www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / NIEPEŁNOSPRAWNY-NIEAKCEPTOWANY (10442 - wyświetleń)
- Autor krisek64 Dodany 2010-01-29 20:03
Jestem inwalidą I-grupy (znaczna) SM, ale jeszcze jeżdżę samochodem i mam nie raz problem z zaparkowaniem NA NASZYM MIEJSCU.           Więc postanowiłem o utworzeniu bloga na którego będę zamieszczał zdjęcia samochodów TYCH INNYCH CHORYCH.                                      Jednocześnie będę prosił wszystkich co zrobią takie zdjęcia o umieszczaniu na na blogu jaki utworzę wraz z opisem miejsca, daty i godziny.     Myślę że w taki sposób ludzie ci zaczną nas zauważać i nie zajmować naszych miejsc.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-29 22:49
uważaj bo mże się to źle skończyć
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-30 08:54
Wojna z wiatrakami.Czy ogarniesz całą Polskę ? Walcz w swoim regionie,chyba jest tam policja i straż miejska i w ich kompetencji  jest dopilnowanie tych problemówe.Co Ci da zdjęcie z mojego miasta?,że ten problem istnieje wiedzą wszyscy. A więc powodzenia ,też mam ten problem.Ale podpowiem.U mnie rynek głowny przeznaczony na płatny parking
/około 100 miejsc/ w tym około 10 dla niepełnosprawnych /bezpłatny/ Jeżeli nie ma miejsca dla ON parkuję na płatnym bez opłaty.Taką uchwałę podjęła Rada Miejska i tego przestrzegają poborcy opłat.A więc zwróć się do swoich władz niech pomogą ON swego miasta. Powodzenia
Nadrzędny Autor j_kowal Dodany 2010-02-04 01:38
eligiusz

>eligiusz napisał/a: Wojna z wiatrakami.Czy ogarniesz całą Polskę ? Walcz w swoim regionie,chyba jest tam policja i straż miejska i w ich kompetencji  jest dopilnowanie tych problemowe.Co Ci da zdjęcie z mojego miasta?,że ten problem istnieje wiedzą wszyscy. A więc powodzenia ,też mam ten problem.Ale podpowiem.U mnie rynek główny przeznaczony na płatny parking /około 100 miejsc/ w tym około 10 dla niepełnosprawnych /bezpłatny/ Jeżeli nie ma miejsca dla ON parkuję na płatnym bez opłaty.Taką uchwałę podjęła Rada Miejska i tego przestrzegają poborcy opłat.A więc zwróć się do swoich władz niech pomogą ON swego miasta. Powodzenia>


To jest prawda, że w pojedynkę ale tylko w pojedynkę, to wojna z wiatrakami, Uważam, że jakby ci ON,  co mają fotoaparaty cyfrowe, osobno, lub w komórkach zaczęli pstrykać i drogą elektroniczną przysyłać  z odpowiednimi opisami fotki choćby do TVP info, tvn24 na ich strony internetowe to w końcu coś drgnie. O ile już wiem, że jest choćby portal i stowarzyszenie www. antybudynek.pl co zajmuje się z takimi sprawami, zbierają zdjęcia ze wszystkich województw i powiatów, miasteczek i wsi.  W małych miasteczkach i wsiach ten problem jest największy. I tam najczęściej nas ON najwięcej ignorują i mają nas w nosie. A nas jest za mało aby prze wrzeszczeć  całą wieś a najczęściej nie możemy się  nawet dostać na jakieś zebrania mieszkańców i zabrać głos. Tu trzeba w inny sposób dochodzić swoich spraw. Właśnie po to zrobiła TVP info lub tvn24, polsat news, lub choćby na www.antybudynek.pl możliwość opisywania zdarzeń, na MMS, lub e-mail
Nadrzędny - Autor krisek64 Dodany 2010-01-30 16:51
Basiu wiem jakie mogą być tego konsekwencje, ale nie boję się bo jest w WARSZAWIE za mało takich miejsc przed przychodniami a przed szpitalem Bielańskim 2-miejsca przeważnie zajęte przez innych jak ostatnio przedstawiciela handlowego.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-30 17:20
W STOCERZE Konstancin  w ogóle nie ma żadnych przywilejów dla osób z kartą parkingową,tam wszyscy są rownie poszkodowani
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-30 19:20
masz racje eligiusz
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-02-04 00:56 Zmieniony 2010-02-04 00:59
barbara33.

>barbara33 napisał/a: uważaj bo mże się to źle skończyć>


Czym i dla kogo się to może skończyć źle? Nie rozumiem, dobry pomysł ma krisek64, znam strony gdzie się pokazuje bariery budowlane i to bardzo dobrze opisane... Jak będzie nas więcej i każdy będzie pstrykał fotki, a następnie umieszczał je na specjalnych stronach to w końcu począwszy od mediów będą nas zauważać i będą się z nami liczyć i to nie na pokaż...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-04 12:19
źle sie  skończy dla tych którzy te  fotki robią bo kierowcy którzy rozpoznają samochody mogą podać do sądu ludzi którzy prowadzą stronę
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-02-04 12:43
Matko, potraficie korzystać z internetu a naprawdę nie słyszeliście o ochronie dóbr osobistych, danych i procesach o zniesławienie, pomówienie itd??? Nawet jeśli ktoś ma rację nie oznacza to, że może korzystać z wszelkich środków, aby kogokolwiek piętnować. Niestety, nawet wizerunki i dane morderców bywają chronione a co dopiero w takich sprawach?

A później, Kowalu, będziesz płakał, że "nie wiedziałeś, że prawo zabrania publicznego piętnowania"... Doradzam ostrożność. I używanie wyobraźni.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-01-30 20:29
Nie wiem, czy to coś zmienia w Twoim podejściu, ale jako mieszkaniec Warszawy i osoba niepełnosprawna możesz wystąpić o dodatkową kartę N+, dzięki której nie zapłacisz nic za stanie na dowolnym miejscu, nie tylko na kopercie. Więcej informacji tutaj (klik).

A co do zauważania - mam wątpliwości, czy blog jest w tym bardziej skuteczny, niż np. zostawienie kierowcy kartki za wycieraczką. Kartka prawie na pewno do niego dotrze, a na bloga może nie zajrzeć.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-01-30 20:42
Skoro możesz jeździć samochodem, to twój stan zdrowia nie jest zły. Jak nie będziesz mógł sie ruszać, a o wstaniu z łóżka będziesz marzył, wtedy poczujesz co to znaczy mieć SM.
Powinieneś się skupić na problemach które dopiero będziesz mieć, a wtedy zajęta koperta będzie twoim najmniejszym kłopotem.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 21:12

> Powinieneś się skupić na problemach które dopiero będziesz mieć


A co by mu to dało, że tak głupio i naiwnie zapytam (nie mam SM więc być może pytanie jest idiotyczne)? Oczywiście pomijając taką interpretację, że powinien się skupić na rehabilitacji/lekach itd. żeby zachować sprawność na tak długo, na jak długo będzie to możliwe pomimo postępującego jej spadku...
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-01-30 21:39
Mnie bardziej chodziło o to, że ktoś zdrowy może sobie pomyśleć, że osoby z SM są w miarę sprawne, bo mogą poruszać się samochodem. Tylko jak się będzie utrwalać taki pogląd, to później taki człowiek będzie mieć kłopot. Opieka, wykonywanie najprostszych czynności. Tylko kogo to będzie obchodzić skoro wizerunek osóby z SM, to uśmiechęta twarz za kierownicą. Wtedy to zacznie się dramat, a SM czasem szybko postępuje.

Więc radzę się zastanowić czy głosić o chwilowych problemach czy tych które są nieuniknione.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 21:57

> ktoś zdrowy może sobie pomyśleć, że osoby z SM są w miarę sprawne


Wątpię czy tego typu dezinformacja ma szanse wystąpić tutaj. A na blogu, jeżeli nie poda tej informacji, to w ogóle nie będzie do niej podstaw. Po prostu kolejna strona o parkowaniu na kopertach.

> Więc radzę się zastanowić czy głosić o chwilowych problemach czy tych które są nieuniknione.


To już znacznie jaśniej, jak dla mnie. Dziękuję.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-01-31 09:42
Włączę się do dyskusji o kartach parkingowych.Przeczytałem art.na ten temat polecany przez Boginkę.Zrozumiałem,że takie zasady obejmują miasto stołeczne.A czy wiadomo jakie wytyczne dostały UW i jakie wydały zarządzenia obowiązujące w całej Polsce.Ktoś w tej dyskusji wyjaśnił,że różne powiaty,gminy podejmują różne decyzje odnośnie parkowania.Czyli ja jadąc z gór nad morze,parę razy muszę się zatrzymać i co ? najpierw mam iść do UM lubUG i pytać się jakie są na tym terenie zasady parkowania ON .Czy do tego potrzeba wielkich mądrości aby podjąć decyzje ogólnopolskie.Dla naszych urzędników wygodniejsze jest jak ludzie mniej wiedzą,rośnie ich prestiż a Straże Miejskie reperują budżety gmin.
Nadrzędny - Autor krisek64 Dodany 2010-01-31 12:50
Witaj barnaba24, tak jak piszesz moje SM jest w stopniu pierwotnie postępującym i w ciągu 3-lat z osoby powiedzmy chodziarza stałem się żółwiem poruszającym się o kulach a jak długo to NIE WIEM.   A co do karty parkingowej to taką posiadam i gdy na drogach publicznych są dla NAS MIEJSCA to normalne że korzystam, tylko PRZERAŻA MNIE BEZMYŚLNOŚĆ ZDROWYCH LUDZI ZAJMUJĄCYCH MIEJSCA Z KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ Z NAS GDYBY MOGŁA TO BY ZREZYGNOWAŁA.
Nadrzędny Autor Ola18 Dodany 2010-01-31 15:07
moim zdaniem skoro miejsce parkiongowe jest oznaczone "dla niepełnosprawnych" to tylko takie osoby powinny z nich korzystać....
To są miejsca przeznaczone specjalnie dla Nas i pełnosprawni nie mają prawa ich zajmować... co dosyć często jest spotykane ....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / NIEPEŁNOSPRAWNY-NIEAKCEPTOWANY (10442 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill