www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak długo do przedszkola??????? (1368 - wyświetleń)
Autor wiz20 Dodany 2009-12-13 16:59
Witam,mam pewien problem,gdyż nie wiem jak długo mój syn może chodzić do przedszkola.Paweł ma 5 lat ,od września będzie go obejmował obowiązek szkolny tzn "zerówka".W tej chwili uczęszcza do przedszkola integracyjnego,posiada orzeczenie wydane przez poradnie psychologiczno pedagogiczną o potrzebie kształcenia specjalnego do czasu rozpoczęcia nauki w szkole ze względu na sprężoną niepełnosprawność.Całą sprawa rozbija się o to,że wg jednych Paweł może chodzić do przedszkola integracyjnego do lat 8 tylko w tedy gdy w tym przedszkolu jest oddział "zerówkowy",którego niestety w tym przedszkolu nie ma:(,inni twierdzą,że może chodzic do lat 8 nawet jeśli takiego oddziału "zerówkowego" nie ma.Druga sprawa,że prawdopodobnie od września będzie to przedszkole dwuoddziałowe,z czego tylko  oddział 3-4 latków będzie integracyjny.Do normalnej "zerówki" się nie nadaje,gdyż Paweł nawet nie mówi:( Miotam się pomiędzy pracownikami przedszkola a ośrodka szkolno wychowawczego i nie wiem gdzie mam Pawła zapisać.Chciałabym,żeby chodził jeszcze do przedszkola i miał ciągle styczność z dziećmi zdrowymi,gdyż ma to na niego bardzo dobry wpływ.A do ośrodka szkolno wychowawczego musiałbym już go zapisać,gdyż mają mało miejsc.Dodam,że przedszkole integracyjne istnieje 2 rok, i sama dyrekcja nie ma za bardzo pojęcia czy może Pawła przyjąć:/  Bardzo proszę o jakieś informacje na ten temat,bo jeżeli jest taka możliwość pozostawienia Pawła w przedszkolu,to chciałabym z tej możliwości skorzystać.Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak długo do przedszkola??????? (1368 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill