www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulga rehabilitacyjna (4377 - wyświetleń)
- Autor kris Dodany 2006-11-20 20:07
Czy można odliczyć zkup i mątaż  napędu  do bramy garażowej w ramach ulgi rehabilitacyjnej ?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-21 11:03
Witam. Pytanie konkretne, choc aby na nie odpowiedziec, barkuje w nim istotnych informacji. A mianowicie: Czy z garazu i samochodu korzysta osoba niepelnosprawna ruchowo? Czy faky zainstalowanianapedu do bramu garazowej napedu, usowa istotna bariere dla osoby niepelnosprawnej? Jesli tak. I jesli naped byl refundowany ze srodkow PCPR, to ma Pan pelne prawo do odliczenia sobie takowego wydatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Ale wydaje mi sie, ze jesli wstawienie napedu nastapilo z wlasnych srodkow a nie jest poparte dokumentem, usuwania barier architektonicznych osoby niepelnosprawnej. To wydaje mi sie ze w tym przypadku, nie mozna wliczac do tego typu ulg.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor kris Dodany 2006-11-21 19:34
Witam! dziekuje za szybką odpowiedz, jestem osobą niepelnosprawną ruchowo (zanik mięśni) i zainstalowanie napędu jak najbardziej likwiduje bariere architektoniczną. Naped chce zakupic z własnych srodkow poniewaz w PCPR to zebranina a jeszcze na taką rzecz powiedza ze to luksus, przepraszam ze tak ubiegam z myslami ale takie jest zycie szczegolnie na wsi i dlatego pomyslałem zeby chociaz mozna było ten naped odliczyc. Czy mozna byloby w PCPR uzyskac taki dokument ktory by potwierdził iz naped jest niezbędny?
z gory dzienkuje za odpowiedz  Krzysiek
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-23 14:10
Od dochodu można m.in. odliczać wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesione w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/10955
Odliczenie musi mieć związek z niepełnosprawnością.
W sprawach niejasnych należy zwrócić się w trybie art.14 a § 1 Ordynacji podatkowej z wnioskiem o udzielenie informacji do właściwego urzędu skarbowego.
Nadrzędny Autor kris Dodany 2006-11-24 16:56
dziekuje za podpowiedz, naped jest jak najbardziej wydatkiem związannym z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych
Nadrzędny Autor furtys Dodany 2023-06-20 07:36
Potrzebuję pomocy w wyborze bram przesuwnych w Kalwarii Zebrzydowskiej https://artgrom.pl/bramy-wjazdowe/kalwaria-zebrzydowska/. Jakie firmy oferują takie produkty w tej okolicy?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulga rehabilitacyjna (4377 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill