www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przegapiłam termin rozliczenia programu Student II (10709 - wyświetleń)
- Autor dessiak Dodany 2010-02-15 21:02
witam,
dzis zorientowalam sie, ze przegapilam termin rozliczenia sie z programu PFRON Student II. Miałam się rozliczyc do 14 lutego. Czy jesli jutro dostarcze rozliczenie to PFRON kaze zwrocic mi pieniadze? I jest jeszcze sprawa faktury za czesne. W umowie napisane jest, ze dokumenty do rozliczenia musza byc wystawione w czasie trwania semestru (czyli do 14 lutego). Nie wiem czy uda mi sie uprosic pania w szkole, zeby wystawila mi fakture z data 14 czy 13 lutego. Mam dowod wplaty za ostatnia rate czesnego z data styczniowa. Czy jesli faktura bedzie z data 16 lutego to tez kaza mi zwrocic pieniazki? :-( Prosze o porade, bo nie zasne dzisiaj...
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-02-15 22:46
1. Te terminy są, zasadniczo, po to aby ich przestrzegać, więc strona umowy może po prostu wyciągnąć stosowne konsekwencje - ale dużo zależy od dobrej woli.
2. Przeczytaj umowę - poznasz sankcje, jakie Ci ewentualnie grożą.
3. Nie gadaj ani mędrkuj tylko załatwiaj piorunem tę fakturę, pakuj się, leć do PFRON i proś, aby to uznali.
Po prawdzie, skoro tak stoi w umowie - dokumentem rozliczeniowym jest taka a nie inna faktura. Nie ma sensu teraz wypytywać postronnych (czyli ludzi na forum), co zrobi PFRON, ponieważ to nie oni decydują. Dobrze wiemy, że paragrafy paragrafami, ale tam też zdarzają się ludzie i można próbować coś załagodzić. Jeśli szybko się za to zabierzesz, nie powinno być kłopotu z wystawieniem faktury z datą 12.02, to możliwe.
Ale nastaw się, że i kłopoty mogą być - osobiście znam przypadek, kiedy właśnie przy "Studencie" z podobnych powodów chłopakowi nie rozliczyli dofinansowania.

Trochę nie rozumiem - otrzymałaś publiczne pieniądze na określonych warunkach. Czy nie warto dbać o ich spełnienie, aby mieć święty spokój...? Tak, tak, każdy może się pomylić... Ale marzenia o wyższym wykształceniu do czegoś jednak zobowiązują - skup się bardziej w przyszłości:)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-16 10:51
Szanowna Pani
Przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego mówią o tym, że: jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.

Podstawa prawna: Art. 57 pkt 4 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

W związku z powyższym, jeśli faktura zostanie wystawiona z dniem 15 lutego, wówczas nie powinno być żadnych problemów z zatwierdzeniem rozliczenia, natomiast jeśli będzie to data późniejsza, wówczas sytuacja może się zmienić. To samo tyczy się rozliczenia z PFRON.
Nadrzędny - Autor dessiak Dodany 2010-02-16 15:11
Niestety nie udalo mi sie wyblagac pani o wystawienie faktury z data wczesniejsza. Jest z data 16.02. Dzis tez zanioslam rozliczenie. Czyli wychodzi, ze wszystko jeden dzien po terminie. Pani w sekretariacie kazala mi napisac wyjasnienie, wiec je od razu napisalam. Nie wiem co to bedzie :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-16 15:59
trzeba pilnować terminów
Nadrzędny - Autor az355 Dodany 2011-08-11 21:34
wie ktoś do kiedy można się rozliczać z 2giego semestru? bo nigdzie na umowie nie mogę znaleźć terminu! bardzo prosze o pomoc! mój mail az355@wp.pl
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-08-12 10:15
Nie sądzę, że tego nie ma w umowie - w najgorszym wypadku jest odnośnik do zasad i warunków ogólnych, dostępnych na stronie PFRON...
Nadrzędny - Autor az355 Dodany 2011-08-14 13:32
no właśnie nie ma...jest termin rozliczania się z pierwszego semestru, a przy drugim po prostu są kropeczki, gdzie powinna być data. Przeczytałam całą umowę od początku do końca. Na aneksie na 2gisemestr też nic nie jest napisane, tzn nie ma konkretnej daty. Mogę mieć tylko nadzieję że otrzymam pismo z pfron o tym, że zbliża się czas rozliczenia
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-08-14 15:13
I, oczywiście, nie jest prościej zwyczajnie zadzwonić do swojego oddziału PFRON i zapytać, aby uniknąć sytuacji jak u autorki tego wątku...? Twoja sprawa, ale skoro tak - jak dla mnie - to trochę dowód na to, że niekoniecznie skorzystałaś z tego dofinansowania w sposób oczekiwany...
Nie, PFRON nie informuje, że coś się zbliża. Najwyżej wezwię Cię do zwrotu kasy lub przedstawienia rachunków.
Nadrzędny - Autor kerim___ Dodany 2011-08-14 19:38
bluengel masz rację. Dziwi mnie jednak fakt ,że tak student jak i semestralny uczeń nie wiedzą ,że w takich placówkach oświatowych są jakieś Komorki informacyjne jak np. sekretariat,portier czy woźny. Dziwne czas , dziwny kraj. Szkoda gadać.
Nadrzędny - Autor enduring_91 Dodany 2011-09-22 15:30
Witam dziś dostałam tel ze do 17 lipca miałam się rozliczyć ze środków otrzymanych z programu student II do 17 lipca;/
Nie miałam o tym zielonego chociaż czytałam aneks do umowy, porostu nie pamiętała wyleciało mi z głowy i do poniedziałku muszę napisać pismo o przedłożenie terminu i uzasadnić to;/ I może ktoś mi podsunie jakiś pomysł jak to konkretnie uzasadnić mogę?
Pomóżcie mi proszeeeee :-(
Nadrzędny Autor aguero Dodany 2011-09-27 18:21
Witam, mam ten sam problem, jak sobie z nim poradziłaś?! Potrzebuję bardzo pomocy w tej kwestii jak uzasadnić to zaniedbanie i niedotrzymanie terminu uregulowania należności.
Nadrzędny - Autor costam Dodany 2012-03-05 15:42
Mnie niestety też dotknął ten problem. Ciągle zapominam o ważnych rzeczach i o terminie rozliczenia też zapomniałam... :/ Złożyłam je w końcu 3 dni później, niż powinnam. A teraz przyszła decyzja i okazuje się, że jednak muszę zapłacić za własną głupotę... Nie mam skąd nagle wytrzasnąć tyle pieniędzy, żeby zwrócić do PFRON to, co mi przyznali.
Czy odwołanie coś da? Skoro to ewidentnie z mojej winy... :-(
Nie wiem co mam teraz zrobić... Jeśli się odwoływać, to co napisać w wyjaśnieniu? Ktoś już napisał coś takiego z pozytywnym skutkiem?
Z góry dziękuję za rady, pozdrawiam.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-05 17:14
trzeba myśleć co się robi
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-03-05 17:26
No niestety, trudno tu za bardzo współczuć, więc się tylko powtórzę:
1) czy chciałabyś, aby inni ludzie/urzędy/instytucje traktowali Ciebie tak, jak Ty umowy z nimi...?
2) czy naprawdę, przyjmując rodzaj "pożyczki" ze środków publicznych nie zaplanowałaś sobie jakoś kalendarza-przypominajek-harmonogramu elementarnych obowiązków, które pozwolą Ci osiągnąć w spokoju cel czyli skończyć te studia...?
3) czy będąc na studiach (jakichkolwiek), w obecnej sytuacji naprawdę nie wiesz, co napisać w ewentualnym wyjaśnieniu/odwołaniu i szukasz skutecznego wzoru zamiast biegiem próbować robić we własnym interesie to, co się da?
4) sorry, ale może w ten sposób się czegoś nauczysz. Teraz weźmiesz pożyczkę/kredyt na spłatę tego długu i jeśli znowu się nie wyrobisz, dopiero się dowiesz, czym się kończy taka niefrasobliwość.

Nie, nie chcę się pastwić nad Tobą, ale podpisałaś umowę na określonych warunkach. To co warte by były te umowy, gdyby każdy tak do tego podchodził...? A gdyby to PFRON na czas Tobie nie przelał kasy a za uczelnię trzeba by było płacić, byłabyś zadowolona czy dochodziłabyś praw? To naprawdę - jak to umowa - działa w obydwie strony.

No i dalej: Twoje stwierdzenie "ciągle zapominam o ważnych rzeczach..." nie wróży nic dobrego. Jak zagwarantujesz, że kolejnych rozliczeń będziesz dokonywała na czas...? A jeśli znowu Ci się "omsknie"? Inni potrafią się pilnować, od Ciebie też należy tego wymagać. Osobiście, denerwuje mnie taka nonszalancja...
I nie mów, że to nie zamierzone i bla bla bla. Może nie dorosłaś do studiów, do podpisywania zobowiązań, decydowania za siebie...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przegapiłam termin rozliczenia programu Student II (10709 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill