www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Coroczne rozliczenie z ZUS-em !!! Ważne (2861 - wyświetleń)
- Autor Agnieszka123456 Dodany 2010-01-21 11:57
Mam do Was pytanie, jak rozliczacie się ZUS-em z osiągnietych przychodów? Pobieram od kilku msc rentę z tytłu niezdolności do pracy i poraz pierwszy będę rozliczała się z ZUS-em. Z informacji na stronie www.zus.pl wynika, że instytucja rozlicza rencistów na podstawie zaświadczeń od pracodawców o osiągniętych przychodach przez rencistę. Ale nie wiem, czy to ja powinnam starać się o te zaświadczenia od pracodawców, czy to oni zatrudniając rencistę maja obowiązek przekazywania do Zus-u informacji dochodach tej osoby.
Zdania słyszałam różne, od Zus-u , że mam dostarczyć zaświadczenia i od osób pobierających rentę, że nie Zus- sam ich rozlicza i nie dostarczają żadnych papierów. Nie wiem jak powinno być zgodnie z prawem.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-01-21 20:44
U mnie jest tak, ze mój pracodawca zgłasza to do ZUS, a ja dostaje tylko pismo "do wiadomości:
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-01-27 10:19
Szanowna Pani
Pani dochody zostaną rozliczone na podstawie rozliczenia przesłanego do ZUS przez pracodawcę. ZUS jednak może poprosić Panią o przedstawieniu zaświadczenia od pracodawcy o tym, że Pani pozostaje w zatrudnieniu
Nadrzędny - Autor Agnieszka123456 Dodany 2010-01-27 12:11
Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli nie muszę teraz dostarczać żadnych zaświadczeń do ZUS, pacodawca tym sie zajmuję
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-01-27 19:39
Tylko trzeba go przypilnowac....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Coroczne rozliczenie z ZUS-em !!! Ważne (2861 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill