www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sposób na pobudzenie apetytu (18300 - wyświetleń)
- Autor marcin1990 Dodany 2010-02-25 00:21
Witam.

Znacie jakiś sposób na pobudzienie apetytu?

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-02-25 13:08
Marcin po spacerkach zawsze bym coś zjadła a jestem raczej z tych niejadków.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-02-25 13:58
Witam
Zapytam, a Ty nawet sam coś znajdź co może pasuje do Ciebie, co nada kierunek jak sobie pomóc.
Zacznę od powodu braku apetytu i jak długo ten stan trwa, ile masz lat - gdyż to też jest ważne ?
A teraz : zespół złego wchłaniania, rozpoczynające się kłopoty krążeniowe objawiające się choćby dusznością, przewlekły stan zapalny dróg oddechowych, dość długo utrzymujący się stan podgorączkowy, infekcja przewodu pokarmowego łącznie z przebadaniem w kierunku wykluczenia pasożytów, początki choroby nowotworowej, długotrwały stan - rany trudno gojące,  rozpoczynająca się lub już trwająca depresja, długotrwały stan braku bezpieczeństwa, strach, wiadomość iż od danego dnia staje się człowiek osobą ON, przebywanie w lokalu-pomieszczeniu, gdyż np. nie możesz wychodzić na zewnątrz, na powietrze z powodu choroby (wietrzenie pomieszczenia  to czasem mało), brak ruchu, predyspozycje rodzinne, nadmiar używek typu kawa, która zasyca się powodując uczucie pełności - nie chce się jeść, niektóre  lekarstwa, u dzieci i nastolatków (choć czasem dotyka i dorosłych) dochodzi nadmiar łakoci - czekolada słodycze, niedobór np.żelaza, mikroelementów
Jest sporo powodów braku apetytu ...
Złapanie punktu zwrotnego problemu  braku apetytu to dość ważny element aby danej osobie pomóc, odpowiednia terapia.
Na dzisiaj tak mogę Ci na razie odpowiedzieć.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-26 19:16
WERBENA,BRAK APETYTU NIE ZAWSZE MUSI BYC SPOWODOWANE CHOROBA CZY ZŁYM ODZYWIANIEM SIE...DOBRZE,ZE DODAŁAS STRES ,DEPRESJA I INNE.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-25 19:24
Marcin,gdy miałam podobne problemy kupowałam w aptece Nutridrink,to koktajle o smakach:waniliowym,truskawkowym i czekoladowym bardzo dobre chociaz kosztuja ok 7 zł.Moze spróbujesz tego.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-25 19:34
Może ziółka?
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-02-26 15:55 Zmieniony 2010-02-26 15:58
Mam 19 lat, ten stan trwa od stycznia 2010 po komisji lekarskiej w Szczecinie (odwołaniu do komisji do Szczecina i tam mi również nie przyznali renty) i od tego się zaczęło. Na dzień dzisiejszy mógłby mi wystarczyć 1 posiłek dziennie. Ważę 60 kg i mam 175 cm wzrostu, jestem szczupły. Rodzice mówią, że mam przytyć, bo ze mnie tylko skóra i kości. Kawy nie piję, papierosów nie palę, śpię po 8 godzin dziennie, chodzę na spacery.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-26 19:38
lepiej jak twoją szczuplość oceni lekarz,bo rodzice mogą inaczej to oceniać
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-26 19:40 Zmieniony 2010-02-26 19:43
Marcin przynajmniej masz fajną figurę.... masz dopiero 19 lat. Właśnie mam takiego szczupłego kuzyna a je za dziesięciu. Ja też mogę jeść tylko raz dziennie. Nie lubie wogóle zbytnio jeść ale za szczupła nie jestem. Mnie jednak to nie martwi. Spróbuj jeść choć troszkę na kolację bardziej kalorycznych potraw.
Malta dobrze podpowiada rodzice zawsze przesadzają
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-26 19:53
Sąsiada pies jak nie chciał jeść,to zamknął go na 3 dni bez jedzenia,potem wszystko wcinał,aż mu się uszy trzęsły.:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-26 20:18 Zmieniony 2010-02-26 20:21
:-) czyli chcesz mnie pogłodzić ok zgadzam się.....
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-26 20:27
Nie ciebie Elu,jakbym śmiał
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-26 20:31
Ależ ja się zgadzam..... tak bym jeszcze marzyła o linii miss :-))))))))) 60cm w pasie
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-26 20:44
Jak 3 dni nie będziesz jeść,to schudniesz 3 kg,a potem za 2 dni przytyjesz 12 kg-żaden interes.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-26 21:01
zgadza się to się nazywa dieta jo jo :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-26 23:35
Powiedziałabym, że efekt jo jo. :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-27 11:05
Ja tez mam 175 cm.wzrostu i marze o 60kg.wagi.Mam nadzieje,ze do wiosny ja uzyskam.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-27 11:18
dobrosia ,super wzrost,ja to ledwie 168cm ,przytym wzroście 60kg  ,to chyba nie za duzo
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-27 15:37
Maltabar,168 dla kobiety to wedlug mnie wlasciwy wzrost,ja bym wolala miec tyle.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-27 16:03
175 cm ,to jeszcze lepszy
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-02-27 16:12
O nie! ... Dobrosiu, takim wpisem "dyskryminujesz" niższe panie. ;-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-27 19:13
JOLIK,CHYBA NIE ZROZUMIAŁAS DOBROCHNY.NAPISAŁA PRZECIEZ ZE JEST WYSOKA A CHCIAŁA BY BYC WYZSZA,GDZIE TU DYSKRYMINACJA,WYRAZIŁA TYLKO SWOJE "MARZENIE".
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-27 21:21
Chcialabym być niższa,a nie wyższa.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-27 21:23
:-)
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-02-27 23:47
Staruszko123, załóż okulary. ;-)
A co do mojej uwagi ... Uprzejmie ci wyjaśniam, iż moje "oburzenie" wywołał wpis dobrosi:

>,168 dla kobiety to wedlug mnie wlasciwy wzrost


Toż to jawna "dyskryminacja" niższych (czyli mniej niż 168 cm) pań. O!
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-28 09:02
Nikogo nie chce dyskryminowac,chodzilo mi o to,ze porownujac moj wzrost ze wzrostem Maltabar to Maltabar ma odpowiedniejszy niz ja,z czego wniosek,ze zawsze zazdroscilam niższym koleżankom..Obrazonych przepraszam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-28 09:59
Bo rzadko jesteśmy zadowoleni z tego co nam natura dała
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-02-28 13:10
Ale się porobiło ...
Dobrosiu, nie zrozumiałyśmy się. ... Przyjęłaś moją uwagę na poważnie, a ja pisałam w żartach.
Ujęłam się za tymi paniami, które podobnie jak ja, gdy Pan Bóg przydzielał wzrost i rozum, stanęły ... tylko w jednej kolejce ... :-D
Mogłabym być "ciut" wyższa, ale niestety tyle ile jest "musi" mi wystarczyć. ... Może niekiedy mnie nie widać, ale na pewno .. słychać.  :-))))

Jeśli cię uraziłam tą sugestią o "dyskryminacji", to serdecznie przepraszam. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-28 12:43
JOLIK,MAM OKULARY,DOBROCHA WYJASNIŁA NIZEJ,ZE JEJ WPIS NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z DYSKRYMINACJA,ONA WYRAZIŁA SWOJE "MARZENIE".NIE NAWYRĘŻAŁABYM TAK CZESTO OSTATNIO WYZYWANEGO SŁOWA<DYSKRYMINACJA>.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-02-28 13:17
Czytając twoje posty na tym forum sądziłam, że znasz się na żartach. ...
Za uwagę o okularach przepraszam. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. :-)

I uwaga, jeśli biorę "coś" w cudzysłów, to znaczy, że znaczenie tego "cosia" nie należy odbierać dosłownie ... ;-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-28 13:26
JOLIK-I JIZ CIE LUBIE,DOBRZE,ZE WYJASNIŁAS SWOJ TOK MYSLENIA,TAK POZNAJE SIE LUDZI M.IN.POZDRAWIAM.:-)
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-02-28 09:13 Zmieniony 2010-02-28 09:47
marcin1990
Tak więc powodem jest stres, co dalej ?, jak ułożyć sobie życie ? masz 19 lat, renty nie przyznali, ( dlaczego? nie musisz odpisywać publicznie na forum, to może jest dla Ciebie krępujące), a w związku z tym, czy zamierzasz się odwoływać do wyższej instancji ? lub, pozostanie poszukiwanie pracy, a to trudne, czy tak? Czyli czy żyć na garnuszku rodziców ?
Na początek
Maxivit - tabl,  wsparte dodatkowo Witaminą B12 , Citropepsin syrop, ,
z ziół
anyż lub gotowe herbatki anyżowe, sok z aloesu
arcydzięgiel lekarski + przywrotnik = mieszanka wziąć po pół łyżeczki każdego razem sparzyć
chmiel -  aby Cię wyciszył, uspokoił, pomaga na spokojniejszy sen
Jeśli możesz i Ci nie przeszkadza zdrowotnie przez pewien czas w diecie zastosuj więcej dań pikantnych, ze zwiększoną ilością pieprzu,  przypraw gyrosa.
Problem ułożenia dalszego życia, odwołanie do wyższej instancji i w związku z tym  okres jaki to jeszcze potrwa, czy potem praca, jaki jest faktyczny stan Twojego zdrowia,  nie mogę się wypowiedzieć się, gdyż do tego potrzebna konfrontacja nie poprzez forum. I słusznie wnoszą rodzice , bo Oni to widzą, że mniej jesz, chudniesz i trzeba na czas o to zadbać, aby nie wpaść w nowe schorzenia, a te które masz mogą przybrać na sile, pogorszy się stan Twojego zdrowia z wycieńczenia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-02-28 09:32
Tematem było

>Znacie jakiś sposób na pobudzienie apetytu? >


a rozpisujecie się o ... wróćcie do tematu proszę
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-28 11:13
Apetyt nie zawsze ma wplyw na tężyzne fizyczna.Taka budowa i tyle.Trzeba zaakceptować.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-02-28 11:38 Zmieniony 2010-02-28 11:47
Marcin napisał wyraźnie

>ten stan trwa od stycznia 2010 po komisji lekarskiej w Szczecinie (odwołaniu do komisji do Szczecina i tam mi również nie przyznali renty) i od tego się zaczęło. Na dzień dzisiejszy mógłby mi wystarczyć 1 posiłek dziennie>


dobrosiu
czy Marcin wspomina, że całe życie jest wątły ? i że ma kaprys na inną figurę  ?
Nie .

jak sam napisał :

>na dzień dzisiejszy jeden posiłek >


Czy przy chorobach, które sam w innym poście wymienił, że posiada, a tj:  cyt:

>encefalopatię wczesnodziecięcą pod postacią wodogłowia wewnętrznego, torbiel pajęczynówka  tylnego dołu czaszki, astmę oskrzelową, alergię, zez rozbieżny, wada wymowy,niedowład połowiczny prawostronny, Stan mojego zdrowia się pogarsza. Coraz częściej i mocniej boli mnie głowa >


czy ma niedojadać ?

A całkiem inne pytanie ale to właśnie do orzeczników , że pacjentowi z  takimi chorobami nie przyznalno renty???????
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-28 12:51
WERBENA,NIE ROZUMIEM CO CIE TAK DZIWIĄ ZUSOWSKIE POSTANOWIENIA?CZY TYLKO MARCIN MA TAKIE Z NIMI PROBLEMY???ZAPEWNIAM ,ZE NIE.
I JESZCZE JEDNO,CZY TY ABY NIE ZASZKODZISZ CHŁOPAKOWI TYMI ZIÓLKAMI I INNYMI SPECYFIKAMI?BYŁABYM OSTROZNA SUGERUJAC MU COKOLWIEK...TYM BERDZIEJ,ZE SAMA PISZESZ IZ RZECZONY MARCIN ZAPADŁ NA KILKA CHOROB,NO CHYBA,ZES JEST LEKARZEM,ALE NA ODLEGŁOSC I ON NICZEGO NIE ZAPODA...
A NA KONIEC,STAWIAM TEZE ZA DOBROCHNĄ,ZE CHŁOPAK NIGDY NIE BYŁ PULCHNYM...POZDRAWIAM.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-28 14:43
Odnosnie zartów na forum-owszem,kiedyś można bylo tu żartować,teraz natomiast odnosze wrażenie że każdy post jest jak bomba z opóżnionym zapłonem,bo nie wiadomo jak ktoś go zinterpretuje,czy sie nie obrazi,nie weżmie do siebie zupełnie niepotrzebnie.Jest takie przysłowie-jak ktoś ma kij,to konia do bicia znajdzie.Wiec jak ktos chce "wojny"słownej,to tez zawsze znajdzie do niej powód.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sposób na pobudzenie apetytu (18300 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill