www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca (4144 - wyświetleń)
- Autor martab3@poczta.onet.pl Dodany 2010-04-08 21:05
Witam
Mam27 lat od urodzenia jestem niepełnosprawna po chorobie DPM.Nie mam ani pracy ani renty mam tylko zasiłek pielęgnacyjny 153zł . Pomoc społeczna nic nie robi żeby mi pomóc  twierdząc że dochód przekracza mojej rodzinie proszę o pomoc w kwestii psychologicznej i o pomoc w znalezieniu pracy
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-04-08 22:18

> Nie mam ani pracy ani renty


Krótkie i oczywiste pytanie brzmi: dlaczego? MPD/DPM jest chorobą występującą od urodzenia, więc powinno być możliwe wnioskowanie o rentę socjalną (uwaga: to co innego niż renta z niezdolności do pracy). Wnioskowałaś i orzecznicy uznali, że nie jesteś "całkowicie niezdolna do pracy"?

Wiem, że Twoja prośba dotyczyła głownie "kwestii psychologicznej" i "znalezienia pracy" ale po takiej ilości danych jakie zostawiasz w poście trudno raczej pomagać w szukaniu pracy (poza chorobą i wiekiem są też takie rzeczy jak kwalifikacje, miejsce zamieszkania, stopień sprawności, chęć/zdolność do pracy na otwartym rynku a nie tylko posadach "dla niepełnosprawnych" - to wszystko wpływa przecież na szukanie pracy). Rozumiem, że to niekoniecznie są szczegóły którymi wszyscy chcą się dzielić i wytapetować Internet, więc proponowałabym bezpośredni (a nie przez forum) kontakt np. z jakimś centrum pośrednictwa. Bo poza tym, mogę tylko podrzucać w tej sytuacji ogólno dostępne adresy stron z ogłoszeniami, ale tyle z pewnością potrafisz też zdobyć sama.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-09 15:09
w wieku 16 powinnaś stanąć na komisje i wtedy byś dostała rente
skoro zaniedbaliście to to wasza sprawa
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-09 18:40
Barbaro,
a kto powiedział, że to MUSI BYĆ konkretnie w wieku 16 lat? Bzdury piszesz. Najwcześniej w tym momencie, ale później kiedy chce.
Wiele razy proszono, abyś przestała pleść trzy po trzy, nie mając pojęcia bladego a tym bardziej chęci udzielenie rzeczywistej wskazówki. Pamiętaj: na Twoim przypadku nawet maleńka część wszechświata się nie kończy.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-09 19:22
bluengel tak się składa że wiem o czym pisze sama od dziecka choruje na tą chorobe i stawałam na komisję mając 16 lat więc jak nie wiesz to zamilcz po za tym jak widać lepiej biadolić że ma się tylko 153 zł niż działać
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-09 20:14
Tak się składa, że to w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia - ponieważ pmd ma wiele różnych postaci. Znam takich, którzy są prawie zdrowi oraz takich, którzy są w 100% zależni od osób trzecich. A juz na pewno nie jest tak, że każda osoba z pmd otrzyma z marszu niezdolność i rentę.
Tłumaczę, dziewczynko (8arbaro) - można stawać w wieku 16 lat, ale można także później. Nie ma obowiązku, że koniecznie trzeba TYLKO  wtedy, bo coś przepada! Wprowadzasz ludzi w błąd, a do tego nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Nadal sugeruję więcej empatii i pokory.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-04-10 10:10
Blueangel
dziewczynke to sobie zrób z robotem w łóżku :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-04-12 15:01
Cięta riposta:)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-04-12 16:52
no jakby nie było trzeba umieć odpisywać :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca (4144 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill