www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / fikcyjny dlug (4278 - wyświetleń)
- Autor anioleczek27 Dodany 2009-09-25 13:03
nie wiem gdzie zasiegnac informaci wiec pisze tu dostalam telefon od firmy sciagajacej dlugi ze niby jestem komus dluzna pieniadze i to ponad 10.000  nie wiem co to za dlug nigdy nic nie pozyczalam nie bralam nic od nikogo i nic nie podpisywalam  nie wiem czy firmy sciagajace dlug musza miec potwierdzenie z moim podpisem ze jestem dluzna cos komus czy od tak ktos bez potwierdzenia chce jakis dlug fikcyjny sciagnac
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-09-25 13:07
Sprawdź najpierw, co to za dług, jakie mają na to dokumenty - oczywiście, że powinni dysponować umową podpisaną przez Ciebie i na Twoje pełne dane. Ale..., niestety, takie oszustwa się zdarzają a ludzie się o nich dowiadują właśnie dopiero na etapie komornika itp. . Potwierdź, czy aby na pewno wszystkie dane (adres, nr dokumentów tożsamości itd.) się zgadzają. Jeśli tak, musisz zgłosić na policji podejrzenie o popełnieniu przestępstwa i - niestety - Ty będziesz teraz musiała udodownić, że nie jesteś winna...
Ktoś mógł ukraść Tobie jakiś czas temu dowód osobisty i to wystarczyło... Albo tylko się posłużył danymi - reszta sama poszła.
Pilnie interweniuj i wyjaśniaj, aby nie było większych problemów. I od razu do prawnika.
Nadrzędny - Autor anioleczek27 Dodany 2009-09-25 13:29
pozatym wydaje mi sie  ze zeby zaczac sciagac jakis dlug to chyba trzeba by bylo miec np faktury z moim podpisem albo cos takiego
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-09-25 13:31
A, to to Ci się tylko wydaje...
Już powyżej tłumaczyłam, że jeśli ktoś dokonał oszustwa to i się za Ciebie podpisał... na tym ten proceder polega. Teraz musisz udodownić (nie samym zaprzeczaniem słownym...), że to nie Twoje podpisy itd.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-09-28 13:15 Zmieniony 2009-09-28 13:17
Telefonami się nie przejmuj..  Telefon nie ma żadnej mocy sprawczej...

Musi być wezwanie do zapłaty w trybie  przesyłki prawnie doręczonej dopiero  do takiego pisma należy się. odnieść..
Windykator  musi na piśmie przedstawić za co jest to wezwanie  do zapłaty..
Nawet gdy by faktycznie istniał dług windykator  nie ściągnie go od ciebie czyli dobrowolnie mu nie wpłacisz .. Oddaje sprawę do sądu.. I dopiero wyrok sądu uruchamia komornika..
Takie sa procedury odzyskiwania długu..
Można  też telefoniczne wzywać ale musisz   zaistnieć pewne procedury o których tu nic nie wspominasz.
Nadrzędny - Autor anioleczek27 Dodany 2009-09-28 13:46
jak ochlonelam to zadzwonilam dzis do tego faceta ten dlug to na tak zwana gębe  ta osoba przedstawila temu facetowi jakies ksera ze zekomo jej splacalam jakis dlug i przestalam go splacac ale niema rzadnych moich podpisow tylko na gebe  wczeli procedury i ze to tez ponoc jest wiarygodne ciekawe czy jak bym ja powiedziala ze ktos cos mi winny czy uwierzyli by jakis banal to wszystko :-( biednemu zawsze wiatr w oczy
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-09-28 14:00
jak nie ma Twojego podpisu to moge Cie pocalowac w d.. :-) a nawet jesli ktos go podprobil to jest jeszcze grafolog, ktory moze stwierdzic jego oryginalnosc
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-09-28 14:24
Piszesz ..>>  jak ochlonelam to zadzwonilam dzis do tego faceta ten dlug to na tak zwana gębe  ta osoba przedstawila temu facetowi jakies ksera ze zekomo jej splacalam jakis dlug i przestalam go splacac ale niema rzadnych moich podpisow tylko na gebe  wczeli procedury i ze to tez ponoc jest wiarygodne ciekawe czy jak bym ja powiedziala ze ktos cos mi winny czy uwierzyli by jakis banal to wszystko :-( biednemu zawsze wiatr w oczy <<<

Primo to nigdzie nie dwoń..
2. Na gębę to nikt żadnych procedur nie zaczyna.   tym bardziej odzyskiwania długu..
3. Jak ci zadzwonią    to im powiedz  proszę o pismo w trybie przesyłki prawnie doręczonej..  A  w tedy odpowiesz im na piśmie.. ( w tym samym trybie)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-28 14:35
I dopóki takiego poleconego nie dostaniesz,to w ogóle o tym zapomnij
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / fikcyjny dlug (4278 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill