www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (2305 - wyświetleń)
- Autor marcinwww Dodany 2006-11-11 23:19
Mam problem z uzyskaniem karty parkingowej-posiadam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci i w urzedzie wydajacym owe karty pani szanowna drwiaco powiedziala mi ze karta mi nie przysluguje,gdyz w 9 pkt orzeczenia zawara jest nastepujaca tresc"nie spelnia przeslanek o ruchu drogowym",ale przeciez zalezy to glownie chyba od stopnia niepelnosprawnosci.
Bardzo prosze o wlasciwa odpowiedz,czy przysluguje mi karta czy tez nie
Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-14 15:24
Zgodnie z przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta. Kartę parkingową osobie, wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności. Za wydanie karty parkingowej pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez ministra właściwego do spraw transportu. Zatem nie tylko przy wydawaniu karty parkingowej istotny jest stopień niepełnosprawności, ale także przyczyna niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (2305 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill