www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności a dokumentacja medyczna (2746 - wyświetleń)
- Autor bobek358 Dodany 2010-02-04 08:29
Witam,

Mam takie pytanie, otóż w maju 2008 roku miałem wypadek motocyklowy w skutek którego usunięto mi śledzionę oraz doznałem złamania trzonów kręgów L1 do TH11. 12 dni spędziłem w szpitalu. Chodziłem prawie 9 miesięcy w gorsecie. Miałem wizyty u ortopedy 10.06.2008 oraz 09.09.2008 oraz u kolejnego (innego) ortopedy 1.12.2008 który zapisał mnie na rehabilitację. Rehabilitację odbyłem w styczniu. Chodziłem także do chirurga z 3 razy.

Chce teraz złożyć wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, ale kolega powiedział że komisji przedstawia się dokumentacje z ostatniego roku, a ja niestety praktycznie nic nie mam z tego okresu (miałem składać wcześniej wniosek ale nie było czasu, studia praca ...). Nie chodziłem do ortopedy bo powiedział mi że co by nie zrobił, będę odczuwał bóle kręgosłupa.

Pytanie czy jest sens składać teraz wniosek czy może zacząć chodzić do ortopedy kilka razy i za rok się postarać?

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-04 09:56
skladaj teraz i zbierz cala  dostepna dokumentacje medyczna
Nadrzędny - Autor bobek358 Dodany 2010-02-04 10:04
właśnie mam taki zamiar, ale nie odrzucą mi tego wniosku ?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-04 17:10
sam sie przekonasz :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-02-04 12:09
Tu nikt nie wywróży, czy odrzucą czy nie. Za mało jest jasnych kryteriów w tych tematach a za duża dowolność orzeczników, aby ktokolwiek mógł Ci nawet radzić wiarygodnie. Jeśli chcesz koniecznie uzyskać orzeczenie - próbuj. Przekonasz się i jest to jedyny skuteczny sposób.

Ale, na moje skromne oko, z "chodzenia" do lekarzy naprawdę dla komisji słabo będzie wynikało uzasadnienie dla ewentualnego przyznania orzeczenia. Nie piszesz, jakie skutki wypadku odczuwasz obecnie i w czym one przeszkadzają. Sam fakt przebycia urazu nie narzuca decyzji o orzeczeniu o niepełnosprawności czy zdolności do pracy.
Ale i tak rozstrzygają to nasze kochane organa i na ich łaskę jesteś zdany.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-05 14:13
Szanowny Panie
Oczywiście, że może Pan złożyć teraz wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności. Komisja lekarska, oprócz badania dokumentacji lekarskiej, będzie również przeprowadzała z Panem wywiad, który pozwoli ustalić obecny stan Pana zdrowia. NA tej podstawie zostanie wydana decyzja o tym, czy może być Pan uznany za osobę niepełnosprawną, a jeśli tak, to w jakim stopniu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności a dokumentacja medyczna (2746 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill