www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Legitymacje ubezpieczeniowe nie będą już potrzebne (7494 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2009-11-12 17:45
Czy przypadkiem to nie dalsza bariera dla ON. Co m-c po zaświadzenie....? Poczytajcie sami. Biuletyn dla ON (kliknij)

Ja pozostawiam bez komentarza bo dla mnie to coś nie do zrozumienia :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-12 17:51
Ja mam plastikową legitymację rencisty. Odcinków renty już dawno nie dostaję. Papierową legitymacje już chyba rok temu zlikwidowałam, może nawet dawniej.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-12 17:54
Ja też ale podobno i to będzie bez znaczenia :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-12 18:00

>dla osób pobierających świadczenia emerytalne i rentowe – legitymacja emeryta lub rencisty, a także aktualny odcinek emerytury lub renty<


Nie ma się czym martwić. :-)
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-12 19:20
Uzupełnię cytat

>lub dokument potwierdzający przekazanie środków na rachunek bankowy świadczeniobiorcy – np. wyciąg z konta


Jak widać, w przypadku rencisty wszystko po staremu.
I po co siać zamęt ...?!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-12 19:46
Nie sieję zamętu tylko podałam stronkę z Biuletynu. A to jak jest odczułam na własnej skórze choć i tak wiadomo że mam rentę.
Jolik co do wyciągu z konta bankowego to nie mam zamiaru się afiszować tym co mam i ile mam.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-12 19:56
Elu popieram,bo skoro ja np.mam legitymację bezterminową,to po co komu jeszcze wyciąg.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-12 20:26
Ludzie ... litości ... :-(
Potwierdzeniem ubezpieczenia jest

>dla osób pobierających świadczenia emerytalne i rentowe – legitymacja emeryta lub rencisty, a także aktualny odcinek emerytury lub renty, lub dokument potwierdzający przekazanie środków na rachunek bankowy świadczeniobiorcy – np. wyciąg z konta


Ella i siwek, wystarczy legitymacja lub odcinek lub np. wyciąg ...
Ella, wystarczy tylko wydruk "z wpływu" renty, a nie cała historia  twojego konta ...
Czy to tak trudno zrozumieć?  :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-12 20:31
Jolik mnie wystarczy stara legitymacja bezterminowa.Nic nie mam zamiaru już brać.Pół torebki to makulatura z ZUS i NFZ starczy już.

Tak, to trudno jest zrozumieć jak co jakiś czas masz trudności.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-11-12 20:44
Cały czas podkreślam, że wystarczy sama legitymacja - dokładnie tak, jak do tej pory.
Ella, makulaturę zostaw w domu ... nie będzie ci potrzebna przy potwierdzaniu ubezpieczenia.  :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-12 20:59
Jolik wiem jak mnie po wypadku załatwili bez tej makulatury. Życie uczy aż za dobrze. I tylko niesmak pozostaje.
Znikam z tąd . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-12 20:03
Dzięki siwek też mam na stałe na dokładkę 2 legitymacje bo jedna z fotką.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-12 20:14
Ja mam bez zdjęcia,ale ważna z dowodem osobistym.Taką papierową ze zdjęciem też mam,ale to jest na zniżki,a nie ubezpieczeniowa.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-12 20:19
Mam obie na ubezpieczeniowe i zniżki. Jedna to jak nowy dowód osobisty tyle że bez fotki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Legitymacje ubezpieczeniowe nie będą już potrzebne (7494 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill