www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta szkoleniowa - co zrobić ? (3154 - wyświetleń)
- Autor BOLOPIRAT Dodany 2009-12-14 10:51
Witam

Jesli tworze wątek który już istnieje to przeprasazam, ale szukam informacjji , a dokladnie porady co zrobic DOKŁADNIE :

Moj ojciec(55 lat) stracił dłoń, przyszyli mu ją ale zeby uzyskać sprawność( tzn żeby mogl ruszac palcami to musi przejsc serie operacji, czeka juz w kolejce 2,5 roku ) . przez pierwszy rok dostał renterehabilitacyjną. potem dostał na pół roku, potem znów na pół i skerowanie do senatorium. Po senatorium brak poprawy, wiec orzecznik zus stwierdził że go przeszkolą ,i  dostał rente szkoleniową.

i tu moje pytanie co w takiej sytuacji można zrobić ?? czy sie odwołac od decyzji , czy przejść szkolenie ale co potem ??? 

   Jeśli kots ma wiedze i doświadczenie w tym temacie to proszę o pomoc .
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-12-22 11:00
Ja już przerabiałem tema  renty  szkoleniowej..  ZuS posyła informacje do miejscowego urzędu pracy o przeszkoleniu delikwenta..  Urząd pracy powinien  zawezwać delikwenta i  zaproponować mu szkolenie..   Aby zaproponować  szkolenie  to musi go przebadać lekarz  i stwierdzić ze może pracować na takim stanowisku..  Mnie  przez pól roku nikt nie wezwał trafiłem ponownie do ZUS  na komisji i i dali mi rentę na 3 lata..  Ja bym się nie odwoływał..  na miejscu taty spokojnie  brał rentę szkoleniowa  i po prostu nie dał  l bym sie przeszkolić z przyczyn zdrowotnych..  i ponownie stanął na komisji ZUS.
Renta szkoleniowa jest przynajmniej raz  kwotowo wyższa jak renta zwykła..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta szkoleniowa - co zrobić ? (3154 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill