www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lęk (3531 - wyświetleń)
- Autor ewelincia95 Dodany 2010-04-16 10:23
Poruszam się o kulach i problemem są dla mnie stare tramwaje i autobusy.Boję się do nich wsiąść bez pomocy innych osób.To samo jest z wysiadaniem.Przy nauce chodzenia o kulach uczyłam się pokonywać różnego rodzaju nierówności ,schody o różnych wysokościach.Pod okiem rehabilitantów szło mi dobrze,ale jak przychodzi wsiąść do starego tramwaju czy autobusu ogarnia mnie lęk i nie wiem,czy mam znowu kogoś prosić o pomoc ,czy odważyć się i wsiąść samodzielnie.W moim mieście wprawdzie większość autobusów jest niskopodłogowa,ale niestety nie dotyczy to tramwajów.Chciałabym się zapytać czy Waszym zdaniem powinnam się odważyć i wsiąść samodzielnie.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-04-16 10:37

> Chciałabym się zapytać czy Waszym zdaniem powinnam się odważyć i wsiąść samodzielnie.


Wydaje mi się, że to nie jest pytane przy którym można się kierować opinią forum. :-) Ale gdybym miała coś radzić: spróbuj kilka (-naście, -dziesiąt, wedle potrzeby) razy wsiąść w towarzystwie drugiej osoby, które nie będzie Ci asystowała i której funkcją jest tylko zareagowanie gdybyś się np. przewróciła. Jeżeli pójdzie Ci dobrze, to być może uda Ci się potem dojść do takiego przekonania, że tę funkcję ostrzegawczą mogą też pełnić inni wsiadający (nie umówieni znajomi czy rodzina, ale każdy kto czeka na przystanku lub siedzi w środku),a niczego innego już nie potrzebujesz.

Co do autobusów - może warto próbować wejściem koło kierowcy? Wtedy masz wysoką szansę, że on Cię widzi i np. nie odjedzie sprzed nosa.

PS. Jeśli wolno zapytać: czy Twój lęk ma tylko skutki psychiczne (po prostu się boisz), czy wpływa też na to jak funkcjonujesz?
Nadrzędny - Autor ewelincia95 Dodany 2010-04-16 10:47
Po prostu się boję.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-16 11:28
A potrafisz określić, czego właściwie się boisz dokładnie...?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-04-16 18:08
do odważnych świat należy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lęk (3531 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill