www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "L Driving - okno na świat" PRAWO JAZDY (2858 - wyświetleń)
- Autor Pabloss1970 Dodany 2009-10-12 21:24
Mam pytanie odnośnie programu "L Driving - okno na świat". Jestem osobą niepełnosprawną z niedorozwinięciem kończyn górnych. W orzeczeniu napisane jest iż "spełniam przesłanki o ruchu drogowym. Chciał bym się dowiedzieć czy ktoś z podobnym schorzeniem do mojego korzystał już z tego programu i jak taki 2-tygodniowy kurs przebiega.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-13 15:46
Jeśli przeczytałeś artykuł, to chyba powinieneś zwrócić uwagę, że: Niestety szkoła nie dysponuje samochodem przystosowanym do nauki jazdy osób z dysfunkcją kończyn górnych.

Skoro Twoją niepełnosprawnością jest właśnie niedorozwój kończyn górnych, to zapewne niewielkie masz szansę na naukę w tej konkretnie szkole (ale są inne).
Nadrzędny - Autor Pabloss1970 Dodany 2009-10-13 16:38
jeżeli ktoś zna inne ośrodki szkoleniowe w których bym się kwalifikował proszę o pomoc
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-13 17:27
1) Za moich czasów osoby z niepełnosprawnościami kończyn górnych przyjmowało m.in. Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornej (pod Warszawą). Jakie są tam obecnie warunki, musiałbyś popytać w placówce.
2) Poza tym, wiem że kurs prawa jazdy organizuje Fundacja Aktywnej Rehablitacji, ale nie jestem pewna czy ich oferta nie jest ograniczona tylko do osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego.
3) Na forum, w 2008 roku, umieszczono link do następującego wykazu OSK szkolących osoby niepełnosprawne (klinij). Nie wiem czy jest aktualny, ani jakie warunki panują we wpisanych tam OSK.

Pamiętaj, że zawsze przed zadaniem pytania możesz skorzystać z wyszukiwarki forum. Tym razem zrobiłam to za Ciebie ja (znajdując właśnie wykaz z pkt. 3, ale gdybyś to zrobił sam, zaoszczędziłbyś czas.
Nadrzędny Autor Pabloss1970 Dodany 2009-10-20 15:23
dzięki wielkie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "L Driving - okno na świat" PRAWO JAZDY (2858 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill