www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Formalności PFRON, Zus itd (8075 - wyświetleń)
- Autor Tyskaka Dodany 2010-03-17 19:08
Witam,
od czterech lat zmagam się z różnymi instytucjami jak PFRONy, Zusy itd. załatwiając różnego rodzaju wnioski i wnoseczki dla mojego, sparaliżowanego po udarze, taty. Zauważyłam, że chyba brakuje u nas firm, które wzięły by na siebie załatwianie tego rodzaju papierkowej roboty, a z chęcią skorzystałabym z takich usług gdyż powiem szczerze, nie zawsze mam na to czas. Czy we Wrocławiu ktoś spotkał się z takimi instytucjami? Jeśli nie, poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem takiej działalności, myślę, że znacznie ułatwiłoby to życie wielu zabieganym osobom - co myślicie? czy w ogóle skorzystalibyście z takich usług ?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-17 19:10
Pewnie tak ,o ile nie kosztowałoby to majatku,a przecież nie będziesz tego robić charytatywnie
Nadrzędny Autor Tyskaka Dodany 2010-03-17 19:16
Charytatywnie nie, ale wiem po sobie, że nie zapłaciłabym kilkudziesięciu zl za załatwienie papierka. Sęk w tym, by byli chętni, żeby nie wyjść na minus, ot cała filozofia.
Będę również wdzięczna za wszelkie propozycje - w załatwianiu jakich wniosków oprócz PRFONu czy ZUSu mogłabym być pomocna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-17 19:21
Sama wszystkie takie sprawy załatwiam. Nie sądzę , aby ktoś za mnie to zrobił za mniej niż 50 zł, a to już mogę przeznaczyć na leki. Przy niskich rentach liczy się każdy grosz.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-17 19:25
Myślę,ze to propozycja dla osób nie poruszających się samodzielnie,nie mających możliwości skorzystania z samochodu,wtedy załatwianie takich "papierków samemu już nie jest takie proste,pewnie ,że 50zł to sporo
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-03-17 19:31
Osoby , które nie mogą się samodzielnie poruszać, leżące, mają opiekunów , którzy pomagają im w takich sprawach. Niepełnosprawni, renciści (większość) mają za małe dochody na takie usługi.
Nadrzędny - Autor Tyskaka Dodany 2010-03-17 19:28
50 zl ?? nikt takiej horrendalnej kwoty nie zapłaci.  Łącznie ze mną :-). Przypuśćmy, że cena za załatwienie jednego wniosku - wydruk, wypełnienie, dostarczenie do was do podpisu zamknie się w przedziale 5 - 10 zl. Co wtedy ?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-17 19:30
każdy kto samodzielnie się porusza to raczej sobie sam woli sprawy załatwiać przynajmniej wie co w jego sprawie jest robione
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-17 19:34 Zmieniony 2010-03-17 19:38
Tyskaka za taką sumę nikomu nie opłaci się zakładać działalności. Nie sądzę , abyś miała tylu klientów , aby na tym zarobić. Chyba , że byłaby to dodatkowa usługa przy innej działalności.

5-10 zł napisanie, wydruk , dojazd do biur  i do klienta? Nie mówię już o innych kosztach. Niemożliwe.  Musiałabyś dopłacać.
Nadrzędny - Autor Tyskaka Dodany 2010-03-17 19:38
Opłacalność zostawcie mnie - moja w tym głowa, żeby to hulało, jeśli tylko będzie zainteresowanie :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-17 19:43
Lidian,z tą opieką, osobą,która wszystko załatwia to niestety jesteś w błędzie nie wygląda to tak różowo jak opisujesz
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-03-17 20:00
Malta ja patrzę na te sprawy z perspektywy własnych doświadczeń. Osoby  bliskie są mi pomocne w sprawach, których sama nie jestem w stanie załatwć. Masz jednak rację, nie można uogólniać. Różne są uwarunkowania i nie zawsze wygląda to tak jak powinno.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-17 20:16
Wracając jednak do pytania Tyskaka. Trudno jest ocenić jakie będzie zainteresowanie. Mogę odpowiedzieć tylko za siebie. W tej chwili nie jestem zainteresowana.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-17 20:35
Ja bym była,ale zdaje się ,ze dotyczy to  tylko Wroclawia
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-03-18 08:46
Pozdrowienie Kamyka ręką!
Tyskaka , wszystkie druki zarówno zusowskie, jak i pfronoskie znajdziesz w internecie.Jeśli masz odrobinę czasu poświecić na wypełniania druków potrzebnych Twojemu Tacie to zrób to , to nie jest trudne.Po co płacić 5O zł,  chyba że tak dużo zarabiasz i stać Ciebie na płacenia. Mam dużo czasu , moje dni to  każdy taki sam,  ale mieszkam za daleko od Wrocławia, bardzo daleko, to nie mogę Tobie pomóc po prostu gratis. Pozderko od Kamyka.Trzymajcie się i opiekujcie się swoim Ojcem ! " Kto czci ojca,zyskuje odpuszczenie grzechów...(Sylacha 3, 3).Amen.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-18 08:56
Kompletne nie zrozumienie postu Tyskaka
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-03-19 07:37
Tystaka !Dobry dzień dla Ciebie i Twoim najbliższym !
Wczoraj fatalnie się czułem i musiałem się położyć.Dzisiaj rano przeczytałem Twój post raz jeszcze.O ile masz taką chęć i lubisz pisanie , wypełnianie druków to powinnaś założyć taką działalność, np ; Biuro pisania podań. Koszty założenia takiego biura jeśli się dysponuje własnym  lokum bezpłatnie , np samodzielny pokój w mieszkaniu, komputer,zakup papieru do drukarki , są minimalne. W internecie wszystko podane jak " na tacy"- ustawy,rozporządzenia,wzory druków i do dzieła. Powodzenia ! Pozdero od Kamyka!
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2010-03-19 11:23
Ale tej Tyskaka chodzi o zalozenie fundacji sponsorowanej przez unie a nie działalnosci jako takiej. Bedzie mieć przyzwolenie nasze to postanie kolejna fundacja z naszych rent emerytur a bedzie się nazywalo że dotuje euro. Tak jak Kamyk powiedzial jest wszystko w internecie do wielu instytucji mozna wysłac mailem faksem swoje dokumenty a kto nie ma tego rodzaju sprzetu to faktycznie nie dorósł do obecnych czasów jak mowi mój doktor naczyniowiec. Miłego dnia życzę i malo problemow.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Formalności PFRON, Zus itd (8075 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill