www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komputer dla Homera - jak to wygląda - pomocy1 (2356 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2009-09-24 16:10
Witam.
Parę miesięcy temu minęły 3 lata od momentu otrzymania przeze mnie dofinansowania z programu "Komputer dla Homera".
Wtedy byłem jeszcze uczniem liceum.
Teraz zakończyłem już edukację i pracuję na umowę zlecenie.
Mam znaczny stopień niepełnosprawności.
Czy mogę starać się o ponowne dofinansowanie z tego programu?

Komputer jest poniekąd moim narzędziem pracy, dlatego jest to dla mnie ważne.
Będę wdzięczny za pomoc.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-09-28 11:51
Informacje o programie Komputer dla Homera (na 2009 rok) znajdują się na stronie PFRON:
www.pfron.org.pl/portal/pl/77/579/Spis_tresci_programu_Komputer_dla_Homera_2003.html
w tym roku na program można było składać dokumenty w okresie od 04 maja do dnia 05 czerwca 2009 roku. Nie wiadomo czy w programie w 2010 roku zajdą jakieś zmiany.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2009-12-20 21:32
Witam Z informacji "Centrum Integracja " nic nie wynika. Mówię o tym bo zlożylem takie zapotrzebowanie zgodnie z wymogami PFRON czyli wszystkie dokumenty i w odpowiedzi dostałem informację "...że zostalem zkwalifikowany do otrzymania dotacji do sprzętu że spelniam wszystkie wymogi i że PFRON nie ma pieniędzy na przyznanie mi dotacji chyba że dostanie dodatkowe środki  pln od Państwa czytaj PFRON...." Następnie ale już nie ze źródeł mopsu m dowiedziałem sie że należalo skladać wnioski w styczniu a nie w lutym jak ja zlożyłem i gdyby taka akcja była jak mówi Centrum Integracja to odpowiedź jaka otrzymalem w sierpniu nie byłaby napewno tego typu że brak funduszy w MOPSIE na kcję "komputer dla Homera. Ponadto na zadnej stronie oficjalnej PFRONU nie ma wiadom,ości że takie akcje sie odbywaja najcęściej są podawane pod koniec terminu skladania dokumentów na dany sprzet lub już po czasie. Jeżeli istnieje taka strona w internecie  "www. niepełnosprawni" jeżeli istnieje taka komorka i to dotowana z Unii Europejskiej jaka jest Centrum Integracja i jeżeli przyjeto mnie do klubu niepelnosprawnych  w portalu niepelnosprawnych  i posiadając moje dane jeżeli juz nie poprzez strone internetową to na osobisty adres powinienem otrzymać informacje tym bardziej że podalem i zainteresowania i jak potrzeba to podam i schorzenia, do czego potrzebny mi Komputer. Chcialbym by tego rodzaju sprawy nie uciekaly na margines forum ale stale byly na szczycie i w polu zainteresowan ludzi Niepelnosprawnych i reprezentujaca ich  wladza administracyjna faktycznie otoczyła opieka. opieka nie taką na papierze tylko faktycznie urzędową . Od półtora roku jestem na grupie tzw. jedynce z zakazem pracy i opieka drugiej osoby (wole mówić po staremu) i nikt do tej pory z urzędu nie był u mnie zobaczyć czy żyje jak żyje , miasto placi dodatek nie pielegnacyjny tylko tzw.rodzinny??? i nikogo nic nie obchodzi co dalej. W sumie wogóle jestem rozgoryczony bo o chorobę sie nie prosiłem jak pisałem pod innym postem nie wierzę w prawa pacjęta prawa obywatela ot po prostu wegetuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komputer dla Homera - jak to wygląda - pomocy1 (2356 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill