www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 183) (3734646 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-12 19:17
Joluś - dlaczego ponad 70% tych uchodźców to są faceci - młode zdrowe byki - reszta to kobiety i dzieci?
Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego taki "zalew" terytorium obcego kraju było pierwszym etapem w przygotowywanym najeździe - wśród pospólstwa większość to byli żołnierze.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-12 19:45

>młode zdrowe byki<


Bajko ty moja... Iota już na to odpisała sporo i łopatologicznie, ja pisałam.Spojrzyj na mapę, przelicz kilometry, zważ na trudy i niebezpieczeństwa takiej "podróży" i masz odp. Poza tym młodym chce się jeszcze żyć i nie chcą "musieć" walczyć.

Kurde czy taniec brzucha załatwi sprawę? To idę na lekcje ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-12 19:49
Jola otwórz oczy szerzej. To nie jest takie proste jak mówisz. Europa już widzi swój błąd.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-13 14:22
Nigdzie i nigdy nie napisałam, że jet to proste. Oczy to ja mam dobrze otwarte i wzrok (niestety) sokoli. Mojego widzenia nie przysłaniają stare, zadymione, porysowane okulary odziedziczone po dziadku i ojcu :-( Może właśnie Ty Lidzia (i niektórzy inni) powinniście zdjąć te stare okulary i popatrzeć własnymi oczami - nie przez pryzmat :-) Słabo widać? No to trzeba kupić nowe! :-) Mam nadzieję, że przenośnię zrozumieliście :-)

"Europa"? Szerokie określenie i do tej pory nie uzyskałam odp. jaki błąd? Jakie straty? Co takiego grozi przeciętnemu Polakowi?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-12 21:45
To co pisze Liduś.
Wystarczy popatrzeć na Niemców - tam sa już tworzone getta gdzie nie ma prawa wstepu nawet policja.
Przyczepii się do oktoberfest uznając go obrazą dla religii - nie pasi, wracajcie skąd przybyliście!
Niemcy mało? Kolejnym krajem który sobie nie radzi to Francja- jeden z przykładów >>>KLIK<<<
Ja rozumiem, że są wśród tych uchodźców potrzebujący, ale jest zbyt duże ryzyko przedostania się terrorystów.
Dlaczego nie chce ich przyjąć np. Araiba Saudyjska? Mają 3 milionowe miasto stojące puste przez cały rok - raz do roku udają się tam do Mekki - mogliby tam umieścić uchodźców - nie oni wola wybudować 200 meczetów w Europie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-13 14:11
Gollum! Czy ty czytasz to co piszę? Czy Ty czytałeś co pisała Iota?! Pis. że korzystasz z jakiegoś programu dla słabowidzących, jeśli to IVO no to masakra i nic nie kumasz - bez obrazy :-)
Wklejasz staroć z Francji do którego z przymrużeniem oka się odniosłam - myślałam, że łapiesz takie niuanse. Przeczytaj mój poprzedni post.
To, że sobie "nie radzą" nie jest winą uchodźców, ani nie świadczy o tym, że są wśród nich terroryści.
Gollum kliknij na Iota i przeczytaj jej posty, Ona ma zacięcie dydaktyczne i cierpliwość, ja nie. Do tego Iota potrafi się wznieść ponad swoje poglądy, preferencje religijne i mówić obiektywnie, suche fakty.

>jest zbyt duże ryzyko przedostania się terrorystów<


Stuknij się w głowę i mniej fikcji w życiu. Przeczytaj co napisałeś! Co Ciebie czy Lidkę będą terroryzować? Biedronkę wysadzą w powietrze?

Powtarzam: Uchodźcy nas Polaków nic nie kosztują!

Miałam lepsze zdanie o Tobie :-(

>Mają 3 milionowe miasto stojące puste przez cały rok - raz do roku udają się tam do Mekki<


Czyli religia. Czy do Watykanu wpuszczą - wpuścili uchodźców przed... np. nazistami?
I nie kombinuj jak pieczywo, jestem przede wszystkim chrześcijanką i katoliczką, ale jak czytam... niektórych "katolików" to nie wiem czy to się nie zmieni :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-13 15:15 Zmieniony 2015-10-13 15:58
Umiem czytać i rozumiem to co czytam.
Każdy ma prawo do własnych poglądów.
Dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa bo mamy zupełnie inne na ten temat poglądy.
Francja sobie nie radzi i to jest wina francuzów - nie uchodźców - dobre, baaardzo dobre. To, że nie chca się dostosować to jest problem Francuzów - kiedy wszedł zakaż noszenia "masek" na twarzy stwiredzili, że tak im religia nakazuje - więc niech (sorki) wypierdalają do swojego kraju - tam mogą sobie w szmatach na pysku chodzić.
Zamach na redakcję - staroć, ale to nie zrobili Francuzi.

Jeśli chodzi o terroryzm - obyś Ty mała rację.

Co do katolicyzmu - nigdzie nie napisałem, że jestem katolikiem. Chrzest otrzymałem, ale nieświadomie, komunię - w tym wieku to dla dziecka kolejne przezycie, bierzmowanie - jeszcze człowiek nie wie o co w tym wszystkim chodzi.
Teraz nie chodzę do kościoła - nie podoba mi się to co sobą jako instytuja reprezentuje, nie podobają mi sie ich reprezentanci.

Na koniec chciałbym wrócić do staroci czy też nie.
Proszę - aktualny link:
>>>KLIK<<<

Oktoberfest jest antymuzułmański - tak twierdzi Morad Almuradi, autor petycji do władz Monachium...
Twierdzi on min. że wydarzenie to jest sprzeczne z islamem...


Pytam - czy Niemcy są krajem muzułmańskim? NIE - nie pasuje - won do swojego kraju!!!
Narazie to tylko petycje, ale jak będzie ich więcej będa mieli większe możliwości, a Ty nadal uważasz, ze nie ma zagrożenia - tylko poczekaj - wyjdzisz w krótkiej sukience i Cię zaszlachtują bo obrażasz ich wiarę.

A tutaj odnośnie zagrożenia terrorystycznego:
>>>KLIK<<<
>>>KLIK<<<
To są ci których złapali i penie ci których mieli złapać, a ilu się przedostało już niezidentyfikowanych i ilu się jeszcze przedostanie?

Polski nie będą nic kosztować uchodźcy - tego nie jestem tak do końca pewien - ale jeśli nawet nie finansowo to będzie i to bardzo. Już w gminach zapowiedzieli - w szkołach będa udostępnione dla uchodźców sale gimnastyczne (tam mają być przyjęci) i dzieci z tej przyczyny nie będą mogły mieć zajęć z W-Fu na sali gimnastycznej - to gdzie? Na korytarzu? Qrwa!

Uczelnie deklarują przyjęcie na różne kierunki od kilku do kilkunastu (każda) uchodźców - warunek kurs j. polskiego (oczywiście nieodpłatnie) - ilu jest chetnych polaków którzy chcieliby studiować to albo im zabrakło 1 pukta, albo ich nie stać - ale gdzie tam, po co kształcić Polaków skoro można syryjczyków.

I tak na koniec - Jezus za swoją ufność do ludzi zawisł na krzyżu, ale On jest niśmiertelny - ja nie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-14 05:37
Pitolisz! Ale teraz mam inne priorytety i uchodźcy mi w tym nie przeszkadzają a szkoda :-) Odp. za kilka godzin :-)

>Francja sobie nie radzi i to jest wina francuzów - nie uchodźców - dobre, baaardzo dobre.<


Znasz Francuzów i Francję? z tego co czytam NIE :-( Oczywiście, że to wina krajów, które przyjmują uchodźców i to deklarują. To Uchodźcom lecą bomy na głowę, to do nich snajper strzela jak do kaczek, ale... Ty tego nie pojmiesz :-( zawiść i durna propaganda działa. Maskę na pysku nosił też twój idol - Jackson - piosenkarz, noszą Japończycy. Przyjdzie pora i my też będziemy nosić... no ale nie wolno, no to wdychaj truciznę :-)
I wiesz co? Nosiłam krótkie spodenki, na nich to nie działało - żyję :-) Nie strasz bo tylko sam się boisz :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-14 07:56
Może miałaś getry:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-14 08:30

>Nosiłam krótkie spodenki, na nich to nie działało - żyję <


Przecież nie gwałcą wszystkich spotkanych kobiet.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-16 17:38
Mała by mi się przegrzała ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-14 08:24
Jola. Mówisz do Golluma

>Znasz Francuzów i Francję?<


Ja mogę odpowiedzieć, że znam. A Ty znasz, że się w ten sposób wypowiadasz? To, że może tam byłaś na wycieczce nie świadczy o znajomości, bo oglądałaś tylko to co widzą turyści. Francja to nie tylko wieża Eiffla ,Łuk Triumfalny , Bazylika Sacre Coeur itd.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 11:48
Oczywiście, że się boję, o siebie, o moją żonę, o mojego syna, że kiedyś będę ja czy ktoś z mojej rodziny w miejscu gdzie jest dużę skupisko ludzi i jakiś pojeb wysadzi się w samym centrum w imie Allaha i możesz sobie mieć swoje przekonania, ale nie można być ignorantem i wierzyć, że jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich terrrorystów, którzy chcą wyorzystać sytuację aby się przedostać wraz z uchodźcami.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-14 13:14
Trzeba być ostrożnym, ale nie mylmy ja(ostrożność) ze strachem .I będzie paraliżowała wszystkich, będziemy żyć w bunkrach a na zakupy będziemy wychodzić z pękiem granatów i z kałachem . Życie jest piękne i lepiej jak będziemy uczyć się języków obcych, bo (niekoniecznie ich języków)łatwiej zrozumiałe . Terrorystów jest garstka (w stosunku do ludzi myślących nie po ichniemu) i trzeba się zastanowić dlaczego ta garstka ma taką siłę . Czy to przypadek czy może są siły którym zależy na tym by było jak jest . Sorry, ktoś puka do drzwi ..............kurna gdzie mam tego kłacha ???!!!!! Muszę kupić dwie wiązki granatów na czarną godzinę ;-)))) . Pozdrawiam amalian :-))) .
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-10-14 13:34
Granaty weź od Pawlaka, ma w "świątecznym ubraniu" :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-14 15:06
Ależ oczywiście - zgadzam sie w zupełności. Nie można popadać w paranoję, ale nie można też w drugą stronę - ślepa wiara w uczciwe zamiary wszystkich "przybyłych" -  i nie widzieć zagrożenia.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-16 18:00
Wybacz Gollum ale to ty jesteś ignorantem i do tego nie tylko wyolbrzymiasz sprawę, ale fantazjujesz. Uffff... powiedzmy, że mieszkasz w tym Krakowie, jeśli tam będzie kilku muzułmanów, nikt nie będzie ich zaczepiał, ubliżał od "pojebów" - najszybciej uczymy się przekleństw w obcym języku - to wierz mi oni ciebie też będą omijać szerokim łukiem. Poza tym - w majtkach dynamit przeniosą z "Kaczych dołów" bo tam rośnie w rowie? A może wg. Ciebie Kraków to N.Y?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-14 09:25
Do dyskusji na temat imigrantów warto posłuchać wypowiedzi prof. Legutko w Parlamencie Europejskim:
https://m.youtube.com/watch?v=Fs9yDN9K7J0
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 17:28
Liduś - przecież nie ma się czego bać - to tylko propaganda ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-14 17:53
O siebie się nie boję. Mam rodzinę. 
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 18:30
Ale to było napisan z "przekąsem" :D
Takich akcji będzie coraz więcej. To dopiero początek.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-14 18:32
Wiem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-14 18:46
Wszystko wskazuje na to, że niestety macie rację.
Jeśli pomagać im to na ich terenie a nie zachęcać do emigracji.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 18:50
Oczywiście, że tak - Naszych z Ukrainy nie ściągamy bo nie mają obywatelstwa polskiego pomimi, że zą uwikłani w wojne jaka prowadzi z Urkainą Putin, a sprowadzamy jakichś popaprańców.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-14 18:59

> a sprowadzamy jakichś popaprańców. <


NO NO NO
JESTEM PRZEKONANA ŻE WŚRÓD UCHODŹCÓW ZNAJDUJE SIĘ WIELU PRZYZWOITYCH LUDZI KTÓRZY BY TAK NIE UPADLALI TAKIMI WYRAŻENIAMI  "POPAPRAŃCÓW" JAK DYSKUTUJĄCE TU GRONO.  WYLUZUJCIE. /5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-14 19:08
Należę do dyskutujących na tym forum i wypraszam sobie mówienie, że kogoś swoimi wypowiedziami upodliłam.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-14 19:29
NO NO NO
SKORO TAK TO DLACZEGO NIE OPONOWAŁAŚ JAK PADŁO OBELŻYWE WYRAŻENIE ? PO PROSTU ZGADZAŁAŚ SIĘ Z NIM. PASOWAŁO CI TO I TO ŚWIADCZY O TOBIE./5/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-14 20:40
Najlepiej rozliczanie ze złych słów rzucanych na forum zacząć od siebie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 20:41
Nie każdy czlowiek zasługuje na to miano.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-14 20:53
Bo niektórym wydaje się , że są nadludźmi.
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-15 07:02
NO NO NO
JAK CZYTAM TWOJE POSTY TO  WYDAJE SIĘ ŻE SIEBIE ZALICZASZ DO NADLUDZI. ŻAL. /5/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-15 07:55
Też Ci życzę miłego dnia. :-)))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-14 19:09
Na pewno są wśród nich i ci, którzy tej pomocy potrzebują, ale szlag mnie trafia kiedy slyszę, że powodem dla którego Polacy nie mogą "uciec" do Polski jest brak obywatelstwa, a tutaj tego problemu nie ma.
Pisząc popaprańcy mam na myśli tą część która korzstając z zamieszania dostaje się do Europy w celach nie mających nic wspólnego z przeżyciem.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-14 19:32
NO NO NO
MOGĘ ZROZUMIEĆ TWOJE LĘKI I ROZGORYCZENIE ALE NIE POZBAWIAJ CZCI I HONORU INNYCH NIEPRZEMYŚLANYMI SŁOWAMI./5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-09 15:51
Jola

>Moim zdaniem to nie są "poglądy".<


Twoim zdaniem. Moje jest inne.

>Mieszkasz na zachodzie kraju, gdzie były przesiedlenia ze wschodu po II wojnie i jeśli masz krewnych w Rosji to rozumiem nienawiść do Muzułmanów. <


Znów błąd. Nie mam rodziny na wschodzie. Pisałam już na forum jaką jestem "mieszanką". Nigdy nie czułam nienawiści do jakiegokolwiek człowieka , obojętnie jakiej jest narodowości, koloru skóry czy wyznania.

Nic o mnie nie wiesz oprócz tego co sama na forum napisałam i co wiedzą wszyscy inni czytający więc nie próbuj wypowiadać się jak jasnowidz w moich sprawach osobistych. Powtarzam , to są tylko Twoje nietrafione domysły.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-09 16:53
Czytasz jakoś tak wybiórczo Lidzia, przecież napisałam:

>W przeciwnym wypadku: co ma piernik do wiatraka?<


Poniższe zdanie świadczy jednak o Twojej złości:

>Nic o mnie nie wiesz oprócz tego co sama na forum napisałam i co wiedzą wszyscy inni czytający więc nie próbuj wypowiadać się jak jasnowidz w moich sprawach osobistych.< >Powtarzam , to są tylko Twoje nietrafione domysły.<


Gdzie i kiedy napisałam, że coś o Tobie wiem? Napisałam w trybie przypuszczającym. Wybacz ale nie pamiętam co o sobie pisałaś - o tym "zachodzie" piszesz często. Odp. na ostatni post do mnie.

Gdzie tu widzisz taką próbę?

>wypowiadać się jak jasnowidz w moich sprawach osobistych<


I nie

>Znów błąd<


bo nie ma błędu: nie twierdziłam tego w stos. do Ciebie, ale napis, że "gdyby" to "rozumiem" - pis. że "zasięgnęłam języka".

Nie jest jasnowidzeniem moje obecne stwierdzenie (ten post) tylko logicznym wyciągnięciem wniosku z kilku ostatnich Twoich postów (nie tylko do mnie): wkurzasz się, oskarżasz o coś bo ktoś ma inne zdanie na temat - zwłaszcza jeden, który wiąże się z innym starszym ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-10-09 17:33

>napis, że "gdyby"<


To już nie gdybaj na mój temat.

Potrafię dyskutować i nie wkurzam się na mających inne zdanie. To znów Twój pogląd na moje wypowiedzi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-06 19:49 Zmieniony 2015-10-06 19:51

>Polityk zajmuje się "przyszłością" zawodowo<


Prawie wcelowałaś :-) tylko zabrakło słowa swoją . Smutne lecz prawdziwe.
                                    Waldi
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-10-06 20:37
Gwoli ścisłości - nawet źli politycy nie zajmują się tylko swoją przyszłością. Muszą jednak oddawać czasem głosy, w tym w sprawach, które ich osobiście nie dotyczą, a będą dotyczyły innych.

Poza tym jednak zakładam, że od czasu do czasu któremuś zdarza się wypełniać obowiązki zawodowe nie tylko przypadkiem, a naumyślnie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-07 08:00
Iota. Jest jeszcze jeden aspekt. Gdy oni już tu będą i będą sprawiać kłopoty to i tak nikt ich stąd nie wyrzuci.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-07 08:46

> to i tak nikt ich stąd nie wyrzuci. <


A ja myślę, że nikt nie będzie musiał wyrzucać bo oni sami będą niepostrzeżenie znikali za naszą zachodnią granicą.
Tak zwyczajnie będą dążyć do bogactwa.
                               Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-07 09:03
I szerokiej drogi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-10-07 14:16 Zmieniony 2015-10-07 14:28

> to i tak nikt ich stąd nie wyrzuci.


A to już będzie zależało od Polski.

O ile się orientuję, np, Wielka Brytania wprowadziła w 2012 roku przepisy zgodnie z którymi imigrant z zasądzonym wyrokiem sądowym powyżej 4 lat może zostać deportowany do kraju pochodzenia, niezależnie od tego, czy posiada w Wielkiej Brytanii rodzinę. Wcześniej w prawie funkcjonował argument, że imigranta nie wolno oddzielać od rodziny (a zatem nie wolno deportować, jeśli ma rodzinę w nowym kraju). Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał w dotyczącej podobnego przypadku sprawie sądowej, że nie mamy wtedy do czynienia z pogwałceniem praw i takiego człowieka MOŻNA deportować.

Z czego wynikałoby, że co do zasady Polska mogłaby postawić sprawę tak, że jeżeli goście robią duży raban, to są siłą odsyłani do miejsca pochodzenia, niejako zamiast więzienia.

To są aktualne przepisy o deportacji: http://mam-prawo.org/opcje/jestem-cudzoziemcem-w-polsce/zagadnienia-ogolne/deportacja/ - zgodnie z wyrokiem ETPC można by prawdopodobnie (nie jestem prawnikiem), wykreślić punkty o posiadaniu małżonka i rodziny w Polsce, jako skutkujące ochroną. Pozostaje wyłącznie grupa tych osób, która otrzyma nie status imigranta, a uchodźcy (tzn. zostanie udowodnione, że przyszli z kraju, w którym może ich czekać realnie prześladowanie i nie mogą być odesłani gdzie indziej).

A status uchodźcy dotyczył będzie prawdopodobnie tylko imigrantów z Syrii i ew. Iraku - nie z innych państw bliskowschodnich. I będzie obowiązywał tylko tak długo, jak długo tocząca się w tych państwach wojna powoduje, że nie można takiej osoby "bezpiecznie" deportować.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-07 17:08
Ja wiem co od kogo zależy. Tylko woli politycznej nie będzie.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-10-07 18:32

> Tylko woli politycznej nie będzie.


1. Przeprowadzanie procedur deportacyjnych nie wymaga dużo woli politycznej. Można to robić bez błysku fleszy i komentarzy mediów. Dokładnie tak, jak my teraz deportujemy, a do nas deportują inne państwa. Rok w rok tak się dzieje.

2. Załóżmy, że jednak jest potrzebna wola polityczna. Kiedyś nie było „woli politycznej” obalenia komunizmu, a się znalazła. Bo społeczeństwo wystarczająco chciało. Trudno mi myśleć w takich kategoriach, że garstka Arabów stanowi dla wielomilionowego kraju większe wyzwanie niż obalenie komunizmu. Wydaje mi się to nierealistyczne.

3. Załóżmy jednak, że taka wola polityczna się nie znajdzie. Na przykład, że społeczeństwo będzie chcieć, ale politycy nie zechcą tej woli wykonać. Czy w takim wypadku zakładasz, że wola polityczna do całkowitego nieprzyjmowania imigrantów się zajdzie? To znaczy, że politycy będą się bali albo nie chcieli rozwiązania umiarkowanego (jeśli ktoś szuka u nas schronienia i narusza nasze prawa, wydalamy go), a będą woleli przeprowadzić rozwiązanie skrajne (stawiamy się UE, nie przyjmujemy nikogo?)

Jeśli zakładasz, że wola polityczna do rozwiązania skrajnego (wycofania się z tego, co już zadeklarowała Polska) się nie znajdzie, to nie ma o czym dyskutować bo klamka zapadła. A jeśli zakładasz, że rozwiązanie skrajne znajdzie zwolenników a pośrednie nie, czemu (dokładnie)?

W tym kontekście często się ludzie powołują na kraje Europy Zachodniej. Ale tam po pierwsze się taka wola polityczna rodzi (jak pokazuje przykład Wielkiej Brytanii, jeszcze przed kryzysem bliskowschodnim). A po drugie są zupełnie inne uwarunkowania – niektóre państwa miały kolonie i nadały mieszkańcom tych kolonii automatycznie obywatelstwo (a obywatela deportować nie można). W innych przypadkach chodziło o powszechne przyjęcie ideologii „multikulturowości”, trochę na zasadzie czkawki po europejskim imperializmie (kiedyś ich najeżdżaliśmy, to teraz musimy wierzyć że oni wszyscy są super, a każda krytyka to rasizm). W jeszcze innych, jak u Niemców, o pozostałości po poprzednich grzechach historycznych (Holokaust).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-07 15:37
A jakie "kłopoty"? Na razie to widzę "kłopoty" z Polakami :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-13 13:59
Jest tu kilka ników które będą musiały iść do poprawki obywatelskiej ;-))))))).Tak się nie da żyć . Ludzie kochani jesteśmy otwarci na inność ale to my ją będziemy kształtowali po swojemu . Nikt nam nie będzie dyktował jak ma wyglądać inność . Wybudujemy im meczety ale z krzyżem na wieży . Tak myśli wielu ;-))) . Pewnie trzeba to wszystko uporządkować i potrzeba na to trochę czasu ale to żaden problem . Lub prawie żaden . Potrzeba metod w odsiewani ziarna od plew i jeżeli tego sami nie potrafimy zrobić to patrzmy jak to robią inni np. Niemcy już wprowadzają nowe metody na swoich granicach . Ten bajzel wprowadzają sami zainteresowani(uchodźcy którzy zostaną deportowani ) bo w mętnej wodzie i rak rybą ;-) . Pozdrawiam chyląc turban ;-))) .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-10-13 14:14
> Pozdrawiam chyląc turban ;-))) . <        

                      Salam alejkum Amalian

Chciałbym przypomnieć, że póki co to w Polsce słyszeliśmy o bezczeszczeniu meczetów przez Polaków.  Np. w Gdańsku chyba z 2 lata temu.
Na całe szczęście retorsji nie było. I niech to będzie wyznacznikiem dobrego sąsiedztwa.
                                                                   Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-07 15:19

>mamy teraz w Europie nie tylko uchodźców.<


A kogo jeszcze "mamy"? Polska leży w Europie, ale czy Polska to Europa?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 183) (3734646 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill