www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy dziecku autystyczn. przysługuje dof. do remontu łazienki (3408 - wyświetleń)
- Autor justynak Dodany 2010-04-23 09:43
Dziecko w orzeczeniu o niepełnosprawności ma wpisany symbol 01-U., poza tym ma stwierdzone zaburzenia koordynacji ruchowo-wzrokowej i podwyższone napięcie mięśniowe.
Do PCPR złożyłam wniosek o doinansowanie likwidacji barier arch. związanych z remontem łazienki. Niestety otrzymałam odpowiedż, że autyzm nie stanowi podstawy do przyznania dofinansowania. Rozczarowałam się bardzo, gdyż wcześniej w tym samym PCPR (woj.warm.-maz.) dowiadywałam się, że jest taka możliwość.
Mam wrażenie, że rodzice dzieci autystycznych nie mają zbyt wiele możliwości na otrzymanie pomocy.
Czy dzieciom autystycznym faktycznie nie przysługuje dofinansowanie z tego tytułu, dlaczego wprowadzono mnie w błąd?
Czy mogę liczyć na innego rodzaju dofinansowanie?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-04-28 09:23

>Rozczarowałam się bardzo, gdyż wcześniej w tym samym PCPR>


aby otrzymać wiarygodną odgórną odpowiedź , zadzwoń, lub napisz list do PFRON głównego w Warszawie z prośbą o odpowiedź na pytanie "Czy dziecku autystyczn. przysługuje dof. do remontu łazienki ". Otrzymasz  odpowiedź, skonfrontujesz z odpowiedzią rejonowego PCPR
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-04-28 12:09
Sama sobie odpowiedz

Osoby na wózkach i całkowicie zależne od innych czekają całymi miesiącami na dofinansowanie ( w praktyce ale tylko 50 proc., a nie 80 proc.) i to bez gwarancji, że taką pomoc dostaną. Skoro na wózkach mają ogromne problemy to czy chodzące dziecko z lekkimi zaburzeniami ruchowymi ma szansę? Tak tylko pytam bo odpowiedź jest oczywista, ale próbować zawsze można.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy dziecku autystyczn. przysługuje dof. do remontu łazienki (3408 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill