www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca a renta socjalna (3835 - wyświetleń)
- Autor RAFMOCK Dodany 2010-01-22 15:02
Witam.

Bardzo ciekawi mnie jak to jest, bo słyszałem, że podobno każda osoba niepełnosprawna może pracować, tylko jak to się ma do tego, że ma się wpisane w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności - "całkowicie niezdolny do pracy", słyszałem też że zależy to od lekarza
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2010-01-22 15:24
Zależy od lekarza, bo lekarz pracy musi wyrazić zgodę, tak jak to zawsze powinno mieć miejsce przed podjęciem pracy.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-22 15:31
Z tego co wiem dodatek pielęgnacyjny się zawieszało ale czy tak jest obecnie to trudno powiedzieć. Proponuję zadzwonić do ZUS. Wiem że z takim orzeczeniem ludzie pracują na stanowiskach lżejszych...a jakich to zależy od schorzenia.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-22 20:35
UWAGA: Nie jestem ekspertem.

"Całkowicie niezdolny do pracy" to po prostu pojęcie prawne. Można je rozwinąć (nieformalnie) do "całkowicie niezdolny do pracy" [na nieprzystosowanym stanowisku].

Od lekarza zależy, czy zezwoli Ci na konkretny rodzaj pracy i obowiązków (jeżeli chcesz pracować u pracodawcy - jeżeli pracowałbyś np. na umowę o dzieło, lekarz nic do tego nie ma).

Poczytaj też przypadek 3 w tym artykule (klik).
Nadrzędny Autor RAFMOCK Dodany 2010-02-01 11:48
Chciałbym się dowiedzieć jaki wymiar urlopu wypoczynkowego należy się pracując na 3/5 etatu, czy cały czy tyle ile ma się etatu, bo słyszałem że podobno urlop liczy się jako 5 godzin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca a renta socjalna (3835 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill