www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca (3743 - wyświetleń)
- Autor Biskupowa1@wp.pl Dodany 2010-03-12 04:11
Gdyby mi ktoś wyjaśnił jak to w końcu jest z tą rentą socjalną. Z ustawy wynika, że mogę podjąć pracę zawodową, ale nie mogę przekroczyć magicznej kwoty30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał. Z tego co sprawdziłam teraz to jest 973,10 zł. brutto. Do tej pory pracowałam ,,na czarno'' bo obawiałam się utraty renty. Mam ją przyznaną na stałe.;
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-03-12 08:52
Jest tak jak mówisz. Gdy wiesz że przekroczysz limit deklarujesz to w ZUSi - e i Ci ją zawieszą, ot i tyle.
Nadrzędny - Autor Ta_ci_ta Dodany 2010-03-22 20:00
Dzien dobry  nie wiedzialm gdzie napisac. napisze wprast tutaj.Mam druga grupe niepelnosprawnosci na depresje ale choruje rowniez na tarczyce i mam wade serca mam operacje 27 kwietnia jade do kliniki. Nie wiem gdzie mam sie zwrocic o pomoc .Mam obecnie w miare lekka prace sprzatam biuro jest to duzy obszar ale ten sam obszar nawet mniejszy na trzecim pietrez spraztaja panie we dwie jedna  zdruga grupa druga z trzecia  czy to sprawiedliwe .Drugie pyatnie.Firma  wktorej pracuje wygrala przetar na inny obiekt warunki byly tam straszne zoastam odeslana tam na dwa tygodnie,, nie boje sie pracy,ale srece boli jak tak sie traktuje  ludzi pracownikow w zakladach chronionych.. a mianowicie  pracowalam tam w mokrych butach w skarpetkach  wychodzilam do innych obiektow w swojej kurtce w kturej chodze na codzien wrcalam jak brudas do domu..pisalam do swojej kierowniczki odpisala jestescie rozkapryszone macie teraz inna kierowniczke i do poki tam bedzieciedo niej mowic  pozbyla sie mnie jak bym byla smieciem..... ale ok mowilam i drugiej w jakich warunkach tam pracuje i w czym.. zero reakcji,dzis mam poczatki zapalenia pluc  chorobowe.... wywozac nas tam po za maisto nikt nie pytal czy mam za co wrocic mam mamndat za przejazd .czy tak powinni byc traktowani ludzie chorzy i w zakladzie chronionym do kogo sie z wrocic ze tak zostalam potraktowana jak mzona tak traktowac ludzi pytam jak, prosze o pomoc.. pracowac chce i musze maz mnie zostawil mam na utrzymaniu corke i dom co mam zrobic by ktos wkoncu zareagowal na takie traktowanie mnie i napewno jest wiecej takich ludzi czekam na widomosc na odpowiedz jestem zalamana
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-03-31 15:40

> czy to sprawiedliwe


To jest trochę dziwne pytanie jak na forum internetowe. Bo nawet jeżeli taki układ jest niesprawiedliwy (co wcale niekoniecznie jest prawdą - człowieka nie określa tylko jego "grupa"), to odpowiedź forumowiczów do niczego konkretnego nie prowadzi.

> co mam zrobic by ktos wkoncu zareagowal na takie traktowanie mnie i napewno jest wiecej takich ludzi


Można pewnie złożyć donos do Państwowej Inspekcji Pracy. Można także (gdyby dochodziło do przestępstwa, co tu nie jest jasne) zawiadomić prokuraturę. Albo media czy lokalne organizacje na rzecz ON, Ale to jest prawdopodobnie równoznaczne z utratą tej pracy. Dokładnie tak samo jak w przypadku pełnosprawnego pracownika - jeżeli pracodawca źle (mówiąc łagodnie) kogoś traktuje, to czasem pozostaje "pójście na noże" ale z kolei jak się pójdzie na noże, to nie ma co liczyć na to, że pracodawca będzie Cię jeszcze chciał widywać.

Obawiam się, że Twój problem może zresztą wynikać (pośrednio) z zatrudnienia z ZPChu - ZPCHy powstają moim zdaniem z dwóch powodów - idealistycznie (bo ktoś chce prowadzić "odpowiedzialny społecznie biznes") i wtedy jest dobrze (ewentualnie mogło się jakiemuś zakładowi pracy "zdarzyć" że został ZPCHem). Albo na zasadzie brania kasy za niepełnosprawność pracownika - i wtedy może być po prostu bardzo źle: bo pracodawcy może kompletnie nie zależeć na konkretnej osobie tylko na statystyce zatrudnienia. Tymczasem, niepełnosprawny pracownik (tak jak każdy) powinien być dla pracodawcy wartościowy nie tylko (czy nawet nie przede wszystkim albo w ogóle nie) z powodu niepełnosprawności, „stopnia” i dotacji, a z powodu umiejętności i rzetelnie wykonywanej pracy. Jeżeli nie ma takiego układu, to może być bagno.

Moja mała rada (mała, bo ja się mogę "wymądrzać" z wysokości forum i wygodnego fotela) to przede wszystkim popatrzeć czy nie ma innej możliwej dla Ciele pracy niż ZPCh (osoba niepełnosprawna wcale nie musi tam pracować). Do tego tak naprawdę sprowadza się naprawienie Twojej sytuacji moim zdaniem - do zmiany pracodawcy jeśli to możliwe. I to niezależnie od tego czy zechcesz "pójść na ostre" i zaalarmować instytucje o złym traktowaniu pracowników, czy nie.
Nadrzędny Autor biniar Dodany 2011-06-05 19:08
Jest dla Ciebie praca , proszę o podstawowe dane :
adres
nr dow.
pesel
adres email
telefon
po otrzymaniu w/w danych zarejestruje Cie do mojej struktury i zaczniemy prace.
Jesli masz pytania pisz - czekam , pozdrawiam, Bniar

Strona http://perfumy.fm
zobacz ten filmik
lhttp://www.youtube.com/watch?v=zn4AJepiN4Q

Zbysława Reiss
skype zbyslawareiss
binia@reiss. pl
tl. 508167556
tl.727192025
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca (3743 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill