www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pokonywanie barier architektonicznych (2978 - wyświetleń)
- Autor Marta 23 Dodany 2010-04-12 19:58
  Czy jak korzystałam z dofinansowania z PCPR do likwidacji barier w łazience, to czy po przeprowadzce do innego mieszkania, tez mogę na ten sam cel (czyli łazienkę) się ubiegać.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-13 11:20
Szanowna Pani
Jeśli dostosowanie dotyczy majątku trwałego, takiego, którego nie można ze sobą zabrać, to dofinansowanie może zostać przyznane ponownie przed upływem terminu. Natomiast, jeśli dostosowanie polega na zakupie np. schodołazu, czyli sprzętu, który można przenieść do nowego mieszkania, wówczas dofinansowanie nie zostanie przyznane.

Podstawa Prawna: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Dz. U. 2002.96.861
Nadrzędny - Autor Marta 23 Dodany 2010-04-13 21:39
przeniesione z wątku pokonywanie barier arch..."Jeżeli wnioskodawca złoży powtórny wniosek o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, taki wniosek nie może dotyczyć urządzeń, robót i czynności, których zakup, montaż lub wykonanie były poprzednio objęte dofinansowaniem". Z tego cyt. zaś wnioskuję że po raz kolejny ubiegać się o dofinansowanie na to samo nie mogę. Więc jak to jest?. Ja mam dziecko 6-letnie niechodzące, zmieniliśmy mieszkanie na parter, ponieważ od dźwigania synka sama zaczęłam mieć problemy z kręgosłupem. Ogólnie to mieszkanie jest w kiepskim stanie (konieczna wymiana okien, zerwanie rozeschniętego parkietu, bo w szczelinach można but zostawić, no i łazienka) na którą 4 lata temu trochę nam dofinansowali. No i nie wiem czy po raz drugi dofinansują nam do łazienki, a naprawdę jest tam  co robić (oddzielnie wc. i oddzielnie łazienka, i ani do jednego ani do drugiego nie zmieści się wózek). Proszą o porady
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-14 10:17
Dofinansowanie możliwe jest tylko do takiego remontu, który dostosuje mieszkanie do potrzeb niepełnosprawności. Z tego co Pani pisze wynika, że od momentu przyznania poprzedniego dofinansowania minęły 4 lata. Przepisy stanowią, że o kolejne dofinansowanie można się starać po upływie 3 lat. Tak więc może Pani składać wniosek o dofinansowanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pokonywanie barier architektonicznych (2978 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill