www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pomocy (5971 - wyświetleń)
- Autor nosferatu Dodany 2009-09-26 13:51
witam 30.10 konczy mi sie zasilek rehabilitacyjny-wystapoilam o rente poniewaz narazie nie mam jak wrocic do pracy pytanie czy mam rozwiazac umowe o prace ew jak to bedzie dalej wygladac w zusie pytali sie mnie czy bede dorabiac odp,ze tak kwota brutto do dorobienia to 2150zl ja mam 2200zl...pracodawca nie zwolnil mnie z pracy czy mam isc na urlop bezplatny??czy rozwiazac umowe o prace?czy ewq pracodawca sam rozwiaze umowe z dniem przejscia na rente\??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-26 17:33
nosferatu jesteś pewna że dostaniesz rentę? Jeśli tak to porównaj kwoty renty i poborów co miesięcznych z pracy. W tym porównaniu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Ja mogę tylko podpowiedzieć że skoro pracodawca nie zwolnił Cię z pracy wróciłabym do pracy. Sama nie rozwiązywałabym umowy z pracodawcą. To takie jest moje zdanie....
pozdrawiam
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-26 17:39
Ja też nigdy nie zrezygnowałabym z pracy, gdybymmiała taką możliwość i nie chodzi tu tylko o pieniądze
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-26 18:34
Tak malta sam fakt bycia wśród ludzi daje duże możliwości lepszego bytu.
Nadrzędny - Autor nosferatu Dodany 2009-09-27 06:40
ja teraz od 14 dni jestem po 2 operacjach i nie zanosi sie,abym tak szybko mogla wrocic do pracy[zanim zdejma gips, rehabilitacja-poprzednie nic nie daly po pierwszej operacji...]dlatego nie wiem co dalej robic czy isc na bezplatny urlop i jak to jest jesli dostane rente[umowa z pracodawca wtedy wygasa jesli nie moge narazie przyjsc do pracy?],a nie bede mogla wrocic do pracy przez powiedzmy jakis czas...w zusie nie wiedziala babka co mam robic dalej- zaznaczyla , ze chce dorobic do renty[tylko jak??zabrali oryginaly swiadectw pracy itp]
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-27 07:19
Powinni na miejscu zrobić kopie potwierdzone
Nadrzędny - Autor nosferatu Dodany 2009-09-27 09:35
stwierdzono,ze jak przyznaja mi rente na stale to wtedy mi oddadza lub rente czasowa jak mi sie skonczy to wtedy oddadza-nie rozumiem tego....
i nie wiem co dalej zrobic z pracodawca... :-( moze w inspekcji pracy mi doradza jak sadzicie??
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-09-27 16:20
No, kochana - oryginały daje się co najwyżej do wglądu, reszta kopie potwierdzone, chociażby notarialnie. ORYGINAŁY SĄ ZAWSZE DLA CIEBIE! Idź i grzecznie poproś o oddanie albo będziesz miała pod górkę...
Możesz zapytać w PIP, możesz w centrum Integracji, możesz w ZUS. A jeśli panie tam nie wiedzą - to niech się dowiedzą...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-27 17:55
bluengel ma rację co do oryginałów... musisz domagać się ich zwrotu zanim zapomną. Kopie ksero robią u siebie na miescu. Nie czekaj aż im się gdzieś zgubią.
Nadrzędny - Autor nosferatu Dodany 2009-09-27 20:29
no wlasnie to dziwne poniewaz mowilam babce,zeby zrobila ksero-padlo stwierdzenie,ze oryginaly dostane jak zakoncze rente czasowa[jesli mi taka przyznaja]lub od razu jesli dostane rete stala....
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-09-27 22:13
Aha... A jeśli nie dostaniesz żadnej renty...? No proszę...
Nadrzędny - Autor nosferatu Dodany 2009-09-28 06:54 Zmieniony 2009-09-28 07:13
orzecznik przy zasilku rehabilitacyjnym kazal mi zlozyc...wiec nie wiem
zreszta po terazniejszych dwoch operacjach jest jeszcze gorzej,wiec moge pomarzyc o powrocie do pracy :-(
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-09-28 13:10

>>>czy rozwiazac umowe o prace?czy ewq pracodawca sam rozwiaze umowe z dniem przejscia na rente\?? <<


Niczego nie rozwiązuj..!!
Prawnie to wygląda tak

pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 lit.b.

Masz podany Kodeks Pracy.. sprawdź jak nie wierzysz..
Pozdrawiam

Nadrzędny - Autor nosferatu Dodany 2009-09-28 15:26
ok wiec co mam dalej robic-powiedzmy,ze przejde na rente[zaznaczylam opcje,ze chce dorobic do renty] tylko w najblizszym czasie nie moge wrocic do pracy czeka mnie dluda rehabilitacja co mam zrobic-urlop bezplatny??ew jaka jest jeszcze opcja?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-09-30 10:00
Na razie nic nie czyń czekaj na decyzję ZUS..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pomocy (5971 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill