www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zakup samochodu (2792 - wyświetleń)
- Autor magdus84 Dodany 2010-03-07 18:46
Witam,

Jestem niepełnosprawną ruchowo, co niestety sprawia, że mam problemy w samodzielnym poruszaniu się (zwłaszcza na dłuższych dystansach). Chciałabym zakupić samochód, jednak moje środki finansowe są bardzo mocno ograniczone, wynagrodzenie nie pozwala mi odłożyć większych kwot, a kredytu zwyczajnie nie miałabym z czego spłacać.
Może ktoś mógłby mi poradzić do kogo mogłabym się zwrócić o pomoc finansową, albo czy jakieś firmy z branży motoryzacyjnej przewidują przekazywanie samochodów.

Niestety do programu sprawny dojazd się nie kwalifikuję dlatego, że aby móc zrobić prawo jazdy muszę mieć własny samochód dostosowany do moich potrzeb, z kolei, aby skorzystać z dofinansowania na samochód muszę mieć prawo jazdy.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-03-07 19:41
Przeszukaj forum - dosyć często pada to pytanie.
Na dzień dzisiejszy:
- program z PFRON i tak aktualnie nie działa (i raczej w najbliższej przyszłości działał nie będzie; ewentualnie w innym niż dotychczas kszałcie)
- żadna z firm aut nie rozdaje (bo i czemu?)
- możesz zwrócić się o pomoc tylko do fundacji z prośbą o pomoc w dofinansowaniu zakupu.

Niestety, jest to poważna bolączka wielu niepełnosprawnych. Ja też dziś jestem w podobnej sytuacji, ale postanowiłam się zawziąć i trudno: znalazłam już szkołę z autem, szukam wsparcia, biorę kredyt. Inaczej nic się nie zmieni. Może pracodawca Ci pomoże? Wiele fundacji też wspiera w różnoraki sposób - szukaj, pisz, próbuj.
Powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zakup samochodu (2792 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill