www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta -oc chodzi??? (5250 - wyświetleń)
- Autor owi Dodany 2009-11-23 13:28
Witam wszystkich,przepraszam ale nie bardzo wiem gdzie to napisać,proszę o pomoc ..
Dostałem orzeczenie zus takiej treści:
-jest pan niezdolny do pracy
-jest pan częściowo niezdolny do pracy do 31.11.10
Data powstania częściowej niezdolnośći do pracy:09.10.2009.
Częściowa niezdolność do pracy powstała w związku z wypadkiem przy pracy.
Ludzie pomóżcie bo ja ju nic nie rozumiem ,wypadek miałem 29.01.2008r.Co to znaczy
?otrzymałem rentę czy nie ?pomóżcie kochani...
Mialem już komisję w sprawie renty,po tej komisji dodatkowe konsultacje z psychologiem,a teraz otrzymałem taką decyzję i nie mam pojęcia
o co tu chodzi ,czy otrzymałem rentę  czy nie?,czy muszę sie odwolywać ,nie wiem kochani pomóżcie .
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-11-23 14:09
Odpowiedziałam w poradach Intergracji.
A czy się odwoływać? Zależy, czy liczyłeś na całkowitą niezdolność czy nie. My tutaj przecież nic nie wiemy ani o Tobie ani o Twojej chorobie.
To byłaby tak zwana trójka, czyli renta 3. grupy (częściowa niezdolność).
Nadrzędny - Autor owi Dodany 2009-11-23 15:15
No ok,dziękuje,
Warunki czyli okresy składkowe itp spełniam .
Uwazam,zresztą nie tylko ja rowniez mój lekarz prowadzący ze jestem całkowicie niezdolny do pracy,no i mam problem nie wiem czy sie odwolywać ponieważ jestem w takiej sytuacji że juz dlużej nie moge czekać n pieniążki a to samo przez sie przedłuży to oczekiwanie.
Wobec tego jeszcze raz proszę o odp.czy z takim orzeczeniem które otrzymałem mogę liczyć na rentę czy też nie ?oraz ile czasu mam czekać na jakieś konkrety?
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-11-23 15:21

> Wobec tego jeszcze raz proszę o odp.czy z takim orzeczeniem które otrzymałem mogę liczyć na rentę czy
> też nie ?


Powtarzam, bo przecież odpowiedziałam.
"To byłaby tak zwana trójka, czyli renta 3. grupy (częściowa niezdolność)."

> ile czasu mam czekać na jakieś konkrety?


Jeśli tak Ci zależy na czasie, to idź lub zadzwoń do ZUS-u. Nie wiem, jaki to jest okres uregulowany prawnie, żeby otrzymać pisemną decyzję. Nie jestem pewna, ale chyba do miesiąca. Ja z tego co pamiętam, to po ok. 2-3 tygodniach od komisji dostawałam Z ZUS-u decyzję o rencie.
Nadrzędny - Autor owi Dodany 2009-11-23 15:24
No i druga sprawa przeciez nawet jak otrzymam ręte na rok i po tym roku nadal będe niezdolny do pracy powiedzmy (całkowicie)to zus znowu mi wciśnie że tylko częściowo.Mam taki uraz mózgu że w najlepszym przypadku może to stac w miejscu a z wiekiem się tylko pogorszyć.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-11-23 15:28
To już zależy, na jakiego orzecznika trafisz. Tego nie można przewidzieć, co będzie za rok: czy też częściowa, czy całkowita, czy może zabiorą w ogóle. Wielu ludziom zabierają nawet przy pogarszającym się zdrowiu.
Tego Ci nie powie żaden lekarz ani tym bardziej nikt na forum. Nieprzewidywalne...
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-11-23 15:25
Nadrzędny Autor owi Dodany 2009-11-23 15:31
Dziękuje slicznie,ps bylem w zUS odpowiedzieli że nic w tym temacie nie wiedzą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta -oc chodzi??? (5250 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill