www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / brak wyroku Sądy (5360 - wyświetleń)
- Autor Anka01 Dodany 2010-04-27 10:01
Witam,

Proszę o pomoc wygrałam sprawę w Sądzie o rentę socjalną 22. 09.2009r. Z Sądu nie otrzymałam wyroku ani żadnej notatki o wyroku, tylko po 2 miesiącach otrzymałam od ZUS-u decyzję o przyznaniu i wyrównaniu renty socjalnej ale teraz potrzebuję wyrok do zasiłku pielęgnacyjnego(który zasiłek pielęgnacyjny będzie wyrównany jak dostarczę wyrok Sądu) zwróciłam się do Sądu o wydanie wyroku ale Sąd odrzucił wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku gdyż złożyłam wniosek za późno powinnam w ciągu 7-dni złożyć wniosek od dnia rozprawy, a że nie złożyłam w terminie wniosku nie otrzymam wyroku. Co mam w takiej sytuacji zrobić do kogo się zwrócić?? Proszę o radę
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-27 10:07
wyrok a uzasadnienie wyroku to 2 rozne sprawy
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-04-27 10:09
porostu chodzi mi o sam wyrok
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-27 10:16
sam wyrok to dostaje sie w kazdej chwili, trzeba zlozyc pismo do sadu, wykupic znaczki i musza przyslac

po drugie wyrok jest prawomocny dopiero po 21 dniach i nikt Ci go wczesniej nie sporzadzi
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-27 10:26
Ale od września 2009 to się już chyba, droga Gocho, uprawoncnił, nie sądzisz...?

Do autorki: odrzucono Twój wniosek (jak rozumiem) o uzasadnienie i mają rację, ale sam wyrok na pewno otrzymasz - złóż wniosek WYRAŻNIE u wyrok i nie powinno być problemu. Chyba pomyliłaś tu dwa pojęcia (uzasadnienie i wyrok), stąd zamieszanie.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-27 10:35

>>Ale od września 2009 to się już chyba, droga Gocho, uprawoncnił, nie sądzisz...?


oczywiscie ale poczytaj posta anki, w ktorym pisze ze czas na zlozenie podania o wydanie wyroku to do 7 dni od rozprawy wiec jej wytlumaczylam, ze wyrok jest prawomocny po 21 dniach i dopiero wtedy mozna go uzyskac
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-04-27 12:38
Tak macie racje wczytałam się w uzasadnienie i rzeczywiście jest napisane ODRZUCA WNIOSEK O SPORZĄDZENIE UZASADNIENIA WYROKU. A tak na marginesie pojechałam do Sądu i sekretarka porostu dała mi gotowe pismo o wydanie wyroku ja nieznająca prawa wypełniłam i czekałam na wyrok a nie na uzasadnienie ale dlaczego ZUS dostał wyrok a ja nie czy tak może być a może ZUS będzie miał uzasadnienie?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-27 13:42

>>dlaczego ZUS dostał wyrok


a na jakiej podstawie mial Ci wydac decyzje  o przywroceniu renty?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-04-27 15:13
Piszesz

>Co mam w takiej sytuacji zrobić do kogo się zwrócić?? Proszę o radę


Rada jest prosta do biura podawczego sądu  złóż wniosek o odpis wyroku  wydanego w dniu takim a takim numer akt etc.
I odpis wyroku  nie mylić z wyrokiem zawsze jest wydawany ..
Prawnie są d nie musi ci przesyłać  wyroku.. Zawsze możesz żądać.  odpisu ( czynność płatna)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / brak wyroku Sądy (5360 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill