www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie aparatów sluchowych (2665 - wyświetleń)
- Autor helcia83 Dodany 2009-12-29 17:47
1 pytanie-ile mozna dostać max dofinansowania na 2 aparaty słuchowe z PFRONU jak osoba starająca się będzie osobą pracującą.Bo NFZ daje na 1 aparat 560zl i 50zl wkładka uszna.

2-pytanie-jaka jest górna granica kryterium dochodowego na os aby dostać dofinansowanie z pfronu.I czy jak się mieszka z rodzicami i bratem uczącym się-czy ich dochody tez są brane pod uwagę jak starająca  będzie pracowała czy tez tylko dochód osoby pracującej.

3-pytanie- czy rodzic na którego będzie pozostawała os niepełnosprawna( zakładając ze-pracująca  -ze nie przekroczy 9100zl w 2010)  będzie mógł odliczyć za rok 2010  ulgę rehabilitacyjną( wkład własny do zakupu aparatów słuchowych-gdzyz dofinansowanie nie pokryje 100% wartości aparatów a nie jest to tania rzecz-2sztuki ok 6-8tys-taki koszt ceny aparatów)a os niepełnosprawna od stycznia2010-czerwca2010-będzie studiowała i skończy studia z początkiem lipca-obrona mgr a potem planuje znaleść prace i pracować od lipca do grudnia 2010 tak aby nie przekroczyć kwoty 9100zł.
Czy tez zus wezmie to pod uwagę ze os pracuje a wiec nie jest już na utrzymaniu rodziców-i a takim wypadku rodzice nie będą mogli dokonać odliczenia ulgi rehab. a os niepełn. pracująca niewiele będzie mogla odliczyc z tej ulgi maja małe zarobki.
Czy tez opłaca się tej osobie podjąc lepiej płatną prace która spowoduje przekroczenie 9100zl w roku 2010(te 6miesiecy) i dokonaą zakupu aparatów w styczniu 2011-i odliczenia ulgi rehab z dochodów uzyskanych w całym roku 2011
-czy jest jakis limit-  górna granica dla osoby pracującej po przekroczeniu której nie będzie mogla ona skorzystac z odliczenia ulgi rehabilitacyjnej.!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-29 21:06
Jest limit. Tylko tyle ile można odpisać od podatku w danym roku. Np Ulga zwrotna wynosi 200.- a wydatki były 5000.- dostanie pani tylko 200.- TO TYLKO PRZYKŁAD.
No i grupa musi być.

Nie jestem ekspertem nie rozliczam się sama, ale wiem co mi się zwraca z tego odliczenia. Osoba, która mnie rozlicza tłumaczyła mi ten limit. Ja nie potrafię tego przekazać. Prawdopodobnie ktoś z Centrum.... jutro tu zajrzy i odpisze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie aparatów sluchowych (2665 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill