www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wniosek dowodowy? (3421 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2010-04-07 09:02
Odnalazłam swój napisany w 2006r  wniosek do ZUS o przeliczenie emerytury,do tej pory nie załatwiony..dowiedziałam się ,że powinnam go przedstawić przed rozprawą bo napewno by mi pomógł..."a to już na dniach"...Kiedy go mogę dostarczyć Sądowi :pisemnie wysłać kopię a oryginał na rozprawie czy dopiero pokazać oryginał na rozprawie? Co to jest ten "wniosek dowodowy" i czy go tak można sformułować:
np:  Proszę o uznanie tego pisma do ZUS z 2006 r jako dowód w sprawie?
I drugie pytanie...
Odwołanie do Sądu dotyczyło :1)wstrzymania mi wcześniejszej emerytury bez porozumienia ze mną  2)odmowy przeliczenia emerytury po przepracowaniu 36 miesięcy,z powodu mylnej informacji Urzędniczki w ZUS ,że takowe przeliczenie należeć mi się będzie gdy ukończę 60 lat...a przepisy mówią wręcz odwrotnie...,3) pomyłek w wyliczeniu świadczeń oraz usiłowanie narzucenia mi tzw :"nowej emerytury" po ukończeniu przeze mnie 60 lat pomimo ,że w 2005r miałam już wyliczoną tzw wcześniejszą emeryturę po rencie, którą pobierałam  nadal pracując.
A na Wezwaniu czytam...że bedę przesłuchiwana w charakterze wnioskodawcy ...w sprawie wniosku "o prawo do emerytury"...czy to nie pomyłka?czy mam to traktować jako duży skrót myślowy Wysokiego Sądu...czy może jeszcze przed rozprawą napisać korektę...co zarzucam i czego oczekuję?
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-04-10 08:37
prawie 50 wyświetleń...czyli tyle Osób czytało i nie potrafi mi doradzić...coraz mniej mam nadziei na pozytywne załatwienie mojej sprawy..a jeszcze czytając  TO  forum jak bardzo często krzywdzeni są naprawdę Chorzy Ludzie zaczynam tracić wiarę ,że istnieje sprawiedliwość...pozdrawiam i mimo wszystko nie dajcie się złamać przez żadną MACHINĘ...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-04-11 20:24

>>Odnalazłam swój napisany w 2006r  wniosek do ZUS o przeliczenie emerytury,do tej pory nie załatwiony..dowiedziałam się ,że powinnam go przedstawić przed rozprawą bo napewno by mi pomógł.


Hm piszesz deczko chaotycznie  no ale zapytamy..

Czy ten wniosek o przeliczenie emerytury z 2006 roku ma charakter pisma  procesowego..
To jest  z adnotacją ZUS z 2006 roku ze drugi egzemplarz wpłynął ..?? Lub masz potwierdzenie pocztowe  że to pismo  do ZUS wpłynęło...  Pytanie istotne co ZUS opowiedział na to pismo..???

Ja praktykuje do instytucji sadów etc  oddaję pismo w dwóch egzemplarzach  .. jeden idzie do instytucji drugi podbity z datą wpłynięcia zabieram do archiwum.

Co do zabrania dokumentów i dostarczeni do sądu...
Na rozprawie  jest to za późno bo ZUS  jako strona w takim przypadku  może żądać odroczenia rozprawy w celu zapoznania się z nowymi dowodami
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-04-12 09:05
Witaj Godunow...mam przybitą na wniosku z 2006 r pieczątkę ZUS  wpłynęło: xx. xx.2006r Wydział Koordynacji Obsługi Klientów.Do swojej dokumentacji w ZUS nie miałam do tej pory wglądu , bo przy 3 odwołaniach do ZUS nie wiedziałam ,że mogę o to wnioskować ...komputer i jego obsługę znam od niedawna!
Wniosek był do Inspektoratu ZUS oddział w ....
cytuję:
"Uprzejmie proszę o przeliczenie mojej emerytury z wybraniem najkorzystniejszego wariantu i wg nowej kwoty bazowej"....

A teraz miałoby to udowodnić ,że ciągle przychodząc do ZUS z zaświadczeniem o kontynuowaniu zatrudnienia w wymiarze pół etatu, pytałam kiedy mogę przeliczyć emeryturę a nie doliczać 3 miesiące do stażu pracy?No właśnie chciałam sprawdzić w styczniu czy była odpowiedź na to pismo ale Urzędniczka odpowiedziałą że są już pa;piery w Sądzie.
Ponieważ mylna ustna odpowiedź ,że po 60-siątce się w Sądzie nie będzie liczyć więc może choć brak odpowiedzi pisemnej będzie jakimś dowodem dla Sądu ,że mówię prawdę a poniewaź nie miałam dotąd innej możliwości sprawdzania wiarygodności ZUS no i nie wiedziałam ,że trzeba...teraz mam za swoje.Dzięki za podpowiedź ...więc radzisz jednak szybko wysłać kopię tego pisma wraz z wyjaśnieniem?Ale jakim?Dzięki!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-04-12 14:11
Tak Zrób  to jak najszybciej .
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-04-13 13:13
Dziękuję,zrobię jak radzisz, również pozdrawiam serdecznie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wniosek dowodowy? (3421 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill