaż niech tym się zajmie ;-)))...Ja się zajmuje jego problemami to on(rząd) może moimi  :-) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-19 22:03
Debaty ostatnio są  w modzie . Nawet tu na forum często  takie ostatnio prowadzimy. ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 14:48
Dziś była burzliwa w sejmie. PIS krzyczało precz z komuną. :-))) Spali przez ostatnie długie lata, czy Alzheimer ich dopadł?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/burzliwa-dyskusja-ws-uchwaly-upamietniajacej-plk-kuklinskiego/83nh9
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-21 15:00
to jest starczy uwiąd polityczny ;-))) . Myli im się historia z rzeczywistością, sen z jawą . Jedzie tak na Jawie i ryczy -dodawając gazu - gdzie hamulec!!! . Dobrze, że w sejmie ma mniejszość, bo pewnie teraz bylibyśmy na pierwszej lini w okopach . Ciekawe, czy wózku czy w czołgu ;-))).Osdłamkowym ładuj !@!@ ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-21 15:20
Myślicie, że jak się zamienią stołkami, to będzie inaczej?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 16:48
Nadal będą krzyczeć precz z komuną?:-)))))))) Amalian ma rację osła.mkowym ognia, hihih:))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-21 18:16
Zmienią się tylko hasła, a reszta b/z.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-21 18:53
Widocznie Sejm rozwiązał już wszystkie problemy np. służby zdrowia, emerytów, bezrobocia itp i wszyscy są szczęśliwi, więc teraz czas na igrzyska. Sejm pozazdrościł Krk świętych i idąc tym wzorem "produkuje" bohaterów. Posłowie zapomnieli jak brzmią słowa ślubowania poselskiego i podobnie jak Kukliński zajmują się czymś wręcz odwrotnym od tego, co przyrzekli Narodowi Polskiemu i Ojczyźnie.
Dla przypomnienia i porównania cytuję:
Ślubowanie poselskie i senatorskie.
Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.
Rota.
Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
Pytam więc, co takiego robią posłowie i senatorzy dla Ojczyzny i Narodu Polskiego, że po przeszło dwudziestu latach od transformacji, mamy tyle biedy w kraju i ludziom żyje się coraz gorzej?
Jakie znaczenie mają dokonania Kuklińskiego, skoro Ojczyzna i Naród jest w gorszym stanie niż przed transformacją?
Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać właśnie w niedotrzymywaniu ślubowań i przysięgi, które składało się Narodowi Polskiemu i Ojczyźnie.

 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 118) (3744916 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill