www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna (2504 - wyświetleń)
- Autor sivucha Dodany 2010-04-18 10:46
Witam

Mam przyznana na stałe rentę socjalną ( I gr.), chciałbym podjąć prace w pełnym wymiarze czasu (zawieszam rentę socjalną). Moje pytanie dotyczy odwieszania renty. Jeżeli za jakiś czas moja umowa o prace zostanie rozwiązana, czy będę mógł spowrotem uzyskać prawo do pobierania renty socjalnej, jeśli tak to na jakich zasadach będzie ona przywrócona? czy będę ponownie wzywany na komisje? czy istnieje możliwość, ze renta niezostanie mi odwieszona? Proszę podać o jakie przepisy Państwo sie opieracie.

Pozdrawiam
sivucha
Nadrzędny Autor Mistrz Dodany 2010-04-20 14:51
Wtedy składasz wniosek do ZUSu o odwieszenie renty i za ten miesiąc masz już płacone - bez żadnych komplikacji, komisji itp. Zupełnie inna sprawa jest taka, że ZUS może cię w każdej chwili wezwać na badanie w celu stwierdzenia, czy niezdolność do pracy trwa nadal. Taki przywilej, ale raczej mało stosowany.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-21 12:06
Szanowny Panie
renta jest odwieszana na wniosek. Podjęcie zatrudnienia, nie oznacza, że utracił Pan prawo do renty. Zostało tylko zawieszone jej wypłacanie na czas osiągania dochodów większych niż 30% przeciętnego wynagrodzenia. Jeśli pańskie dochody się zmniejszą wówczas składa Pan wniosek do ZUS i świadczenie zostaje odwieszone
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna (2504 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill