www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzecznik ZUS a stopień PZN (2673 - wyświetleń)
- Autor Lefebrysta Dodany 2010-04-28 10:01
W niedługi czasie starał się będę o przedłużenie renty socjalnej przyznanej po raz pierwszy w ubiegłym roku. W między czasie przyznana została mi  przez PZN druga grupa - stopień umiarkowany, gdzie wyrażnie zaznaczono niepełnosprawność od 13 roku życia (w dokumentacji ZUS były z tym pewne problemy -  spó był o trzy miesiące opóżnienia). Proszę o radę czy na komisję ZUS przedstawiać te orzeczenie o niepełnosprawności czy go ukryć. Tymbardziej, że jest on w kartotece i lekarza a ZUS kseruje dokumenty z przychodni. Tak więc czy stopień PZN szkodziw ZUS czy pomoga. Proszę opodpowiedż.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-28 10:51
ZUS ocenia zdolnosc do pracy a nie stopien niepelnosprawnosci
Nadrzędny - Autor Lefebrysta Dodany 2010-04-28 12:41
O tym to ja wiem. Pytam tylko czy pokazywać orzeczenie PZN czy nie, czy możę to pomóc czy zaszkodzić.
Nadrzędny Autor moerbecke Dodany 2010-05-03 17:27
Po pierwsze- nie ma czegoś takiego jak "stopień PZN" (jeśli przez ten skrót nazwiemy Polski Związek Niewidomych) Związek nie wydaje orzeczeń o niepełnosprawności. Robią to Miejskie/Powiatowe (w I instancji) i Wojewódzkie ( w II instancji) Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności.

Po drugie: czy warto pokazywać orzeczenie nie-ZUS- owskie. Trudno mi powiedzieć. Ja pokazałem lekarzowi konsultantowi okuliście. Spisała stopień, na jaki czas (mam umiarkowany- na stałe) i oddała mi z powrotem ale i tak zostałem bardzo dokładnie przebadany. Tak więc dokument spoza ZUS u moze mieć znaczenie ale tylko pomocnicze. Na jego wyłącznej podstawie renty nie otrzymasz.

pozdrawiam

Qba
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzecznik ZUS a stopień PZN (2673 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill