www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Samodzielny wypad (11581 - wyświetleń)
- Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-20 16:54
Witam.

Cierpię na Dziecięce Porażenie Mózgowe (cztero-kończynowe) z bardzo głębokimi zaburzeniami mowy, przez co potrzebuję stałej i kompleksowej opieki. Do tej pory jeździłem wszędzie z mamą, jednak ze względu na wiek - swój (26 lat) i mamy - chciałbym spróbować samodzielnych wolarzy.

W związku z powyższym szukam jakiegoś fajnego ośrodka dla osób dorosłych, który mi to wszystko zapewni. Poza fachową rehabilitacją zależy mi także na poznaniu nowych ludzi i dobrej zabawie. Czy możecie mi coś polecić? Mam w tym zakresie dwa doświadczenia - bardzo dobre i bardzo złe. Bardzo dobre - sanatorium "Stokrotka" w Goczałkowicach Zdroju, gdzie miałem fantastyczną opiekę i byłem traktowany na równi ze wszystkimi - i bardzo złe - sanatorium w Ameryce koło Olsztynka, gdzie cały czas siedziałem na sali, a personel traktował mnie jak głupka i adresował do mnie słowa, które nie nadają się do cytowania na forum, tylko dlatego, że jako jedyny miałem niewyraźną mowę i potrzebowałem stałej opieki.

Czy możecie polecić mi coś ciekawego? Będę bardzo wdzięczny.

Serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-03-20 17:53
Witaj! Polecam Górzno koło Leszna, byłam tam w styczniu i było kilka osób które wymagały dużej opieki i moim zdaniem wszystkie te osoby były traktowane na równo ze wszystkimi także warto spróbować pojechać tam bo warunki, rehabilitacja i opieka jest na prawdę dobra. Życzę powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-21 15:29
Serdecznie dziękuję.

Czy mogę prosić o jakieś namiary na ten ośrodek?

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-21 16:03
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-03-21 16:36
to właśnie o ten ośrodek mi chodzi co pan przede mną podał :-)
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-22 18:00
Serdecznie dziękuję, ale czy ten ośrodek nie jest bardziej dla dzieci niż dla dorosłych?
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-03-22 18:52
nie, osoby dorosłe też tam jeżdżą :-)
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-23 17:36
Pięknie dziękuję. Na pewno wezmę ten ośrodek pod uwagę. :-)
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-03-23 21:02
cieszę,że jakoś pomogłam :_
Nadrzędny Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-24 17:45
:-)
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-03-31 17:34
Czy ktoś miałby dla mnie jeszcze jakieś propozycje? Nazwy ośrodków, adresy etc.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-03-31 18:21
Najlepiej poszukać w internecie ośrodków rehabilitacyjnych MSWiA i zadzwonić do kilku, i po prostu zapytać czy możesz jechać sam, czy możesz liczyć na ich pomoc? tylko oczywiście musisz opisać swoją sytuację zdrowotną.Zresztą tutaj w którymś wątku są opisane takie ośrodki! Życzę powodzenia i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-04-01 15:02
Dzięki. Pytam, bo zależy mi na opiniach ludzi, którzy byli już w takich ośrodkach.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor ausia Dodany 2010-04-16 18:43
jest w Toruniu Fundacja Ducha która organizuje 1. Rajd Kajakowo – konny w Puszczy Augustowskiej - Czarna Hańcza- Kanał Augustowski
2. Obóz rehabilitacyjny ( stacjonarny) konno - kajakowy w Puszczy Augustowskiej
3. Obóz konno -wspinaczkowy w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.O ile interesuje cię taka wyprawa pod namioty>Ten 1-mój 15 letni syn  był na nim jest to spływ Czarną Hańczą (mój syn choruje na DMD-potrzebuje pomocy prawie we wszystkich czynnościach,porusza się na wózku-tam nie ma z tym problemu.Podobało mu się niezmiernie)jest rehabilitacja co 2-3 dni zmiana miejsca noclegu i młodzi ludzie.Ten 2-to raczej dla dzieci.A 3 to tylko z opisu wiem ze to nie dla dzieci.Najlepiej osobiście dowiedzieć się.Zdjęcia i informacje na www.fundacjaducha.pl najlepiej skontaktować się telefonicznie.Pozdrawiam.Naprawdę świetna Fundacja
Nadrzędny - Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-04-17 10:03
Czy osoby z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym (cztero-kończynowym) z głęboką wadą wymowy, które potrzebują stałej opieki, mogą w tym uczestniczyć?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor ausia Dodany 2010-04-21 11:06
wiem że swego czasu był chłopiec z czterokończynowym porażeniem,gdyż od jego mamy dostałam namiar na fundację.Proponuję zadzwonić.Tam uzyskasz szczegółowe informacje.Najlepiej do pani dyrektor bordz miła i przesympatyczna osoba.
Nadrzędny - Autor ausia Dodany 2010-04-21 11:07
dodam ze mój syn również potrzebuje stałej opieki,która jest tam zapewniona.
Nadrzędny Autor Wojciech Kaniuka Dodany 2010-04-21 14:38
Ślicznie dziękuję i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Samodzielny wypad (11581 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill