www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Adwokat czy radca? (4399 - wyświetleń)
- Autor widajga Dodany 2010-01-14 18:27
W sądzie apelacyjnym mam sprawę przeciwko ZUS za odebranie renty.
Nie chciałabym sama tam występować, dlatego proszę o podpowiedź kogo powinnam poprosić o pomoc .
Radcę czy adwokata i skąd wziąć takowego na terenie Warszawy.
Napisałam masę maili i wydzwoniłam do kilkunastu kancelarii, ale nie ma chętnego, żeby się zajął obroną.
Przypuszczam, że im się to nie opłaci i dlatego unikają takich spraw jak ognia.
Dlatego bardzo proszę, jeżeli znacie kogoś takiego to dajcie znać.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-14 18:57
Apelację musi robić  prawnik.. adwokat .. musisz się przejść po kancelariach..  bo na telefon  oni nie chcą nic czynić..

To niestety kosztuje..

Ja bym na Twoim miejscu  spróbował ponownie złożyć papiery o rentę do ZUS  ( zawsze to możesz uczynić  bo np. pogorszyło ci się zdrowie)
Nadrzędny - Autor widajga Dodany 2010-01-14 19:59
Apelację napisałam sama, bez adwokata. Została przyjęta a 23 mam rozprawę apelacyjną.
W zasadzie stawiennictwo jest nieobowiązkowe, ale wolałabym być z jakimś adwokatem.
Wiem, że najlepiej osobiście załatwiać tego typu sprawy, ale za dużo jest kancelarii, żeby do każdej podejść.
Aż tak stalowego zdrowia to ja nie mam :-)
Dlatego proszę o wskazówkę, kto konkretnie się zajmuje takimi sprawami, żebym mogła podjechać czy podejść.
Składałam wniosek o ponowne przyznanie renty, ale z komisją poczekali na wyrok z sądu I instancji i oczywiście nie przyznali ponownie.

Dzięki :-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-16 13:17 Zmieniony 2010-01-16 13:24

>>>Składałam wniosek o ponowne przyznanie renty, ale z komisją poczekali na wyrok z sądu I instancji i oczywiście nie przyznali ponownie<<<<


Skoro składałaś nowy wniosek na przyznanie renty bo nastąpiły nowe niejako okoliczności czyli pogorszenie stanu Twojego zdrowia .. to podlega on od nowa procedurze sądowej.. Od nowa decyzję komisji skrzysz  do sądu..  Bo to nie  ma nic wspólnego z toczącym eis już postępowaniem wcześniej..
Czekanie komisji lekarskiej  ZUS  na wynik apelacji jest bezzasadne..
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-16 13:42
Biuro porad i konsultacji "Temida" 022-838-68-74,lub0-22636-68-42. w każdą środę,od 9.00 do12.00 udzielamy porad emerytom i rencistom za 30zł Warszawa ul.Chłodna39 pawilon 5
Powodzenia
Nadrzędny Autor widajga Dodany 2010-01-21 23:46
Dziękuję. Skorzystam :-)
Nadrzędny Autor widajga Dodany 2010-01-21 23:50

>>>Czekanie komisji lekarskiej  ZUS  na wynik apelacji jest bezzasadne.. <<<


Też tak sądziłam. Jednak innego wniosku nie mogę wyciągnąć,
jeżeli papiery o rentę złożyłam w styczniu a orzecznik znalazł czas dopiero tydzień po wydaniu wyroku w lipcu.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-01-27 11:47
Szanowna Pani
Ma Pani prawo wystąpić do okręgowej rady adwokackiej lub rady okręgowej izby radców prawnych o wyznaczenie obrońcy z urzędu. Jednak, aby taki obrońca został Pani przyznany Sąd musi uznać zasadność takiego postępowania.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-01-27 16:38
Centrum pisze ..

>>>Szanowna Pani


Ma Pani prawo wystąpić do okręgowej rady adwokackiej lub rady okręgowej izby radców prawnych o wyznaczenie obrońcy z urzędu. Jednak, aby taki obrońca został Pani przyznany Sąd musi uznać zasadność takiego postępowania. <<<
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Według mojej  wiedzy ..
1.Wiosek o przyznanie obrońcy z urzędu.. zawsze składa się w sądzie
2.Obrońcą nie może być radca prawny bądź inna osoba. Nie trzeba składać wniosku, gdy obrona jest obowiązkowa Wniesienia wniosku o ustanowienie obrońcy z urzędu nie wymagają przypadki kiedy ta obrona jest obowiązkowa.

Obrońca  z urzędu

Obrońca z urzędu jest ustanawiany zawsze w przypadkach, gdy: 1. Oskarżony jest nieletni. 2. Oskarżony jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3. Zachodzi uzasadniona wątpliwość co do poczytalności oskarżonego, 4. Sąd uzna to za niezbędne ze względu na okoliczności utrudniające obronę np. nieporadność życiową oskarżonego, 5. Oskarżonemu w I instancji przez sądem okręgowym gdy zarzucono mu zbrodnię lub jest pozbawiony wolności. [
(info na podstawie portali prawnych między innym G. Prawnej )
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Adwokat czy radca? (4399 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill