www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Potrzebny sponsor (18246 - wyświetleń)
- Autor Okamion6 Dodany 2010-01-11 19:59
Poszukuję osoby, która by pomogła renciście ze stopniem umiarkowanym, schorzenie ruchowe, cukrzyca i niedosłuch. Mam 3 dzieci, w tym jedno 2,5 roczne. Chodzi o pomoc w wymianie okien. Okna są pojedyncze, mocno zniszczone. Rodzina jest normalna, bez żadnych patologii. Proszę o wskazanie instytucji bądź osób, które mogły by się zaopiekować tą rodziną.
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2010-01-13 17:39
Proponuję zgłosić się albo do MOPS-u, jeśli dochody są bardzo niskie - przecież można dostać zasiłek, albo do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Tu też obowiązuje limit dochodów na osobę. Jeśli się przekracza limity - radzę po prostu zacząć oszczędzać.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 10:46
Nie da się oszczędzać mając 3 dzieci!!!Proponuję podać numer konta na który można wpłacać pieniądze na te okna.Jeśli kazdy a jest nas dosyć wpłaci niewielką kwotę to może coś z tego wyjdzie!Co Wy na to?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 11:02
MASZ KASE TO DAWAJ SKĄD WIESZ CZY TO NIE NACIĄGACZ JUŻ KTOŚ TAK PRÓBOWAŁ NAS WROBIĆ  PODAJĄC  FAŁSZYWE DANE A POTEM SIĘ PRZYZNAŁ ŻE CHCIAŁ TYLKO ZOBACZYĆ JAK ZAREAGUJEMY
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-15 11:06
Basia ma rację. Pomagam w miarę moich możliwości, ale tylko kiedy jestem pewna , że ktoś nie chce mnie naciągnąć.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 11:09
GDYBYM ZNAŁA TĄ OSOBE A BYŁABYM W STANIE POMÓC NA PEWNO BYM NIE ODMÓWIŁA
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 11:19
Dlatego proponuję TYLKO dla chetnych.Wolne datki.Ja też nie mam kasy .Kto może i chce zaryzykować aby pomóc rodzinie niech wpłaci a kto nie chce lub nie ma niech nie wpłaca.Tyle na temat.Ryzyko czyni życie ciekawszym a Dobro zawsze powraca.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-15 11:20
Dobro a nie naiwność. :-)
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 11:28
Jesteś tego pewien że naiwność?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-15 11:37
Tak. Uważam, że odpowiadanie na takie anonse "sypnięciem kasy" to naiwność. Uważam tak od czasu, kiedy miałam okazję przekonać się o tym, że korzystają z tego cwaniacy i oszuści. Nie twierdzę, że osoba , która się do nas zwróciła jest cwaniakiem lub oszustem, tylko, że ja nie mam zaufania do takich próźb na forum.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-15 11:33
dokladnie tak
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 11:37
W takim razie nie dla Ciebie ta propozycja
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 11:49
SKORO SAMA NIE MASZ KASY I NIE DASZ TO PO CO TAKIE PROPOZYCJE DAJESZ DZIWNY Z CIEBIE CZŁOWIECZEK TRZEBA ZACZĄĆ OD SIEBIE A POTEM INNYM PROPOZYCJE SKŁADAĆ
Nadrzędny Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 11:59
Po pierwsze nie powiedziałam,że nie dam!Skoro sama wychodzę z takim pomysłem to chyba normalne że chcę pomóc.Nie będzie to duża kwota ale ziarnko do ziarnka...Ale skoro tak zaciekle sprzeciwiasz się temu pomysłowi to po co bierzesz udział w dyskusji?Zapraszam osoby chętne do pomocy .Niewielkim kosztem można komuś pomóc.Nie musi być to od razu złodziej,cwaniaczek,wyłudzacz ale poprostu osoba potrzebująca.My DZIWNE CZŁOWIECZKI możemy zrobić coś dobrego dla drugiej osoby czy to aż takie straszne?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-15 11:53
jest MOPS i PCPR i jest tez poczatek roku wiec sa fundusze na pomoc  potrzebujacym
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 12:13
PRAWDA GOCHA
STRASZNIE NIE ALE NIE MA PEWNOŚCI CZY TO NIE NACIĄGACZ
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-15 13:38
Definitywnie skończmy na tym forum mowę o "datkach,pomocach i innej żebraninie" Niech pomocą zajmą się instytucje do tego zobowiązane,a ludzie potrzebujący niech tam wnoszą prośby.W swoich środowiskach ludzie się znają i wiedzą komu taka pomoc się należy. Tylu jest "cwaniaczków",że się nie dziwię o niechęci do pomocy.Kto chce niech daje ,ale proszę nie dopingować innych do takiej formy pomocy.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 13:45
:-)
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 16:21 Zmieniony 2010-01-15 17:16
Informuję Was wszystkich, że nie zwróciłem się tutaj z żebraniem, a jedynie z prośbą o wskazanie mi instytucji, do których mógłbym się zwrócić o taką pomoc.
Naciągaczem nie jestem, powiem więcej, nie chcę by ktokolwiek z tego Forum mi pomagał, pierwszy post pod moim, wskazał mi konkretną drogę i takie kroki zostały przeze mnie podjęte.
Konta oczywiście nie podam, tym którzy wykazali chęć pomocy serdecznie dziękuję, tym którzy zakładają z góry "naciąganie" nie dziwię się, wszak w takim świecie żyjemy. Życie jest pełne nieufności i to uzasadnionej.
Wszystkim zaś dziękuję pięknie za odpowiedź. Temat chyba można uznać za zamknięty.
Dziękuję.
Ps. moje PRAWDZIWE dane znajdują się w profilu, są w pełni dostępne dla wszystkich. Sytuację można zweryfikować w Opiece Społecznej w Toruniu, myślę, że nie powinno być z tym trudności.
Nadrzędny Autor Anianynek Dodany 2010-01-15 17:08
Zgadzam się żyjemy w świecie pełnym nieufności ale co robimy by to zmienić???
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-15 17:21
Temat został właściwe zamknięty co do autora (i chwała mu!). Ale tak bardziej ogólnie:

> Co Wy na to?


Przekazywanie darowizn osobie prywatnej, której się nie zna osobiście i od której nie dostało się konkretnie adresowanej prośby, bez uczestnictwa jakiejś organizacji pozarządowej która rozlicza zbiórkę, to wcale nie jest taka prosta sprawa pod względem prawnym o ile mi wiadomo (zakładając, że naprawdę mówimy o osobie potrzebującej). Mam wrażenie, że można komuś nawet zrobić krzywdę, bo potem się może za człowiekiem temat ciągnąć (pozwolenie na zbiórkę, rozliczenie zbiórki, rozliczenie z Urzędem Skarbowym). Ostrożnie...
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 17:30
Właśnie o coś takiego mi chodziło, o wskazanie możliwości uzyskania takiej formy pomocy, do kogo się udać, by taką fundację na ten cel utworzyć, dowiedzieć się jakie są istniejące fundacje, które mogłyby zebrać środki na ten cel.
Pierwsza część mojego posta wskazywała ogólną sytuację, zaś druga była sednem pytania skierowanego do Was. I o taką mi pomoc chodziło, a nie o datki, wszak nie jestem żebrakiem i prędzej wstydem bym się okrył, nim wprost napisał o pieniądze do Was.
Myślę, że to wyjaśnienie wystarczy.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 17:40
ZADZWOŃ DO RYDZYKAON CI POMOŻE :-)
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 17:42 Zmieniony 2010-01-15 17:46
To miała być złośliwość czy żart?
A może wskazanie konkretnej drogi?
Nie, nie pójdę do niego, on ma komu "pomagać".
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 17:48
ANI ZŁOŚLIWOŚĆ ANI ŻART CIĄGNIE KASE OD NAIWNYCH LUDZI TO NIECH TERAZ OKARZE MIŁOSIERDZIE POTRZEBUJĄCEMU
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 17:51
On nie z tych co miłosierdzie okazują bliźniemu. A w ogóle to szkoda mi biletu na autobus, 1.25 zł w jedną stronę, to samo w drugą, by popatrzeć sobie na ten przepych tam panujący.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 17:56
SPACER DOBRZE ZROBI
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 17:59
To jest na drugim końcu miasta, a z moimi połamanymi nogami to bym się raczej umęczył. Odpuszczę sobie tę drogę :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 18:03
SZKODA NAPRAWDE CHCIAŁAM COŚ SENSOWNEGO PODPOWIEDZIEĆ :-(
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-15 18:25

> Właśnie o coś takiego mi chodziło, o wskazanie możliwości uzyskania takiej formy pomocy, do kogo się udać, by taką fundację na ten cel utworzyć, dowiedzieć się jakie są istniejące fundacje, które mogłyby zebrać środki na ten cel.


No to tak: MOPS i PCPR to z pewnością nie jest adres "kontowy" - to instytucje Państwowe mogące w jakimś stopniu pomóc w sfinansowaniu remontu, ale robią to w ramach zadań statutowych i z podatków. Nie ma mowy o subkontach i innych takich historiach.

Utworzenie fundacji to większa historia. I chociaż zdarza się, że ludzie rzeczywiście tak robią, to najczęściej chyba ludzie decydują się na założenie subkonta pod opieką już istniejącej fundacji lub stowarzyszenia.

Kto może pomóc z subkontem? Hmmm... najlepiej byłoby zapytać eksperta obznajomionego z tym która fundacja/stowarzyszenie czemu służy. Możesz też zacząć od poszukiwania takich instytucji w swojej okolicy (jeżeli jesteś osobą praktykującą, możesz też zwrócić się do swojej wspólnoty religijnej - one o ile mi wiadomo mają prawo przeprowadzania zbiórek na swoim terenie). Szerzej, to już zależy czy interesowałoby Cię zbieranie wyłącznie na remont, czy także np. na lepszą rehabilitację dzieci. Nie mając jednak zbyt dobrego rozeznania w Twoich potrzebach i wymaganiach (np. jaki masz stosunek do organizacji opartych na różnych zasadach religijnych), zamiast konkretnej instytucji polecam Bazie danych o polskich organizacjach pozarządowych. Możesz ją dowolnie przeszukiwać w poszukiwaniu stron WWW, adresów i telefonów kontaktowych. Sam możesz podjąć decyzję, czy interesuje Cię jakaś mała lokalna grupa działająca w Toruniu, czy większa, ogólnopolska.
Nadrzędny - Autor Okamion6 Dodany 2010-01-15 20:27
Bardzo mi pomogłaś, jestem niezmiernie wdzięczny za te informacje i za linka. Już teraz wiem o wiele więcej, napisałem już w kilka miejsc, mam nadzieję, że będę wiedział jak mam dalej działać. A jakie będą skutki, to się zobaczy.
Temat, który założyłem spełnił swoje zadanie, proszę więc o zamknięcie go.
Wszystkim, którzy mi udzielili informacji /głównie Boginka/, składam dziękczynienie i życzę Wam wszystkiego dobrego.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-15 20:38
Nie ma za co - nie ja tę bazę napisałam. :-) Zapraszam z kolejnymi pytaniami.

PS. Uwaga techniczna - tutaj tematów się nie zamyka. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Potrzebny sponsor (18246 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill