www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Potrzeba kształcenia specjalnego! (2961 - wyświetleń)
- Autor julita1979 Dodany 2010-03-30 11:08
Witam!
Jestem mamą 7 latka, któremu dwa lata wcześniej wykryto kardiomiopatię gąbczastą wrodzoną (niescalone myocardium). Dodatkowo stwierdzono zaburzenia neurorozwojowe z opóźnieniem rozwoju fizjologicznego i czynności ruchowo-percepcyjnych, opóźniony rozwój mowy.
Chodzi do normalnego przedszkola lecz nie daje sobie rady z powodu wyżej wymienionych opóźnień. Panie przedszkolanki sugerują, że najlepszym rozwiązaniem jest nauka w grupie integracyjnej! I tu zaczynają się schody  ponieważ w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nie wystawią takiego orzeczenia gdyż są to tylko choroby przewlekłe! Czy ktoś może poradzić mi jak inaczej mogę starać się o takie orzeczenie?
Nadrzędny - Autor tasia73 Dodany 2010-03-30 16:51
a może spróbuje Pani do powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności?pewnie jest taka placówka gdzieś w Pani mieście powiatowym??niech Pani spróbuje...i chciałam jeszcze zapytać czy zechciałaby Pani udzielić mi kilku odpowiedzi gdyż piszę prace dyplomowa na temat reakcji rodziców na niepełnosprawność dziecka??podałabym nr gg i zadałabym Pani kilka pytań!proszę się zastanowić!
Nadrzędny Autor julita1979 Dodany 2010-03-30 19:33
Syn ma już orzeczenie o niepełnosprawności! Gdy pytałam to są dwie różne sprawy! Musiałby mieć chyba stwierdzone punkty od 1-3 a ma 07-S i 10-N
Nadrzędny Autor nova Dodany 2010-03-31 10:40
Dziwne. U mnie w przedszkolu jest 2 dzieci ( w tym  1 z chorobą przewlekłą) dodatkowo z opóźnionym rozwojem i nie mieliśmy żadnych problemów z otrzymaniem opinii o potrzebie kształcenia specjalnego. Tylko wiesz co, własnie sobie przypomniałam że jakieś przepisy się pozmieniały . My mieliśmy opinie wydawaną rok temu a teraz byłam w poradni i jest ogromny problem, ale panie kombinują usilnie aby moją córkę pod cos ''podpiąć'' żeby taką opinię ponownie otrzymała. Czekam właśnie na decyzję co znami zrobią ale i tak chwała im za to że bardzo chcą nam pomóc.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Potrzeba kształcenia specjalnego! (2961 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill