www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odliczenia dla osób niepełnosprawnych (4242 - wyświetleń)
- Autor Anka01 Dodany 2010-02-04 12:23
Witam jestem na rencie socjalnej od ponad 10 lat ostatnio wyjechałam z mężem
w góry do SPA i czy ten wyjazd będę mogła odliczyć od podatku koszt takiego
wyjazdu to 1560zl za 3 dni, choruje na kręgosłup w tym SPA były właśnie masaże
na kręgosłup oraz odtruwanie, jakuzzi, sauna, basen itd czy mogę ten wyjazd odliczyć w następnym roku ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-02-04 12:39
Jasssne.
Odlicz i w tym i w następnym roku.
Jeny...
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-02-04 14:57
Ale super !!!
mam jeszcze jedno pytanie jak z mężem wyjedziemy na wakacje też do SPA za granice czy również będę mogła odliczyć taki wyjazd dziękuje za odp ;-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-04 20:43
? Anka 01-chyba źle zrozumiałaś bluengel.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-04 19:50
bluengel, ironia chyba spudłowała (albo ja czegoś nie zrozumiałam).

Do autorki: możliwe jest o ile mi wiadomo odliczanie tylko wydatków poniesionych w danym roku podatkowym (w PIT za 2009 odliczamy tylko koszty z 2009). Tak samo jak rozliczamy się tylko z zarobków z danego roku, tylko z danego roku mamy kwotę wolną od podatku itd. Por inne wątki na ten temat na forum:

Odliczenia PIT (klik)
Mam pytanie_PIT (klik)
Ulga rehabilitacyjna (klik)

Ulga podatkowa wedle mojego rozumienia nie służy temu, żeby sobie "zwrócić koszty" tylko zgodnie z nazwą, temu, żeby w jakimś stopniu obniżyć podatek.

Warto też zwrócić uwagę na inne formalne warunki odliczenia - por. ten wątek (klik)

Możesz oczywiście poczekać na odpowiedź eksperta z Centrum Integracji.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-02-04 21:02 Zmieniony 2010-02-04 21:07
Boginko, pytanie autorki wątku uważam za trollowanie - a trollom co najwyżej warto poświęcić jakieś złośliwe zdanie...
Przepraszam, jeśli moją odpowiedź uznałaś za rzeczywiste odniesienie się do pytania.
Nie sądzę, abym spudłowała - jeżeli po takim pytaniu (co jest absolutnie moją osobistą opinią) ktoś zadanie TAKIE pytanie kolejne, naprawdę nie warto się pochylać nad zagadnieniem.

Twoja odpowiedź natomiast dziwi mnie o tyle, że odniosłaś się jedynie do części pytania o okres rozliczenia i do aspektów formalnych a nie do przedmiotu odpisu, który to poddaję zjadliwej ironii. I z pewnością nie muszę tłumaczyć, czemu - bo choć tego nie napisałaś (bo taka Twoja natura), doskonale to rozumiesz:)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-04 21:16 Zmieniony 2010-02-04 21:31

> Przepraszam, jeśli moją odpowiedź uznałaś za rzeczywiste odniesienie się do pytania.


Ja nie, ale nie jestem pewna co do autorki.

A co do tego, że ktoś rozlicza 3 dniowe SPA - jeżeli US tego nie zakwestionuje jako rehabilitacji... Mnie wprawdzie byłoby głupio coś takiego wpisać..
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-02-04 20:03
I tu Boginka ma racje choć ja sama się nie rozliczam. Już mi to kiedyś wytłumaczono i to łopatologicznie. Mały błąd w odliczeniu kosztuje często dużo więcej oddaniu dla US.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-05 13:57
Szanowna Pani
Od dochodu możemy odliczyć:
odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym – wydatki związane z turnusem rehabilitacyjnym poniesione z własnej kieszeni, na podstawie posiadanej faktury. Również na podstawie faktury można odliczyć pobyt w szpitalu uzdrowiskowym (sanatorium), zakładzie rehabilitacji leczniczej czy też zabiegi rehabilitacyjne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odliczenia dla osób niepełnosprawnych (4242 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill